Lauksaimniekiem - izdevīgāki kredīti

Lauksaimnieki joprojām var pietiekties divās kreditēšanas programmās ar zemākām procentu likmēm - Lauksaimniecības ilgtermiņa investīciju kreditēšanas programmā un Lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādes kreditēšanas programmā.

Lauksaimnieki joprojām var pietiekties divās kreditēšanas programmās ar zemākām procentu likmēm - Lauksaimniecības ilgtermiņa investīciju kreditēšanas programmā un Lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādes kreditēšanas programmā.
Abas šīs programmas Zemkopības ministrija realizē sadarbībā ar valsts akciju sabiedrību "Latvijas Hipotēku un zemes banka".
Lauksaimniecības ilgtermiņa investīciju kreditēšanas programma paredz iespēju saņemt aizdevumus ilgtermiņa investīciju projektu īstenošanai, piemēram, tehnoloģisko iekārtu iegādei, lauksaimnieciskās ražošanas ēku būvniecībai un rekonstrukcijai, infrastruktūras sakārtošanai. Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajām sabiedrībām, bioloģiskās lauksaimniecības produkcijas ražotājiem, kuriem ir bioloģiskās lauksaimniecības sertifikāts, kā arī ar kūtsmēslu izbūvi saistītajiem projektiem tiek piemērota četru procentu gada likme. Pārējiem projektiem tiek piemērota piecu procentu gada likme. Aizdevuma atmaksas maksimālais termiņš ir 20 gadi. Aizdevums tiek piešķirts no 5000 līdz 200 000 latiem.
Lauksaimniecības ilgtermiņa investīciju kreditēšanas programmas kopējā kredītlīnija ir 15 miljoni latu. Līdz šā gada 31.martam bija piešķirti aizdevumi par 9,5 miljoniem latu.
Lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādes kreditēšanas programmā var saņemt aizdevumus zemes iegādei, kas paredzēta lauksaimnieciskajai ražošanai. Aizdevums jāatmaksā ne ilgāk kā 20 gadu laikā. Aizdevuma summa vienam projektam ir līdz 100 000 latiem. Šīs programmas aizdevuma kredītlikme ir četri procenti gadā. Viens aizņēmējs vai aizņēmēju grupa var saņemt aizdevumu ne vairāk kā 500 hektāru zemes iegādei.
Lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādes kreditēšanas programmas kopējā kredītlīnija ir 9 miljoni latu, no kuras līdz šā gada 31.martam bija piešķirti aizdevumi par 6,2 miljoniem latu.
Tuvāk ar abu programmu nosacījumiem var iepazīties Zemkopības ministrijas interneta mājas lapā "www.zm. gov.lv" sadaļā "Lauku attīstība" - Kreditēšanas programmas. Informācija par šīm programmām ir pieejama arī valsts akciju sabiedrības "Latvijas Hipotēku un zemes banka" filiālēs un interneta mājas lapā "www.hipo.lv" sadaļā "Aizdevumi" - Aizdevumi biznesam.
Lauksaimniecības ilgtermiņa investīciju kreditēšanas programmu un Lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādes kreditēšanas programmu ir izstrādājusi Zemkopības ministrija ar mērķi veicināt lauksaimniecības attīstību. Programmas darbojas jau kopš 2002.gada.

Citu datumu laikraksti

  • Remontē skolu un gatavojas jubilejai

    Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas vecajā korpusā, 2.stāvā, šomēnes uzsākts kosmētiskais remonts.Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas vecajā...

  • Ciemiņus gaida sakoptā pilsētvidē

    Alūksnē pirmo reizi šogad appļauti zālāji. Pļaut varēja arī parkā, kur likvidēti janvāra vētras postījumi, aizvesti izgāztie koki un savākti zari,...

  • Pagastā Jāņus šogad svinēs agrāk

    Pededzes pagasta deputāti sēdē izskatīja iesniegumus par atteikšanos no zemes lietošanas tiesībām, par pirmpirkuma tiesību piešķiršanu un atteikšanos...