“Latvijas skolas soma” atvērta

Arī Alūksnes un Apes novadu skolēni nesen devās uz “Arēnu Rīga”, lai piedalītos Latvijas valsts simtgades lielākās iniciatīvas „Latvijas skolas soma” atklāšanā.
Tā ir valsts finansēta atbalsta programma, lai visiem 1. līdz 12. klašu skolēniem būtu iespēja teorētiskās zināšanas papildināt ar klātienē gūtu pieredzi dažādos pasākumos, muzejos, teātros, koncertzālēs, uzņēmumos, dabas takās un citviet.
Iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ieviešanas sagatavošana noritējusi vairāku gadu garumā, radot jaunu sistēmu, kā efektīvi organizēt finansējuma piešķiršanu un izglītības iestāžu sadarbību ar dažādu izzinošu aktivitāšu sniedzējiem. Auditorija ir bērni un jaunieši no 1. līdz 12.klasei, veicinot izpratni par Latvijas valsts vērtībām, kultūru un mūsdienu radošajiem procesiem.

Pirmā izrāde - “Staburaga bērni”
Alūksnes novada Izglītības pārvaldes izglītības metodiķe Inga Meirāne informē, ka Alūksnes novada visu skolu bērniem, kuri mācās 1. līdz 3.klasē, jau 18.septembrī Alūksnes Kultūras centrā bija iespēja par brīvu vērot Valmieras Drāmas teātra viesizrādi “Staburaga bērni”.
“Pirmajā pusgadā aktīvi izmantosim Alūksnes Kultūras centra piedāvājumu, kas ir ļoti bagātīgs. Nākamais pasākums būs 4. līdz 6.klašu grupām. Vecāku līdzfinansējumu izmantot nedrīkst. Gādāsim, lai nākamajos gados bērniem būtu arī klātienes apmeklējums operā, muzejā un teātrī Rīgā. Pirms katra pasākuma apmeklējuma viena mācību stunda tiks veltīta, lai skolēnus iepazīstinātu ar saturu un niansēm, kas sagaidīs pasākumā, bet pēc apmeklējuma – atgriezeniskās saiknes radīšana, piemēram, rakstot domrakstu par redzēto, rīkojot diskusiju,” saka I.Meirāne. 

Iepazīstinās ar klasiku
Apes novada pašvaldības izglītības darba speciāliste Gunta Ļuļe uzsver, ka jau ir bijusi Apes novada izglītības iestāžu vadītāju tikšanās, lai runātu par šo iespēju. “Skolu direktoriem dots laiks pārdomām, kā maksimāli lietderīgāk šo finansējumu izlietot: dalīt finansējumu pa izglītības iestādēm atbilstoši bērnu skaitam vai izmantot to konkrētu pasākumu apmeklēšanai un kopīgi visā novadā. Katrai skolai ir savas vēlmes un intereses. Par vienu gan jau vienojāmies – finansējumu izlietosim, lai skolu jaunatni iepazīstinātu ar klasiskām kultūras un mākslas vērtībām, jo modernās tendences jaunieši ļoti labprāt iepazīst paši,” saka G.Ļuļe.

Uzziņai
“Latvijas skolas somā” dažādu pasākumu apmeklējumam transporta un ieejas biļešu segšanai paredzēti gandrīz 13 miljoni eiro jeb 40 procenti no simtgades nacionālo pasākumu programmai plānotā valsts finansējuma piecu gadu periodā.
Līdzekļus proporcionāli skolēnu skaitam saņems izglītības iestāžu dibinātāji – 7 eiro uz skolēnu. Periodam līdz šā gada beigām Alūksnes novada pašvaldība saņēmusi 10 900 eiro, Apes novada pašvaldība – 2387 eiro.

Citu datumu laikraksti

 • Skolēnu skaits sarūk

  Skolēnu skaits sarūk

  Uzsākot jaunu mācību gadu, skolēni atkal vai pilnīgi no jauna izjūt atbildību, rītus, kad grūti piecelties, un sakārto savu ikdienu. Izglītībai un...

 • Alūksne īsumā

  Alūksnes novads ◆ 3.septembrī pulksten 9.15 autoceļa Litene – Alūksne 10.kilometrā automašīnas “Škoda” vadītājs, izvairoties no sadursmes ar stirnu,...

 • Arī pēc darba gaitām dzīve turpinās

  Arī pēc darba gaitām dzīve turpinās

  Tāda ir kādreizējā SIA “Mākslīgās apsēklošanas stacija” direktore Edīte Ločmele. Viņas pārziņā bija Kalncempju, Strautiņu, Malienas, Annas, Mālupes,...