Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lēmumu par atsavināšanu nepieņem

Alūksnes pilsētas domes oktobra sēdē deputāti neapstiprināja lēmuma projektu par nekustamā īpašuma Alūksnē, Pils ielā 29, atsavināšanu.

Alūksnes pilsētas domes oktobra sēdē deputāti neapstiprināja lēmuma projektu par nekustamā īpašuma Alūksnē, Pils ielā 29, atsavināšanu.
“Tautsaimniecības komitejas sēdē izskatīja firmas “Alta S” iesniegumu, ka firma vēlas no pilsētas domes atpirkt zemes gabalu Pils ielā 29, uz kura tai atrodas ēkas. Ja dome piekristu šādam variantam, “Alta S” pilsētā apņemtos izbūvēt sabiedriskās tualetes,” informē Alūksnes pilsētas domes deputāts Artūrs Dukulis.
Viņš norāda, ka izskatot šo iesniegumu, Tautsaimniecības komitejas locekļiem radās vairāki jautājumi - konkretizēt zemes gabala lielumu, tā vērtību, kādas publiskās tualetes un ar kādiem izmantošanas noteikumiem “Alta S” piedāvās pilsētai. “Domas par to bija dažādas, tomēr komitejas dalībnieki secināja, ka jebkurai juridiskai vai fiziskai personai ir tiesības atpirkt zemi, uz kuras tai atrodas ēkas. Komitejā vienojās, ja tiek gūtas atbildes uz šiem jautājumiem, tad noteiktajā kārtībā zemes gabalu varētu nodot privatizācijai, nosakot, ka privatizēt zemi varēs tikai par naudu,” skaidro A. Dukulis.
Deputāts Jānis Cīmiņš uzsvēra, ka pilsētas domei vajadzētu ievērot vienotu nostāju pret visiem uzņēmējiem, kas vēlas privatizēt zemi ap sev piederošajām ēkām. “Dome iepriekš ir atteikusi dažiem uzņēmumiem privatizāciju, ja nav izpildīti visi līguma nosacījumi. Alūksnes pilsētas dome “Altai S” pašlaik šo zemes gabalu iznomā. Pirms vairākiem gadiem domes un firmas noslēgtais līgums paredzēja, ka “Alta S” līdz 2001.gadam apņemas rekonstruēt Pils ielas 29 kāpnes, sakārtot fasādi un veikt citus darbus, bet noteiktajā laikā tas nebija izdarīts,” klāsta J.Cīmiņš.
Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētājs Guntārs Bērziņš akcentē, ka neskaidros jautājumus nepieciešams izdiskutēt un noskaidrot galvenokārt komiteju sēdēs. “Ja runājam par zemes atsavināšanu, ir jautājumi, kur pilsētas dome ir vairāk ieinteresēta un kur - mazāk. Pašreizējā situācijā mums ir jālemj par zemes atsavināšanu. Nevar teikt, ka “Alta S” neko nav darījusi, lai sakārtotu teritoriju,” saka G.Bērziņš. Šo jautājumu izskatīs atkārtoti nākamajā domes sēdē.

Citu datumu laikraksti

  • Rotaļas turpinās

    Pirms nepilna mēneša Latvija teica jāvārdu Eiropai. Var likties, ka atpakaļceļa nav, nenovēršama ir eiropeisko labumu un nesmukumu ienākšana mūsu...

  • Ir vērts iepazīt kaimiņzemes neparasto šarmu

    Gudri ļaudis saka, ka Igauniju vajag sākt aplūkot no paugurainās dienvidu puses. Tās daba un klimatiskie apstākļi ir gandrīz tādi paši kā pie mums -...

  • Kolekcionē krūzes un senlaicīgas lietas

    Trapeniešu Lanas un Zigurda Safranoviču vaļasprieks jau četrus gadus ir krūzīšu kolekcionēšana. Viņi lepojas ar vairāk nekā 70 dažāda izmēra un...