Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ledus svētkos bauda ziemas priekus

Alūksnē notika pirmie Ledus svētki, bet to dalībnieki ir pārliecināti, ka turpmāk tie rīkojami regulāri. Iepretim kafejnīcai "Pie Martas" strādāja ledus skulptori, kuru darbi priecē skatītājus.

Alūksnē notika pirmie Ledus svētki, bet to dalībnieki ir pārliecināti, ka turpmāk tie rīkojami regulāri. Iepretim kafejnīcai "Pie Martas" strādāja ledus skulptori, kuru darbi priecē skatītājus.
"Prieks, ka bija daudz dalībnieku. Viņi aktīvi piedalījās stafetēs, atrakcijās, brauca ar ragaviņām un slēpēm, šāva ar loku, meta velteni, hokeja ripu un slēpju nūjas mērķī, kā arī mērojās spēkiem virves vilkšanā. Sacensību pirmo trīs vietu ieguvēji saņēma balvas. Svētku laikā varēja sildīties jautras mūzikas ritmos vai malkojot tēju un mielojoties ar desiņām," stāsta Alūksnes pilsētas domes informācijas aprites speciāliste Gunita Tumševica.
Mākslinieks Gunārs Ozoliņš no ledus izveidoja asari. Viņš apgalvo, ka sākotnējā iecere bija cita, taču bijušas problēmas atrast atbilstošu ledus gabalu. "Domāju, ka ezerā ir apmēram 70 centimetru biezs ledus, tāpēc varēšu izmantot vienu gabalu. Izrādījās, ka ledus nav viendabīgs, bet sastāv no vairākām plāksnēm. Tā apstākļi noteica darbu," skaidro G.Ozoliņš. Viņš skolas gados veidojis arī figurālus darbus, bet bija aizmirsis par to. Mākslinieks atzīst, ka nav tik svarīgi, kādu ledus skulptūru katrs veidoja. Galvenais, ka katram bija cita doma. "Svētki ir jārīko bieži. Tagad ir tikai sākums, bet citu gadu šai lietai jāgatavojas nopietnāk. Var izvilkt arī lielāku ledus gabalu, kas ir caurspīdīgs," atzīst G.Ozoliņš.
Jauniešu kluba "Blakusvāģis" vadītāja Dana Ēķe bija tiesnese un stāsta, ka virves vilkšanas sacensībās uzvarēja "Vilciens", bet labi startēja arī "Vietējie" un "Tvaikonis". Viņa slavē pusaudžus, kas sadūšojušies mēroties spēkiem. Uldis Jauniņš ieguva visvairāk punktu hokeja ripas mešanā mērķī. Ģimenes stafetē galveno balvu izcīnīja Gunta Kozilāna komanda "Merķeļa ielas rezidence". "Mēs tur dzīvojam, tāpēc tāds nosaukums. Patika, ka svētkos varēja izbaudīt visus ziemas priekus. Arī balva ir noderīga – sulas krūze ar sešām glāzēm," vērtē G.Kozilāns.

Citu datumu laikraksti