Laukos cilvēki izpērk sveces un baterijas

Alūksnes rajona pašvaldības apzina situāciju, kāda pagastos izveidojusies pēc spēcīgajām vēja brāzmām un kādus postījumus tās nodarījušas. Daudzviet uz ceļiem ir sagāzti lieli koki, nopostīti meži, ēkām ir cietuši jumti.

Alūksnes rajona pašvaldības apzina situāciju, kāda pagastos izveidojusies pēc spēcīgajām vēja brāzmām un kādus postījumus tās nodarījušas. Daudzviet uz ceļiem ir sagāzti lieli koki, nopostīti meži, ēkām ir cietuši jumti.
Skolas un pirmsskolas izglītības iestādes nestrādā, veikalos nav elektrības, taču tie darbu turpināja. Jau brīvdienās pagastos iedzīvotāji sākuši zāģēt kokus, lai tie netraucē satiksmei. Liela problēma laukos - govju slaukšana un arī lopu dzirdināšana. "Alūksnes Ziņas" sazinājās ar pašvaldībām, lai uzzinātu, kādas problēmas radušās un kā tās cer novērst. Daļu pašvaldību neizdevās sazvanīt telefonsakaru traucējumu dēļ.
"Apē, protams, nav ūdens un elektrības. Pilsētā ir izsludināta ārkārtas situācija. Pašvaldība organizēja dežūras, jo pilsēta ir tumša, ja naktī nav elektrības, bet ir vajadzīga kārtība. Risinām problēmu ar ūdeni, lai varētu darbināt ūdenssūkni ar ģeneratora palīdzību. Pilsētā ir maz aku, kuras ir publiski pieejamas. Lielākā problēma būs tad, ja sāks trūkt ūdens, taču situācija nav tik kritiska," stāsta Apes pilsētas domes sekretāre Iveta Indriksone. Viņa saka, ka cilvēki pērk sveces un baterijas, bet veikalos trūkst maizes.
Veclaicenes pagasta padomes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dambis vakar pirms pusdienlaika apgalvoja, ka vismaz galvenie pagasta ceļi ir atbrīvoti no kokiem. "Augstsprieguma līnijas pie Vidzemes šosejas trijās vietās ir bojātas. Iedzīvotāji nāk un zvana mums, apkopojam informāciju par bojājumiem. Dažiem mežu īpašniekiem vairāku hektāru platībā bojāts mežs, taču lielu postījumu nav. Veikalos daudzas preces izpirktas. Elektriķi sola tuvākajās divās dienās augstsprieguma līnijā novērst bojājumus," norāda J.Dambis.
Zeltiņu pašvaldības sekretāre Elita Laiva stāsta, ka ūdenstornim ir bojāts apšuvums un siltumizolācija. Tur nāksies veikt lielus remontdarbus, taču ūdens padevi tas netraucēs, ja vien neuznāks sals. "Izskalots arī ceļš Ieviņas - Laimiņi, tāpēc Kundratu un Ozolu puse ir "nogriezta" no centra. Tur būs jāmaina caurtekas, šī vieta vienmēr ir bijusi kritiska," apgalvo E.Laiva. Viņa saka, ka bērni bija atnākuši uz skolu, jo ne visiem laukos bija iespējams dzirdēt valdības paziņojumu, ka divas dienas mācības skolās ir atceltas. "Veikali strādā, cilvēki pērk sveces," apstiprina viņa.
Malienas pašvaldības vadītājs Aivars Baltais bilst, ka problēmas būs ar attīrīšanas iekārtu darbību. "Cilvēkiem nav apkures un ūdens. Akas pagasta centrā ir, tāpēc ar dzeramo ūdeni problēmu nav. Arī lopiem ir upīte, kur var padzerties. Mūsu pagastā sveces un baterijas ir izpirktas. Izmisumā nevajag krist," saka viņš.

Citu datumu laikraksti