Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lauž ceļu paaudžu maiņai vietējā politikā 54

Alūksniete Jana Zilkalne ir jaunākā no Alūksnes novada domes deputātiem un viena no četrām pašvaldības pārvaldē ievēlētajām sievietēm. J.Zilkalne ir pārliecināta – sievietei ir jābūt izglītotai, lai būtu neatkarīga, un atzīst, ka vīrieši politikā ar sievietēm īsti negrib rēķināties.
J.Zilkalne ir Alūksnes novada domes deputāte kopš 2013.gada vasaras. Ir partijas “Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” biedre, pašvaldībā strādā finanšu komitejā un izglītības, kultūras un sociālo jautājumu komitejā.
- Kāpēc nolēmi iesaistīties vietējā politikā un tieši “VL-TB/LNNK”?
- Savulaik mani uzrunāja no „Visu Latvijai!” Imants Parādnieks, bet toreiz es nebiju gatava iesaistīties politikā, jo dēls vēl bija ļoti mazs, sākās krīzes gadi un bija svarīgi nostiprināt savu uzņēmumu. Kad izveidoja Alūksnes novadu un izsludināja pieteikšanos uz Alsviķu, Zeltiņu un Ilzenes pagastu pārvalžu vadītāja amatu, es arī pieteicos: konkursā uzvarēju, bet domē neapstiprināja. Pēc tam pazīstami cilvēki sāka mudināt, ka vajag kandidēt pašvaldību vēlēšanās, jo domē vajagot arī gados jaunākus cilvēkus – vietējie politiķi novecojot un, ja nebūs jauno, kas tad darīšot? To visu sevī pārdomāju, bet saraksta veidošanā 2013.gada vēlēšanām sāku iesaistīties vēlu – tās man bija ļoti lielas ugunskristības. Uzreiz iestājos „Visu Latvijai!”, partijām apvienojoties, esmu “Nacionālās apvienības” partijas biedre. Esmu latviete, tādēļ man ir svarīgas nacionālās intereses, un ir pašsaprotami, ka izvēle bija “VL-TB/LNNK”. Nejūtu piederību citām partijām. Žēl, ka no mūsu saraksta tiku ievēlēta tikai es viena – divatā varētu izdarīt vairāk. Ja esi ievēlēts viens pats no saraksta, psiholoģiski ir ļoti grūti, jo uz tevi tiek izdarīts liels spiediens.
- Nav viegli būt jaunākajai domes deputātei, turklāt starp tik daudziem vīriešiem... Vai ar tavu viedokli rēķinās?
Jā, esmu sieviete, turklāt visjaunākā deputāte – ir jūtams, ka vīri ar pieredzi grib uzspiest savu. Turklāt vīrieši ar sievietēm politikā īsti negrib rēķināties. Mans viedoklis nereti ir atšķirīgs – vai ieklausās, tas jāprasa viņiem. Nereti mans izteiktais tiek absorbēts kā savs – ja no tā iegūst sabiedrība, es neiebilstu. Šobrīd esmu opozīcijas deputāte – uz koalīcijas sarunām mani neaicina, tādēļ arī balsojumā par budžetu atturējos. Opozīcijā esmu kopš brīža, kad Alūksnē rekonstruēja tautas namu un noliedza man iet uz būvsapulcēm – tās pēkšņi tapa par ierobežotas pieejamības informāciju un komercnoslēpumu, lai gan pēc publiska iepirkuma rekonstruēja pašvaldības objektu. Manuprāt, noslēpums ir tikai tad, ja sākas personiskas intereses.
Sākot pildīt deputātes pienākumus, jutu, ka man vajag papildināt zināšanas par publisko un valsts pārvaldi, pašvaldībām, tādēļ sāku studēt sabiedrības vadību. Šīs zināšanas, ko sniedz akadēmisks mācībspēku personāls, man ļauj pilnvērtīgāk pildīt deputātes pienākumus, jo uzskatu – šī ir joma, kur nevar, atnākot no malas, uzreiz saprast notiekošo. Tas nav tā, ka apburzies vietējā politikā un tev šķiet, ka esi ļoti gudrs – iegūtās zināšanas liek uz notiekošo paraudzīties no profesionāla viedokļa, izprast, kā notiek likumu pieņemšana un, kā katrs cīnās par savām interesēm, lai tās tiktu iestrādātas likumos. Protams, vienmēr paliek jautājums, cik daudz no šīm interesēm ir savtīgas un cik gādā par sabiedrības labumu.
- Cik daudz kuru interešu ir Alūksnes novadā?
- Dažubrīd dominē savtīgās intereses. Ļoti labi, ka Alūksne ir viena no 21 reģionālo pilsētu attīstības centriem un ka Alūksnes novads var saņemt Eiropas finansējumu arī no Latgales plānošanas reģiona, jo arī esam pierobežā un tikām apdalīti. Šobrīd kolēģi no citiem novadiem joko, ka Alūksne ir otrā aiz Ventspils, ņemot vērā daudzās programmas, no kurām var piesaistīt Eiropas finansējumu. Šobrīd Alūksnes novads var tikt pie finansējuma – otrs ir prast pierādīt, kur šo naudu liksi, jo cīņa šobrīd ir ļoti liela. Periods līdz 2020.gadam būs pēdējais, kad Eiropas Savienība dos tik apjomīgu fondu finansējumu – pēc tam būs jādzīvo saviem spēkiem un jāmaksā daudzie paņemtie kredīti. Visi pašvaldības kredīti ir ņemti ilgtermiņā – Alūksnes novads tos maksās līdz 2030.gadam un pat vēl ilgāk. Risks ir tas, ka iedzīvotāju skaits samazinās.
- Iepriekšējās domes sasaukumā aktīvi iestājies par SIA “Alūksnes nami” darbības sakārtošanu kā iedzīvotāju interešu aizstāve, pēc tam tiki ievēlēta deputātos.
- Patiesībā “Alūksnes namu” epopeja man sākās jau 2011.gadā, kad pati kā dzīvokļa īpašniece sāku saskarties ar uzņēmuma negodprātīgo rīcību. Toreiz bija pierasts: kad iedzīvotājs aiziet uz “Alūksnes namiem”, viņam nav tiesību neko zināt, prasīt par mājas lietām! Tagad vismaz ir pieeja informācijai un ierāda vietu, kur apsēsties. Daudziem bija līdzīgas problēmas – kopā ar citiem iedzīvotājiem sākām apkopot dokumentus, ko iesniedzām pašvaldībā, lai izskata šo jautājumu, aizsūtījām arī uz KNAB, kas mums norādīja, ka interešu konfliktu nesaskata un tas jālemj domē. Toreizējais vadītājs Mihails Kosinovs toreiz tika atrasts kā vienīgais grēkāzis un atlaists, lai gan atbildību bija jāuzņemas arī toreizējam domes priekšsēdētājam Aivaram Fominam kā kapitāldaļu turētājam. Iespējams, caur šo visu guvu arī atpazīstamību.
- Tavuprāt, vai šobrīd “Alūksnes namos” viss ir kārtībā?
- Ne gluži. Iedzīvotājos uzticību nerada tas, ka domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis vienpersoniski par “Alūksnes namu” jauno vadītāju izvēlējās sava saraksta cilvēku Armandu Mustu. Nepiekrītu arī tam, ka “Alūksnes namos” izveidotas naktsmītnes, kuras izīrē, jo tas ir pretrunā ar Valsts pārvaldes likumu un kropļo vietējo naktsmītņu tirgu.
- Kā tu šobrīd vērtētu Alūksnes novada domes darbu 10 ballu sistēmā?
- Uz 5 ballēm - esmu kritiska. Manuprāt, attieksme pret iedzīvotājiem ir augstprātīga – tiesa, ne visiem, pašvaldībā strādā arī profesionāļi. Darbinieku rīcība, attieksme pret darbu ir tāda, kāds ir vadītājs un politiskais kurss. Uzskatu, ka dome diezgan izšķērdīgi izlieto pašvaldības finansējumu, piemēram, ūdenssaimniecības projektos, kur ieguldījumi ir ļoti lieli, bet atdeves un jaunu pieslēgumu – maz. 
- Kas no paveiktā ir tāds, par ko vari teikt: te arī mana roka pielikta ...
- Piemēram, “VL-TB/LNNK” no valsts budžeta nelielas summas ir iedalījusi Alsviķu bērnudārza “Saulīte” rotaļu laukuma labiekārtošanai, biedrībai “Sporta klubs “Alūksne”” bērnu interešu programmai florbola inventāra iegādei, Alūksnes Kultūras centra deju kopai “Olysta” koncerttērpu šūšanai. Un tad ir acij neredzamais darbs – nemitīga vārda aizlikšana par Alūksnes novadu dažādās sarunās, iestājoties par sava novada interesēm. Arī iestāšanās pret to, lai Alūksnes pievārtē taptu kokogļu ražotne – tur liela iniciatīva nāca arī no iedzīvotājiem.
- Kādai jābūt izglītības reformai Alūksnes novadā?
- Lai pieņemtu šādu lēmumu, visiem deputātiem būtu pilnvērtīgi jāiedziļinās katras skolas situācijā,  lai izvērtētu, vai tiešām kāda skola slēdzama. Piekrītu – nav pieņemami, ka Alūksnes bērni braukā mācīties uz pagastu skolām, lai gan pilsētā ir skolas, un pašvaldībai jāapmaksā šie ceļa izdevumi. Tad ir jautājums – kāpēc viņi braukā un kas ir slikti Alūksnes skolās? Bet, ja slēgs pagasta skolu, tā vieta pamazām paliks tukša, tādēļ viss rūpīgi jāizvērtē. Svarīga ir arī skolotājam pieejamā mācību materiālu bāze.
- Pastāsti iedzīvotājiem par savām iecerēm kādreizējā Alūksnes mūzikas skolas ēkā Tirgotāju ielā!
- Šīs telpas nomāju no saimnieka ar tiesībām izdot trešajām personām. Pamazām remontējam, atjaunojām elektroinstalāciju, logus, gribam ierīkot autonomu apkures sistēmu. Esmu tur iekārtojusi SIA “Izglītības un kultūras mantojuma zelta vārti” biroju un mācību centru. Kā nomnieki tur ir arī manikīra un pedikīra meistare, būs masāžas pakalpojumi, vēl daži ir rezervējuši telpas biroja vajadzībām. Šobrīd interesanta situācija ir ar šķūņiem ēkas pagalmā, jo izrādās, ka tie pieder gan manas īrētās mājas saimniekam Andrim Buševicam, gan blakus esošajai mājai. Esam piesaistījuši juristus un skaidrojam šķūņa tiesisko statusu.
- Kādus kursus cilvēki šodien labprāt apmeklē?
- Agrāk topā bija angļu valoda, šobrīd – dažādu kategoriju autovadītāju kursi, ko gan Alūksnē pasniedz vairākas firmas, bet - ja kāds dempingo cenas, tad tas atsaucas uz pasniedzēju atalgojumu. Pieprasīti ir kursi medniekiem un medību vadītājiem.
- Kam tiek veltīts brīvais laiks?
- Brīvā laika ir ļoti maz, jo daudz prasa arī studijas. Esmu sievišķīga - man patīk pērļot, veidojot krelles un piespraudes. Pēdējā laikā esmu aizrāvusies ar dzimtas koka veidošanu, pētot Zilkalnu dzimtas saknes. Pateicoties Saulvedim Cimermanim, tiku iepazīstināta ar vēstures skolotāju Rasmu Noriņu – Limbažu novada vēstures pētnieci. Esmu izpētījusi, ka Zilkalni cēlušies no Limbažu pils muižas (Schloss Lemsal, Ruhne), no Rūnu mājām pirms vairāk nekā 300 gadiem - cik zināms, saimniekojuši tur apmēram divus gadsimtus, bijis iekopts angļu dārzs. Nesen biju aizbraukusi šo vietu apskatīt – vecās mājas pamatu tur vairs nav, vietā uzcelta jauna, bet joprojām aug daži simtgadīgi ozoli... Tā visa kontekstā lasu arī grāmatas par vēsturi, lai saprastu, kā tolaik dzīvoja mūsu senči. Tas viss ir ļoti interesanti. ◆

Vizītkarte
◆ Vārds, uzvārds: Jana Zilkalne.
◆ Dzimusi: 1979.gada 16.februārī Alūksnē.
◆ Izglītība: augstākā personālvadībā, šobrīd studē maģistrantūrā Latvijas Universitātē Ekonomikas vadības fakultātē sabiedrības vadību.
◆ Amats: SIA “Izglītības un kultūras mantojuma zelta vārti” valdes priekšsēdētāja, Alūksnes novada domes deputāte, Alūksnes novada sporta aktivitāšu biedrības “Citai atpūtai” valdes priekšsēdētāja.
◆ Ģimene: precējusies, vīrs Salvis Leimanis ir sporta skolotājs, vada sporta stundas Malienas pamatskolā un mājturību zēniem Bejas pamatskolā, florbola interešu izglītības programmu Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolā. Dēls Pols Edvards mācās Alūksnes pilsētas sākumskolas 2.klasē.
Vaļasprieki: Zilkalnu dzimtas koka veidošana un pētīšana, pērļošana.
◆ Moto: “Kas zina, ko grib, tas spēj, ko grib. (Rainis)”. “Stipras gribas cilvēks un ūdenskritums paši lauž sev ceļu” (angļu sakāmvārds).

Komentāri 54

ooo

Par jeb kuru jautājumu kas vērsts uz attīstību PRET.Malacis -tā novedīs novadu pilnīgā bedrē!!!Būtu kaut drusku kaut ko bīdijusi uz priekšu,kaut tos pašus Alūksnes namus ar kuriem domē iestūrēji.

pirms 4 gadiem, 2016.02.12 10:24

Ha

Alūksne bedrē jau ir sen un vistkopis ar traktoristu turpina norakt vēl dziļāk! Vienīgā, kas nebaidās pateikt PRET ir šī jaunā sieviete. Padomājiet loģiski, vai viņa namos iebīdīja Mustu vai Dukulis?

pirms 4 gadiem, 2016.02.12 10:59

###

Vai novadam ir iespēja attīsties ar tādu domes salikumu -tā novedīs novadu pilnīgā bedrē! Veci, cits bez izglītības, citam patīk sīvais un tad par prātu nerunāsim!

pirms 4 gadiem, 2016.02.12 11:43

Nu jā,

ir jau jauni attīstības projekti - pārdot Simoni un Alūksnes namus. Tad tā ir tā attīstība, vai kā?

pirms 4 gadiem, 2016.02.12 12:26

veclaicenietis

JŪS esat TIE, kas IZNĪCINA visu, ko var iznīcināt, tajā skaitā arī VECLAICENI ar savām shēmām!

pirms 4 gadiem, 2016.02.12 14:04

Veclaicenietim

Veclaiceni izputina daži vietējie kā piemēram tūrisma organizatori.Kopumā Veclaicenieši malači ,lai izdodās attīstīt tūrismu.

pirms 4 gadiem, 2016.02.12 15:08

to ooo

ei, dun-dun, ko tu tai sapuvušajā šķūnī taisies attīstīt par 350 tūkstošiem??? vai smadzenes uz trekno galu jums visiem tur noslīdējušas?

pirms 4 gadiem, 2016.02.14 23:38

:)

Citi stūrē ar namiem, citi ar "otkatiem"

pirms 4 gadiem, 2016.02.16 17:49

jauniem ceļu

Izglītota gudra mūsdienīga sieviete vecu vilku barā. Reizēm kauns, ka mums tādi vecu laiku cilvēki deputāti, kas to vien darījuši, kā mainījuši partijas! Viens otrs arī mūžu nodzīvojis visām varām kalpodams un vēl neredz, ka jāsēž uz mūrīša.

pirms 4 gadiem, 2016.02.12 11:36

q

Īpaši bēdīgi ir lasīt šodienas avīzē rubrikā "Avīze jautā" kāda īpaši naiva aptaujātā cilvēciņa "A. D. no Alūksnes" naivās fantāzijas - cik liels prieks par Kučinski, kā nu viņš tagad runāšot ar katru ministru, kā dos uzdevumus un turklāt kontrolēs to uzdevumu izpildi.
Come on! Ir pagājuši entie gadi, ir bijuši entie ministru prezidenti un visi ir solījuši to pašu, bet neviens nav pildījis solījumus, jo tie ir vienkārši skaisttas dežūrfrāzes. Un tagad pēkšņi būs viens, kas tiešām to darīs? Nu, ja, atvainojiet, tik naivs un visām pasakām ticošs kolhoznieks ir pie vadīšanas ticis, tad nav brīnums, ka te viss iet uz leju.

pirms 4 gadiem, 2016.02.12 14:10

to q

A ko viņam citu teikt? Citādi hūtainis izvilks to vistkopi no čekas maisa. Jākalpo līku muguru un jādīrā savi iedzīvotāji, lai varētu partiju nosponsorēt, kā to pirms vēlēšanām izdarīja traktorists ar savu raganu. KRETĪNI. Tagad vienīgā cerība uz Kaimiņa partiju.

pirms 4 gadiem, 2016.02.13 16:30

Ainars

Šitādas man patīk, kas tielējas un turās pretim, tad es varu nodemonstrēt savu spēku un ietekmi... Prozit, draugi!

pirms 4 gadiem, 2016.02.12 13:30

Ainaram

Vai tā tur tai jolantas pirtī ar tielējās un turējās pretī?

pirms 4 gadiem, 2016.02.12 21:57

M.

Manuprāt vienīgais cilvēks tajā ''viedo'' politiķu pulkā, kurai interesē savs novads un tā cilvēki !

pirms 4 gadiem, 2016.02.12 14:27

MM

Manuprāt vienīgais cilvēks tajā ''viedo'' politiķu pulkā, kurai neinteresē savs novads un tā cilvēki !Ja viņai interesētu novads tad kaut ko darītu ne tikai tukšus salmus kultu.

pirms 4 gadiem, 2016.02.12 15:04

!!!

to MM
Viņa būdama jauna sieviete arī dara, cik var, skat par studē, ne tā kā dažam labam vietniekam (abiem) nav pat augstākās izglītības... bet, kā tev viens jau saka, ka vecs vilku bars jau priekšā un melo visiem pēc kārtas,nevienam vārdam ticēt nevar, gudrie to saprot, muļķi māj ar galvu, pārējie dreb par savām vietām, jo neko citu savā dzīvē nevar un nemāk!!!

pirms 4 gadiem, 2016.02.12 16:57

MMM

Viss būtu kārtībā, ja viņa nebūtu sapinusies ar Džeri, kuru tik izmisīgi bīdīja namos. Zināja taču ar ko Džeris šantažēja domi, bet klusēja. Kauns!

pirms 4 gadiem, 2016.02.12 21:05

to MMM

Nu negvelz muļķības, ja neko nezini! Par Džera iebīdīšanu AN paprasi Arčiņam! Bija Džerim pamatīgs kompramats par Pils ielas brāķiem, ja būtu vilcis ārā, Arčiņš nekad to ielu nenodotu. Džeris šādi nopirka to darbavietu AN. Tu gribi teikt, ka Janai ar varu bija Džerim jāatņem tie dokumenti? Par tiem dokumentiem vislabāk zināja Guntariņš ar Arčiņu, tāpēc aistūma šo uz AN. Toties Pils iela drīz būs jāremontē, neizturēs pat grantijas laiku.

pirms 4 gadiem, 2016.02.12 21:39

to to MMM

Nu negvelz muļķības pats. Visa liela pilsēta zināja, par Džera kompromātu un tikai ši blondīne bija svēta neziņa?Vai negribēja zināt?

pirms 4 gadiem, 2016.02.13 07:48

!

Turies, Jana!
Veči jau gribēs Tevi "aprakt", labi ka neesi nobijusies!!!!
Tās rebes - tas tak šausmas, labi ka turies dūšīgi....

pirms 4 gadiem, 2016.02.12 17:47

Aijux

Gribas gan dzirdēt ko tad tādu varenu šī kundzīte izdarījusi. Mūžīgā atturēšanās balsojumos parāda tikai par neizlēmību un nespēju pastāvēt par savu taisnību. Vārdu daudz, bet darbi- nu tā.... Lai veicas un visu to labāko, bet nevajag slimot ar zvaigžņu slimību.

pirms 4 gadiem, 2016.02.12 21:12

to Aijux

Un ko tad viņa viena pati pret to neliešu barau lai pasāk?! Visi vārdi vēl priekšā, ja kas! Labāk nu skaties pati uz sevis, zvaigzne!

pirms 4 gadiem, 2016.02.12 21:24

Paldies J.Zilkalnei par pareizo nostaju

J.Zilkalne ir vienīgā no deputātiem, kurai rūp saprātīga naudas izlietošana novada un Alūksnes pilsētas attīstībai, bet viņa viena pati pret to kampēju un zagļu baru ir bezspēcīga. Žēl, ka tauta nebija spējīga pirms vēlēšanām atšķirot graudus no mēsliem un tagad mēs visi cīnamies ar tiem mēsliem - komunālo tarifu milzīgs pieaugums, izvarota pilsēta ar visādām nevajadzīgām būvēm, nu labi vēl, ka tautai pietika prāta pret kokogļu ražotni parakstīties, būtu tagad visi apindēti. Tagad līdz 2020. g. nāks ES naudas miljoni un, ja to neleitīgi izsaimniekos, tad mēs paliksim par visdziļāko bedri Latvijā. Manuprāt būtu noziedzīgi gaidīt nākamās pašvaldības vēlēšanas, būtu tagad tautai jāsāk vākt paraksti par šito mūļu padzīšanu. Pietiek viņiem kaampt!

pirms 4 gadiem, 2016.02.12 21:21

nu nu

Laikam par sevi raksti?

pirms 4 gadiem, 2016.02.13 14:56

to nu nu

Nu atkal netrāpīji! Tā ir, ka nav ne izglītības, ne zināšanu un ņuhs arī pieviļ.

pirms 4 gadiem, 2016.02.13 15:04

Ha

Tev jau ar viņu nav jāprecās !!! :)

pirms 4 gadiem, 2016.02.14 11:33

Paklusē

Gunta tu par sevi, ko? Pašai jau sen nav ko plūkāt?

pirms 4 gadiem, 2016.02.13 15:33

Guntai

Ja aptrūkst argumenti, tad mēģini personiski aizvainot, vai ne?! Tā, mīļā ir tavai zināšanai nevis plūkāšana, bet depilācija! Un es noteikti neesmu Jana. Jana ir liels malacis, vienīgā no tās bandas, kas cīnās par iedzīvotāju interesēm. Viņai vieglāk būtu aizbraukt uz ārzeēm un pamest te visus zagļu varā, bet tā jau saka: "kāda tauta, tāda tās valdība", neaizmirsti to ejot nākamajās vēlēšanās pie urnas!.

pirms 4 gadiem, 2016.02.13 15:56

secinājums vienkāršs

Plusu un mīnusu attiecība pie komentāriem skaidri liecina par tautas noskaņojumu. Te pat nekādu aptauju nevajag. Socioloģiskai pētījums skaidri redzams.

pirms 4 gadiem, 2016.02.13 16:03

TO TO OOO

Tiešām slims raudulis.Daudzi atzīst ka beidzot pilsēta attīstās un kļūst arvien smukāka un interesantāka.Tā uz priekšu ,lai veicās.

pirms 4 gadiem, 2016.02.14 19:09

info

Priekš Simones pašvaldība Valsts kasē iegrābusies vairāk kā 3miljonos un tas sastāda 3,8% no iespējamiem 20%, bet kopumā šie sagrābtā nauda jau tuvojas šiem 20% un pārējiem projektiem ES naudu apgūšanai Valsts kase ir brīdinājusi, ka vairs nedos, līdztekus arī gar degunu taisās aiziet lielās kabatnaudas. Nu ir sadomājuši kārtējo rebi - Simones pārdošanu, jo tad izbrīvētos šie 3milj. līdzmaksājums un, ja pašvaldībai max līdzmaksājums ir 10-15%ES projektos, tad visus 30 milj varētu pakamt no ES fondiem. Kas notiks ar apkuri un iedzīvotājiem turpmāk, šitos tas vairs neinteresē.

pirms 4 gadiem, 2016.02.13 16:21

ooo

Redzams ka cilvēks no pašvaldības ja zin tik daudz ciparus,bet sajēgas par izdevīgumu nekāda.

pirms 4 gadiem, 2016.02.13 19:46

to ooo

Nosauc kaut vienu darbu, kas ir izdevīgs sabiedrībai!
Vai tas izcirstais Siseņpriežu mežs? Varbūt ūdenssistēmu "atjaunošana", kā rezultātā pa krāniem tek brūna žļurga, bet cenas aizskrēja debesīs 3 EUR. kubā nav pat Rīgā!!! Vai tās sabīdītās budkas kultūrvēsturiskajā centrā, kas totāli bojā kultūrvēsturisko vidi? Varbūt jaunais kultūras šķūnis, kuram jau jumts sācis tecēt, no pagrabiem mitrums kāpj pa sienām augšā un jumta notekcaurulēm nav ierīkotas ne rīdzenes, ne gulijas lai uztvertu lietusūdeņus, jau rudenī durvju priekšā veidojās peļķe, vai tas stāvlaukums, kurā nav padomāts par lielo autobusu iebraukšanu?! Varbūt atmaksāsies 350 tūkst. EUR izkakāšana dzelceļa koka šķunī, kas nav pat piemineklis un kuram nav tur ko restaurēt, bet pārsimts tūkstošus var vienkārši tiks iepumpēt privātkabatās? Vai tas jaunais angārveida SPA centrs pilsētas kultūrvidē, kur domā izcirsts parka ozolus, centrs, kurā būs uzbāztas ieejas maksas ne priekš parastiem mirstīgajiem, bet paši par velti varēs turpināt izvarot padsmitnieces kā jolantā? Nu pasaki man to, gudrīti!!!

pirms 4 gadiem, 2016.02.13 21:47

!!!!!!!!

Tas par to ''Jolantu'' ir nopietns paziņojums! Kur tāda informācija? Un gan jau tās meičas ar nemaz tik nevainīgas nav...., pašām noteikti interesanti. JA TĀ IR, kā tu saki.

pirms 4 gadiem, 2016.02.14 10:04

m

Nevajag mums to padleriju uz Pilssalas- viss pārsālīts un ne vairs ar senatnes sajūtu, kas bija vienīgai, kādēļ te brauca tūristi! Te ne viens nebrauks, te labu ceļu nav Prasi tautai, tai vajag labu bibliotēku! Vecu šķūni, bet vēsturisko stacijas ēku nav iespējams atjaunot? Gulbenei cita pieeja vēsturiskā mantojuma atjaunošanā! Te viena diagnoze, grāb, ko vari, bet kam?

pirms 4 gadiem, 2016.02.14 12:19

saprati

Tev ir izdevīgums, bet man nav!

pirms 4 gadiem, 2016.02.14 12:21

TO to OOO

TO TO OOO

Tiešām slims raudulis.Daudzi atzīst ka beidzot pilsēta attīstās un kļūst arvien smukāka un interesantāka.Tā uz priekšu ,lai veicās.

pirms 4 gadiem, 2016.02.14 19:11

ESTERE

To stacijas noliktavas ēkas naudu gan varēja ,,ieguldīt" Jaunas pils bijušajā kinozālē- vismaz būtu kaut solīti tuvāk kādreiz solītajai prezentāciju zālei...Ja jau vairs pat Bānīša svētku nav, tad kam tā noliktavas ēka????? Ko tur eksponēs, izstādīs un kādu vēsturi rādīs?

pirms 4 gadiem, 2016.02.14 15:08

Paskāls

Nu nav taču pētījuma par šaursliežu dzelzceļu, nav vākti nekādi eksponāti, nav rīkotas ekspedīcijas, muzeja "speci" saldi turpina snauduļot un spēlēt bērnudārzu... Saliks dažas vecu fotogrāfiju kopijas un tā būs visa ekspozīcija. Pašiem liksie ka ir uztaisījuši kautko grandiozu, bet faktiski būs $ūds uz kociņa par 350 tūkst. Eur un vairums iebraukušo speciālistu par to visu smīkņās kā tagad smīkņā par Alūksnes muzeja nolaistību. Vai esam tik bagāti, lai šitā izgāztos?

pirms 4 gadiem, 2016.02.14 20:53

domāju

Jana dažam labam ir kā ,,gņiloj prišč v zdorovom teļe komuņizma”, piez. krieviski skan sulīgāk. Zināmas līdzības ar Artusu. Šie jaunie cilvēki neloka galvu un neceļ rociņas lēnīgā vienprātībā, jo ir sava izpratne, vērtējums un nostāja par lietām, kas tiek uzspiestas un lemtas priekš kādu pašlabuma. Nav viegli turēties pretī, jo pēc balsošanas kāds griež zobus un kādam esi acīmredzams traucēklis.

pirms 4 gadiem, 2016.02.14 20:53

TO TO OOO

Man tiešām kauns ka tādi deputāti kā Artus tērē manu nodokļu naudu un neko nedara.Ceru ka ar Janu nav tik traki,bet uz to iet.

pirms 4 gadiem, 2016.02.14 21:41

to TO TO OOO

Finā pareģojumi zini? Ja nezini, tad atgādināšu, ko viņš pēc atgriešanās no Sibīrijas manam radagabalam pavēstīja: "Latviju ilgi plosīs komunisti, bet tā neatkarību atgūs, kas gads būs lasāms no abiem galiem vienādi. Būs daudz runu un dziesmu, plīvos sarkanbaltsarkanie karogi, bet pie varas paliks vecie čekisti un komunisti, kuri Latviju iznīcinās, tautu iedzīs dziļā nabadzībā, bet tad pēķšņi viss strauji mainīsies, pie varas nāks jauni, nacionāli noskaņoti cilvēki, kas vecos aizslaucīs mēslainē, daudzus notiesās."
Vai tik nav pienācis šis brīdis ar Artusu priekšgalā. 5 dienās kpv.lv partijā ir piereģistrējušies virs 1800 cilvēkiem(šobrīd lielākā partija Latvijā!!!), pamatā jaunieši, kuri tiešām ir gatavi aizslaucīt visus vecos mēslus projām. Drebiet, mēsli!!!

pirms 4 gadiem, 2016.02.14 23:31

to TO TO OOO

Atvainojos!!! Finka!!! burtiņš "k" pazuda, bet tāpat jau saprati....

pirms 4 gadiem, 2016.02.14 23:33

to >>>>>>>>>>> to

Nu tādi kā Kaimiņš jau nu nebūs tie, kuri iecels Latviju saulītē !!! Bļauris, kuram ērti būt opozicionārā stājā. Ko viņš mācētu praktiski risināt, ja tāda iespēja rastos? Tad tik jūs vēl pieredzētu, ko nozīmē gan badoties, gan dzīvot bez siltuma un elektrības. Viss apstātos.
Bet tas, ka viņš izceļ problēmas un vērš uzmanību uz sāpīgiem punktiem, ir labi. Tikai neskādētu vairāk audzinātības un inteliģences. Uzvedās kā tirgus sieva.
Pie tam : sadzīvē skandālists, publiski dzerošs.

pirms 4 gadiem, 2016.02.15 10:51

OOO

Precīzs raksturojums un nākotnes attīstības varbūtējs scenārijs.

pirms 4 gadiem, 2016.02.15 14:35

to to >>>>>>>>>>&g

Nekad nesaki nekad! Tur ir pamatīgs potenciāls, jo Kaimiņš nav viens pats.

pirms 4 gadiem, 2016.02.15 17:38

??????????

Potenciāls uz ko?

pirms 4 gadiem, 2016.02.16 10:47

Zuziks

Salīdzinājums ar Artusu ir vietā- galma āksti, viens lielākā galmā , otrs netik lielā.Būt jaunam starp vecajiem nav nekāds nopelns. Bet reāli darbi neseko.

pirms 4 gadiem, 2016.02.15 15:36

Muris

Ej Zuzik būdā un mut ciet!

pirms 4 gadiem, 2016.02.16 17:47

JyZe

klauns paliek klauns! Vienalga vai Metropole vai Malenija.Ipasa ciena pie berniem un padzivojusiem cilvekiem

pirms 4 gadiem, 2016.02.16 17:40

Citu datumu laikraksti

 • Skaisti runāt ir jāmāk

  Skaisti runāt ir jāmāk

  Šonedēļ Alūksnē norisinājās skatuves runas konkurss Alūksnes un Apes novadu posmā. Kopumā tajā piedalījās 130 audzēkņi, un konkursa noslēgumā tā...

 • “Keksi” Alūksnē sola tikai rokenrolu

  “Keksi” Alūksnē sola tikai rokenrolu

  Alūksnes Kultūras centrā 11.februārī pulksten 19.00 gaidīs rokenrola cienītājus, jo šajā dienā  lielo zāli pieskandinās grupa “Keksi” ar savu...

 • Jauna grāmata

  Jauna grāmata

  Izdevniecībā “Dienas Grāmata” klajā laista Keneta Slavenska grāmata “`Dž.D.Selindžers Dzīve”. Džeroms Deivids Selindžers, viens no populārākajiem un...

 • Izspēlē pādes krustabas

  Izspēlē pādes krustabas

  Jaunlaicenes muižas muzejs no janvāra piedāvā jaunu izglītojošu programmu - “Teatralizētas krustabu izdarības pēc sentēvu rituālu motīviem”. Tā...

 • Paukštello jubileju sāks svinēt Alūksnē

  Paukštello jubileju sāks svinēt Alūksnē

  Tautā iemīļotais Dailes teātra aktieris Jānis Paukštello šogad svin 65 gadu jubileju. Par godu šim notikumam mākslinieks aicina uz koncertu “Vidū...

 • Ateglītēs šogad godā aktivitātes sniegā

  Ateglītēs šogad godā aktivitātes sniegā

  Jaunannā pagājušās nedēļas nogalē notika tradicionālais pasākums Ateglītes – atvadas no Ziemassvētku eglītes. Šoreiz pasākums notika ģimeniski...

 • Cerība mirst pēdējā 2

  Cerība mirst pēdējā

  Sabiedrībā plašāka diskusija par retajām slimībām izvērsās pirms pāris gadiem, kad pēc palīdzības sauca Zane, kurai tika diagnosticēta pulmonālā...

 • Rallijsprints “Alūksne” finišējis, uz starta - “Sarma”

  Rallijsprints “Alūksne” finišējis, uz starta - “Sarma”

  Alūksnes rallijsprinta sacensībās “Rally Alūksne 2016” pagākušajās brīvdienās uzvaras laurus plūca piecpadsmit gadus vecais somu sportists Kalle...

 • Basketbolisti izspēlē pirmo apli

  Pagājušās nedēļas nogalē “BJSS Alūksne” aizvadīja spēli izbraukumā ar komandu “Dārznieks/Cēsu sporta skola” un zaudēja ar rezultātu 72:58 (19:7,...