Lauris Reiniks zīlniecēm netic

Lauris Reiniks ir populārs jaunais dziedātājs, veido raidījumus Latvijas Televīzijā un strādā radio "SWH", darbojas reklāmbiznesā.

Lauris Reiniks ir populārs jaunais dziedātājs, veido raidījumus Latvijas Televīzijā un strādā radio "SWH", darbojas reklāmbiznesā.
"Man reizēm prasa, kas tad tu īsti esi? Un tad es domāju, ka varbūt man vajadzētu koncentrēties uz vienu, bet patiesībā visas šīs jomas ir saistītas ar vienu žanru - mūziku. Esmu jauns un gribu izmēģināt visu, kas padodas. Kas man ir vistuvākais, to nemaz nevaru izsvērt," atzīst Lauris. Taču svarīgi esot arī cilvēkiem "neuzkāpt uz nerva". "Negribas apnikt un, iespējams, vajadzēs aktivitātes ar laiku ierobežot, lai saglabātu savu es," uzsver Lauris.
Pats atrod "šokolādes" Samiju
Ikdiena Laurim esot saspringta. "Es visu dienu skrienu un skrienu, jo slodze ir liela. Tagad esmu pabeidzis ierakstīt dziesmas savam jaunajam albumam, kas iznāks februāra sākumā, un tad došos tūrē pa Latviju," stāsta Lauris. Tāpat Latvijas Televīzijas 1.kanālā viņš vadīs "Nošu spēles" un arī jauno muzikālo raidījumu "Troksnis" kopā "šokolādes" meiteni Samiju. "Tas ir jauns muzikāli informatīvs raidījums. Pirms tā veidošanas tika veikta jauniešu aptauja, kas varētu būt vadītāji. Pēc rezultātiem iznāca, ka puisis varētu būt es. Bet par meiteni nebija skaidrības, un raidījuma vadītāji man uzticēja viņu atrast pašam. Biju pamanījis melnīgsnējo Samiju, kad viņa piedalījās "Zootropā", un, tā kā vēlējos, lai "Troksnis" būtu kas līdzīgs MTV, uzaicināju viņu iesaistīties projektā, un meitene neatteicās," stāsta Lauris. Samijas tēvs ir no Sudānas, bet māte - latviete.
Savukārt radio "SWH" piektdienās Lauris veido raidījumu, kurā informē par izklaides iespējām. "Pārsvarā stāstām par Rīgu, bet, ja cilvēki būs aktīvāki, varēsim vairāk informēt arī par klubiem un citām izklaides vietām Latvijā," saka mūziķis. Klausītājus "SWH" viņš uzrunā arī svētdienās.
Nav mākslas kalngali
"Jaunajā gada esmu apņēmies atsākt mācības Latvijas Universitātē, kur studēju žurnālistiku un sabiedriskās attiecības. Mācības bija iekavējušās, tādēļ ka pavasarī kopā ar Arni Medni devos uz Eirovīziju, kur apkopoju informāciju par tur notikušo. Un, kad atgriezos, pasniedzēja man ieteica vispirms ierakstīt albumu, uztaisīt raidījumus un tad atgriezieties, lai atgūtu nokavēto. Bet tagad jūtu, ka darbu kļūst aizvien vairāk un atgriezties arvien grūtāk," spriež Lauris. Taču par mācīšanās lietderīgumu viņam šaubu neesot. Tāpat kā pērn, arī šogad Lauris piedalīsies Eirovīzijas atlases konkursā. Ar diviem projektiem. Pats viņš izpildīšot kompozīciju " My memory tape" dievidnieciskos ritmos, kuras nosaukums latviskojot - "Mana atmiņu lenta". Taču konkursā piedalīsies arī jaunā meiteņu grupa "4. elements", kas izpilda dziesmu ar Laura vārdiem. Grupā darbojas arī viņa māsa Rūta. Eirovīzija, pēc Laura domām, nav mākslas augstākais kalngals, un Eiropas slavenības tajā nepiedalās. Taču tā ir iespēja Latvijas mūziķiem, jo viņus ievēros ārpus valsts robežām. Laurim patiktu, ja Latvijas konkursā mūziķus tomēr vērtētu starptautiska žūrija. "Nekādā ziņā negribu pārmest latviešu tautai, bet cilvēki šeit tomēr balso par izpildītāju, nevis dziesmu. Taču klausītāji nobalsoja, ka viņi būs noteicēji, un šis viedoklis ir jārespektē," viņš piebilst.
Gribēja kļūt par šoferi vai milici
Laura dzimtā puse ir Tērvete, kas vairumam asociējas ar alu, zirgiem un "Sprīdīšiem". Aizņemtības dēļ uz turieni neiznākot bieži aizbraukt, bet pie vecākiem vislabāk varot atpūsties no ikdiena stresa. Tomēr vairāk viņš jūtoties piederīgs pilsētai ne lauku videi. "Man patīk, ka aiz loga var dzirdēt mašīnu dunu," saka Lauris.
Bērnībā līdzīgi kā citiem mūziķiem Laurim mamma likusi spēlēt klavieres un par šo nodarbi sajūsmā viņš neesot bijis. Kā visi puikas, viņš gribējis kļūt par šoferi vai milici. Bet bijusi interese arī par diktora profesiju. Vēl tagad viņš atceras, ka izgatavojis papīra televizoru un Jaungada vakarā pie eglītes vecākiem lasījis programmu latviski un krieviski.
Sirsnīgas attiecības viņam ir ar māsu Rūtu, ar kuru kopā Lauris dzīvo Rīgas centrā, netālu no Dailes teātra. Vai Lauris kādreiz dziedās kopā ar māsu, kā ar Lindu vai Mariju Naumovu? "Grūti spriest, kopā dziedam bieži jau kopš bērnības. Atceros, ja mammai nebijām sarūpējuši īpašu dāvanu, vienmēr dziedājām "Māmiņ, mīļo māmuķīt"," stāsta Lauris.
Kā īstenam tērvetniekam, Laurim patīk zirgi. Pamatskolā viņš izmēģinājis spēkus jāšanas sportā, kurā bijuši arī panākumi. Tagad gan pievērsties šim vaļaspriekam neiznākot bieži, bet Lauris labprāt draugiem šad tad nedēļas nogalēs nodemonstrē prasmi šajā jomā.
Vai novadnieki mūziķim nepārmet "zvaigžņu slimību"? "Tie, kas mani labi pazīst, zina, ka viss ir kārtībā. Taču tie, kas paviršāk, iespējams, uzskata, ka man obligāti jābūt lepnam un iedomīgam. Bet kopumā cilvēkiem ir pozitīva attieksme pret mani," spriež mūziķis.
Labsajūtai - kartupeļu salmiņi
Lai arī vairums Lauri uzskatot par lielu optimistu, viņam, kā visiem radošiem cilvēkiem, ir arī depresijas periodi un krīzes. Tomēr tos viņš cenšoties pārējiem neizrādīt. No sliktās omas varot lieliski atbrīvoties sporta zālē. Lai būtu laba pašsajūta, esot arī kārtīgi jāizguļas. "Man jāguļ obligāti astoņas stundas vai tikai četras. Ja ir citādi, tad "kadrā līst" nevaru, varu iet tikai uz radio," smej Lauris. Citādi viņš esot pieticīgs. Viņam garšojot "Lido" ceptie kartupeļu salmiņi un zaļā tēja, kā arī visi "Kellogs" izstrādājumi. Turklāt, ja nepieciešams, Laurim nav problēmu maltīti sagatavot pašam. Viņš esot "Aldara" "Zelta alus" fans, un mīļākā vieta, kur to nobaudīt, esot atjaunotās viesnīcas "Latvija" pēdējā - 26. stāva - bārs, kur Lauris ir biežs apmeklētājs.
Vēl viņam patīk ceļot, un Lauris cer atkal un atkal atgriezties savā sapņu pilsētā Losandželosā. Pēdējo reizi viņš tur ciemojies pirms pāris mēnešiem pie "horoskopu profesionāles" Žaklīnas un saticies arī ar savu draudzeni, kas dzīvo Vašingtonā. Pirmo reizi Amerikā viņš bijis 1996.gadā, kad mācījies tur vidusskolā. Jau tad saņemts piedāvājums filmēties divos jauniešu seriālos. Bet toreiz Laurim nebijis darba atļaujas. Arī tagad, būdams Amerikā, viņš savu CV nosūtījis uz kinokompānijām, un interese par viņu esot. Lauris cer, ka izdosies piepildīt ieceres un filmēties vai nu kādā filmā, vai seriālā.
Tagad tikai kolēģi
22 gadus vecais mūziķis savas dziesmas dēvē par autobiogrāfiskām. "Ja ieklausieties dziesmu vārdos, tad daudz ko par mani var uzzināt. Un raksturīgi, kā notiek pārmaiņas manā dzīvē, tā top kāda dziesma. Saprotu, ka profesionālā ziņā ir kāpums, taču neatliek laika privātajai dzīvei," secina Lauris. Viņš nenoliedz, ka vasarā kādu laiku draudzējies ar Lindu Leen, tieši tad, kad "Privātā Dzīve" aprakstīja avāriju, kurā iekļuva Linda ar jauno braucamo. Taču tagad viņi esot tikai kolēģi.
Lauris neticot zīlniecēm un māņticīgs neesot. "Koledžas laikos Jelgavā dzīvokļa saimniece man lika kārtis un vienmēr teica visu, ko es gribēju dzirdēt. Varbūt tādēļ es izturos tik skeptiski," secina Lauris. Taču likteņa esamību viņš noliegt nevarot.
"Likteni var grozīt, bet nevajag izaicināt. Un es atzīstu principu: kas notiek, tas notiek uz labu," saka Lauris Reiniks.

Citu datumu laikraksti

 • Jaunā gadā jaunu dzīvi!

  Jauna gada sākums vienmēr ir mazliet trauksmains neziņas un cerību pilns laiks, kad tiek novilkta robeža, aiz kuras palicis viss sasniegtais un...

 • Izteicieni

  Glupība kā caureja, kura neturas iekšā. Iebāz galvu spainī!Glupība kā caureja, kura neturas iekšā. Iebāz galvu spainī! Šiten nav ko ilgi...

 • Dzīvot, dzīvot un vēlreiz dzīvot

  Viktorija Prokofjeva ir 12.klases skolniece vidusskolā. Viņa aktīvi darbojas skolas domē, bieži apciemo arī E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas MK un...

 • Gulbenes - Alūksnes bānītim jauns saimnieks

  Darbu sācis jauns pašvaldību dibināts uzņēmums - bezpeļņas organizācija SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis".Darbu sācis jauns pašvaldību dibināts...

 • Mācības visas dzīves garumā iekaro pozīcijas

  Astrologi pareģo, ka Zirga gads esot īpaši labvēlīgs izglītībai. Viņiem piebalsot Saeimas vēlēšanu gadā mēģina arī valsts, pērn budžetā apstiprinot...

 • Lauku darbi

  6. janvāris. Mēness fāzes maiņa pulksten 5.56 (pēdējais ceturksnis.6. janvāris. Mēness fāzes maiņa pulksten 5.56 (pēdējais ceturksnis). 8.-12....

 • Cerību vārti ir atvērti

  Dzejniece Kornēlija Apškrūma ir apmierināta ar aizvadīto gadu, jo tas bijis darbīgs. Decembrī iznāca dzejoļu krājums "Cerību vārti", ko sagatavoja un...

 • Mežāzis būs gandrīz nenogurdināms

  AUNS. Ja esat nolēmis šķirties un veidot jaunas partnerattiecības, nogaidiet, lai otrs cilvēks nedaudz attopas, nesāpiniet viņu vēl vairāk.AUNS. Ja...

 • Izvērtē kultūras aktualitātes

  Žurnāla „Dziesmusvētki" novembra – decembra numurā: intervija ar arhibīskapu Jāni Vanagu.Žurnāla „Dziesmusvētki" novembra – decembra numurā:...