Lavašs latviešu gaumē

Lielveikalos var nopirkt lavašu - dienvidu tautu maizi, kas cepta no kviešu miltiem, ūdens un sāls. Daudzi to iegādājas aiz ziņkāres, bet nezina, ka no tā var pagatavot interesantu un sātīgu maltīti, lai gan pats lavašs ir liess produkts.

Lielveikalos var nopirkt lavašu - dienvidu tautu maizi, kas cepta no kviešu miltiem, ūdens un sāls. Daudzi to iegādājas aiz ziņkāres, bet nezina, ka no tā var pagatavot interesantu un sātīgu maltīti, lai gan pats lavašs ir liess produkts. Pikantu un sātīgu to dara dažādie pildījumi. Dienvidnieki tajā lielākoties pilda brinzu, vārītas olas, šašliku, grilētus dārzeņus un, protams, daudz dažādu zaļumu.
Latvieši lavašu mēģina gatavot pa savam - pildījumam izmanto kausētu sieru, mājas biezpienu, majonēzi, sviestu, kā arī grilētu vistas vai cūkgaļas šķiņķi, dažādas jūras veltes un, protams, daudz zaļumu un dārzeņu - gan pašmājās audzētus, gan eksotiskus. Ļausim vaļu fantāzijai un pamēģināsim arī mēs!
Lavaša rullītim ar vistas šķiņķa pildījumu nepieciešams: lavaša ripa, kūpināts šķiņķis, siers "Dzintars", majonēze, dilles, sīpolloki, pētersīļi, paprika, Ķīnas kāposts, nedaudz sāls un pipari.
1. Bļodā liek sieru "Dzintars", pievieno majonēzi, visu labi sajauc un uzklāj uz lavaša ripas, kārtīgi izlīdzina.
2. Sasmalcina dilles, Ķīnas kāpostu, pētersīļus, sīpollokus un papriku. Ar zaļumiem noklāj nākamo kārtu.
3. Sagriež kubiņos kūpinātu vistas šķiņķi un liek virs zaļumiem.
4. Lavašu sāk cieši rullēt, pakāpeniski pielokot sānu malas. Gatavo veltni ietin pārtikas plēvē un ievieto ledusskapī.
Lavaša veltnim ar tunča pildījumus nepieciešams: lavaša plāksne, tunča konservi, sviets, majonēze, olas, zaļumi, citrons.
1. Uz uzsildītas plāksnes uzsmērē sviestu un majonēzi.
2. Noklāj ar tunča masu.
3. Sasmalcina olu, pievieno garšvielas - piparus, baziliku.
4. Uz rupjas rīves sarīvē svaigu un marinētu gurķi (nospiež lieko sulu), pievieno sasmalcinātu papriku un pārējos zaļumus. Uzklāj tunča kārtai.
5. Izspiež citrona sulu, ar to apsmidzina kārtojumu. Pievieno mazliet cukuru un sāli.
6. Sarullē, ietin pārtikas plēvē un liek ledusskapī atdzist.

Citu datumu laikraksti

  • Nenožēlo nevienu dzīves mirkli

    Alūksniete Ausma Lietaviete šodien ir laimīga, ka dzīvo, var būt kopā ar tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem un ka viņiem klājas labi. Arī par to, ka nav...

  • Vai Einars Repše beidzis savu misiju Latvijā?

    Neviltotu prieku daudzos politiķos izraisīja Einara Repšes paziņojums, ka viņš atsakās no savas kandidatūras premjera amatam par labu Krišjānim...

  • Apbalvo čaklākos izplatītājus

    Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas skolēnus svētdien Rīgā apbalvoja kā vienus no čaklākajiem UNICEF atklātņu izplatītājiem.Ojāra Vācieša Gaujienas...