Laulību var reģistrēt jebkurā dzimtsarakstu nodaļā

Ir stājies spēkā jaunais Civilstāvokļa aktu likums. Tas nosaka, ka laulības var izsludināt un slēgt jebkurā dzimtsarakstu nodaļā Latvijā neatkarīgi no dzīvesvietas.

Ir stājies spēkā jaunais Civilstāvokļa aktu likums. Tas nosaka, ka laulības var izsludināt un slēgt jebkurā dzimtsarakstu nodaļā Latvijā neatkarīgi no dzīvesvietas. Līdz šim pieteikumu laulības noslēgšanai varēja iesniegt pēc laulāto vai viņu vecāku dzīvesvietas.
Jaunais likums nosaka, ka, reģistrējot bērnu, vairs netiks izsniegta dzimšanas zīme, tajā nebija norādīta bērna izcelšanās. Miršanas apliecībā vairs nerakstīs nāves cēloni. Šāda atzīme būs tikai miršanas reģistrā.
Savukārt par dzimtsarakstu nodaļas vadītāju varēs būt Latvijas pilsonis, kuram ir augstākā izglītība, kura personiskās un profesionālās īpašības atbilst šim amatam.
Šā gada 7.aprīlī stājās spēkā grozījumi Civillikumā, kas nosaka, ka, slēdzot laulības, vairs nav jāuzrāda dzimšanas apliecība un medicīniskā izziņa par veselības stāvokli. Ir jāuzrāda tikai pase un dokuments, kas apliecina iepriekšējās laulības, ja tāda ir bijusi, šķiršanu vai laulātā miršanas faktu.
Grozījumi nosaka arī, ka var laulāt bez iepriekšējas izsludināšanas ne tikai ja līgavainis dodas kara gaitās, bet arī tad, ja līgava dodas pildīt militārus uzdevumus. To laikraksts uzzināja Tieslietu ministrijā.

Citu datumu laikraksti

  • Bērniem un jauniešiem rīko estrādes konkursu

    Kultūras portāls SVLV (www.sv.lv) sadarbībā ar Ozolnieku tautas namu un Ozolnieku novada domi 14.maijā organizēs trešo bērnu un jauniešu estrādes...

  • Pašvaldībā ir jauna sekretāre

    No šodienas, 12.aprīļa, Zeltiņu pagasta padomē sekretāres pienākumus veiks Anita Gasperte.No šodienas, 12.aprīļa, Zeltiņu pagasta padomē sekretāres...

  • Aizdegas ventilācijas iekārta

    10.aprīlī pulksten 6.03 Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes brigāde saņēma izsaukumu uz SIA “Alta S” maizes kombinātu.10.aprīlī...