Latvijas un Krievijas sadarbību vajag stiprināt

Vēstnieks uzskata: vārda brīvību vajag dozēt. Krievijas Federācijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Viktors Kaļužnijs otrdien ieradās Alūksnē iepazīšanās vizītē.

Vēstnieks uzskata: vārda brīvību vajag dozēt
Krievijas Federācijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Viktors Kaļužnijs otrdien ieradās Alūksnē iepazīšanās vizītē.
Viņš tikās ar pilsētas domes un rajona padomes vadību un uzņēmējiem, viesojās vidusskolā un nolika ziedus pie atjaunotā Brāļu kapu memoriāla, kā arī apskatīja Alūksnes ievērojamākās vietas.
Tikšanās laikā pašvaldību darbinieki un uzņēmēji pārrunāja sadarbības iespējas ar Krievijas pierobežas reģioniem. V.Kaļužnijs atzīst, ka šādai sadarbībai nav vajadzīgas lidmašīnas un kuģi, jo pierobeža atrodas blakus. Nepieciešams sakārtot likumdošanu, lai veicinātu tirdzniecību pierobežā. Diemžēl vēl joprojām aktuāla ir Pededzes - Bruņiševas robežpārejas punkta saglabāšana un attīstība. Krievijas vēstnieks aicināja informēt viņu par problēmām, kas saistītas ar abu valstu savstarpējām attiecībām. Ja viņš būtu informēts iepriekš, tad varētu Alūksnē ierasties ar atbildi par Krievijas puses nostāju robežpārejas punkta darbībā. Pirms Alūksnes V.Kaļužnijs ir apmeklējis vairākas Latvijas pilsētas un secinājis, ka valsts nomales rajonos ir citādāki uzdevumi nekā Pierīgas reģionā.
Ar Krievijas vēstniecības finansiālu atbalstu veikti Brāļu kapu memoriāla atjaunošanas darbi. Demontēta memoriāla atbalsta siena ziemeļu pusē, dolomīta plāksnēm notīrīts apsūnojums, metāla sakausējuma plāksnēm ar kritušo vārdiem atjaunots krāsojums. Ar augstspiediena ūdens strūklu attīrīts arī Mātes tēls. Darbus veica SIA "Rūpe" strādnieki.
Piemiņas vietā vēl jāatjauno dolomīta izsiju laukums. Iespējams, ka to vietā varētu uzvest melnzemi un iesēt zāli.
Alūksnes Brāļu kapos apglabāti 374 Otrajā pasaules karā kritušie karavīri, 1919.gadā kritušie sarkanarmieši, kas cīnījās pret baltsomiem, kā arī pārapbedīti 1941.gadā Siseņu priedēs nošautie.
Alūksnes vidusskolas bibliotēkai V.Kaļužnijs dāvināja vērtīgas grāmatas. Viņš apmeklēja skolas muzeju un noskatījās audzēkņu koncertu.

Citu datumu laikraksti

  • Ieceļošana Krievijas Federācijā

    Daudzi ir ieplānojuši doties uz Latvijas un Krievijas izlases futbola spēli, kas notiks 4.jūnijā Sanktpēterburgā. Atgādinām, ka Latvijas pilsoņiem un...

  • Spriedīs par sadarbību

    Pleskavas apgabalā (Krievijas Federācija) jūnija sākumā notiks divi pārrobežu sadarbībai un biznesa attīstībai veltīti pasākumi, kuros dalību ņems...

  • Pagaidām lopi nav cietuši no knišļu kodumiem

    Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes epizootoloģe Ausma Kamerāde informē, ka Alūksnes rajonā neviens mājlops no knišļu uzbrukumiem nav...