Lauvu klubs “Alūksne” svin savu jubileju, sarūpējot dāvanas citiem

Jaunlaicenes pamatskola īsi pirms jaunā mācību gada sākuma piedzīvoja patīkamu pārsteigumu, jo Lauvu kluba “Alūksne” biedri pagājušajā piektdienā izglītības iestādei dāvināja desmit jaunas enciklopēdijas un vārdnīcas.

Jaunlaicenes pamatskola īsi pirms jaunā mācību gada sākuma piedzīvoja patīkamu pārsteigumu, jo Lauvu kluba "Alūksne" biedri pagājušajā piektdienā izglītības iestādei dāvināja desmit jaunas enciklopēdijas un vārdnīcas.
Šogad Alūksnes Lauvu klubs svin savu desmito pastāvēšanas gadadienu, tādēļ Jaunlaicenes skolas apmeklējums un dāvanas pasniegšana bija viena no aktivitātēm, ko veica, svinot svētkus. Zīmīgi tika pasniegtas desmit jaunas grāmatas ar desmit grāmatzīmēm un vēl vienu, vienpadsmito, grāmatzīmi. Tā simbolizē Lauvu kluba ieiešanu vienpadsmitajā gadā un pasniegta kā mudinājums skolai turpmāk iegādāties vēl daudz jaunu grāmatu.
Pasniedzot dāvinājumu, Lauvu kluba "Alūksne" biedri atzina, ka viņiem izdevās atrast septiņas grāmatas, kas skolai bija visvairāk nepieciešamas. Starp dāvinājuma grāmatām ir arī tāda grāmata kā "Pasaules Ginesa rekordi". Kluba biedri uzsvēra, ka grāmatu lasīšana palīdz cilvēkam attīstīt sevi, savu domāšanu un skola ir tā vieta, kur grāmatām bērniem ir jābūt pieejamām.
Jaunlaicenes pamatskolas direktore Gaļina Straume atzina, ka Lauvu kluba "Alūksne" biedri skolai ir sarūpējuši daudz prieka - gan tagad, dāvājot grāmatas, gan šā gada pavasarī, dāvājot sporta inventāru. "Ja agrāk sporta skolotāja bija norūpējusies par inventāra trūkumu, tad tagad viņa ir bezgala priecīga strādāt. Mūsu pagasta skola nav liela. Ja pirms dažiem gadiem te mācījās nedaudz vairāk kā 100 audzēkņu, tad tagad to skaits ir apmēram 90. Domāju, ka mūsu pagastam tas ir pietiekams bērnu skaits. Mūsu skolas kolektīvs ir pateicīgs Lauvu klubam par to, ko ir ieguvis līdzšinējās sadarbības rezultātā, un būsim priecīgi sadarboties arī turpmāk," norādīja G.Straume. Savukārt Jaunlaicenes pagasta padomes priekšsēdētāja Rasma Muceniece kluba biedriem vēlēja piedzīvot vēl daudz tādus gadu desmitus, kā pagājušais.
Lauvu kluba "Alūksne" prezidents Āre Pilds atzīst, ka arī šoreiz dāvinājums pasniegts Jaunlaicenes skolai, jo klubs vēlas koncentrēt savu palīdzību vienai vietai, kas ik pa laikam mainās. "Ieceru ir daudz, bet visas negribas atklāt. Klubs finansiāli daudz ir palīdzējis Alūksnes slimnīcai, tagad Jaunlaicenes skolai. Zinām, ka nākamā skola, kurai palīdzēsim, būs Malienas pamatskola," saka Ā.Pilds.
Viņš atklāj, ka Lauvu klubs ir iecerējis atbalstīt talantīgus bērnus, kas nāk no trūcīgām ģimenēm. "Gribam rast iespēju piešķirt prēmijas bērniem, kas ir talantīgi, bet viņu ģimenēs nav pietiekami līdzekļu, lai palīdzētu bērnam savu talantu attīstīt, piemēram, iegādājoties mūzikas instrumentu. Neatbalstīsim čempionus, jo viņiem jau tā pietiek sponsoru, bet tieši bērnus no vienkāršām ģimenēm. Pašlaik apzinām situāciju visā Alūksnes rajonā, lai izzinātu, cik ir šādu bērnu un kādas ir viņu vajadzības. To darām, sadarbojoties ar pedagogiem, jo viņi ik dienu skolā pavada ar skolēniem un vislabāk zina, kāda ir situācija viņu ģimenē. Varbūt mūsu rajonā ir kāds bērns, kas nākotnē var kļūt tik populārs kā Raimonds Pauls, tādēļ gribam palīdzēt šiem talantiem attīstīties," uzsver Ā.Pilds.
Uz Lauvu kluba "Alūksne" desmit gadu jubilejas svinībām bija ieradušies arī pārstāvji no Lauvu klubiem Valmierā un Liepājā. Pēc Jaunlaicenes apmeklējuma viņi visi kopīgi atpūtās Jaunalūksnes pagasta aktīvās atpūtas centrā "Saļņi", kura īpašnieks Viktors Litaunieks ir arī kluba biedrs, un spēlēja golfu. Savukārt pēc tam devās uz viesu namu "Bitītes" Mālupes pagastā. Tur Lauvu kluba biedriem bija saviesīgs pasākums kopā ar kundzēm.

Citu datumu laikraksti

  • Piedāvā skābekļa kosmētiku

    Alūksnē izveidots firmas “Faberlic” kosmētikas prezentācijas birojs, kur var iepazīt tās ražojumus: krēmus, šampūnus, matu kondicionierus, lūpu...

  • Smejoties mēs sarunājamies ar debesīm

    Tā teicis Ramons Gomess de la Sema, spāņu rakstnieks. Tomēr kāpēc tik maz cilvēki smejas un priecājas? Vai jūtas neērti, ka apkārt ir tik daudz bēdu?...

  • Pratusi radīt saules gaismu mākslas darbos

    Nu jau gandrīz trīs gadu desmitus Latvijā pazīstamā grafiķe Dzidra Ezergaile par savām mājām sauc “Sniedzes” Alsviķu pagastā.Nu jau gandrīz trīs gadu...