Lepojas ar to, kas viņš ir

Sarunājoties ar Agri (vārds ir mainīts - red.), jūtu, ka viņam patīk par to runāt. Viņš lepojas, ka ir gejs.

Sarunājoties ar Agri (vārds ir mainīts - red.), jūtu, ka viņam patīk par to runāt. Viņš lepojas, ka ir gejs.
"Kādu laiku uztraucos, ko teiks citi, kad to uzzinās. Pēdējā laikā man ir radusies nostāja - lai runā, gan jau pēc tam apniks. Ja es sākšu par to daudz uztraukties, tad tantuki kaut ko piepušķos un runās vēl vairāk," ir pārliecināts Agris. Pirmā nojausma, ka pret pretējo dzimumu viņam nav tādas intereses kā vienaudžiem, radusies apmēram 12 vai 13 gadu vecumā.
"Es apzinos, ka vairs ilgi no sabiedrības TO nevarēšu noslēpt. Tas notiks agrāk vai vēlāk," saka divdesmit trīs gadus vecais Agris. Viņš dzīvo mazpilsētā, ne ar ko īpašu neizceļas apkārtējo jauniešu vidū. Un tomēr vienlaikus viņš ir viens no tādiem, ko daļai apkārtējo viņa pārliecības dēļ būtu grūti pieņemt. Par Agra netradicionālo seksuālo orientāciju joprojām neko nenojauš viņa vecāki.
"Viņi ir cilvēki ar padomju laikam raksturīgo audzināšanu. Vecākiem tas būs smags trieciens. Es gatavojos tam, ka viņiem pats to pateikšu. Tas nav viegli, bet es pakāpeniski tam gatavojos," nopietni saka Agris, kas patlaban, šķiet, vēl neapzinās, kādas sekas varētu radīt viņa paziņojums.
Bija tuvu
pašnāvībai
"Pusaudža vecumā es neapzinājos, kāpēc tas tā ir. Prātoju, ka tā varētu būt arī citiem. Pēc dabas biju kluss un arī audzināšanas dēļ nevienam neko nestāstīju," atceras vīrietis.
Tieši šajā vecumā viņš sastapis pirmo mīlestību, bijušas tuvas attiecības. Viņš esot bijis Agra vienaudzis. Patiesībā Agrim esot bijis grūti pašam pieņemt to, ka ir gejs. Bijis moments, ka Agris bijis tuvu pašnāvībai. "Es centos pret to cīnīties. Izmēģināju visu. Man jāpateicas vienam cilvēkam, kas man palīdzēja pārvarēt krīzi," stāsta viņš. Agris atklāj, ka, ielūkojoties vēsturē, var uzzināt, ka senajā pasaulē renesanses laikā homoseksuālisms nebija nosodāma parādība.
"Cilvēku pieņēma tādu, kāds viņš ir. Šodien sabiedrības uzskati par homoseksuālismu ir dziļi dogmatiski," spriež viņš. Arī Agrim bijuši draugi, kas no viņa novērsušies.
Atklāti stāsta
pirmo reizi
"To, ka ar viņu esmu pārgulējis, slēpu. Patiesībā atklāti par to tagad stāstu pirmo reizi," saka vīrietis. Viņš bijis piesardzīgs un saprot, ka šī saruna zināmā mērā ir risks. Agris apgalvo, ka fizisko tuvību baudījis arī ar sievietēm.
"Pret pretējo dzimumu nekad neesmu izjutis to, ko jūtu pret vīrieti. Īstas kaisles pret sievietēm nav bijis. Parasti notika tā, ka, draudzējoties ar meitenēm, nonācu līdz seksam, un pēc tam attiecības izjuka," stāsta Agris.
Agris apgalvo, ka no malas pateikt, ka vīrietis ir gejs, varot pēc uzvedības un žestiem. "Man citi ir teikuši, ka neticot, ka esmu gejs. Es to slēpu un protu kolosāli tēlot. Taču esmu sapratis: jo cilvēks vairāk ko slēpj, jo ātrāk par to citi uzzina. Jo brīvāk un nepiespiestāk uzvedos, jo mazāk aizdomu rodas," spriež viņš. Esot uz ielas vai sabiedrībā, Agra acu skatiens bieži vien aizslīd līdzi svešinieka stāvam. Ieraugot sievieti, šādu sajūtu neesot.
"Sievieti uztveru kā jebkuru cilvēku, kā draugu," bilst Agris. Šobrīd viņš apgalvo, ka diezin vai kādreiz spēšot iemīlēt kādu sievieti, tomēr pēdējā mirklī atceras teicienu, ka "nekad nesaki nekad". Agris apzinās, ka viņš sev liedz iespēju kļūt par tēvu, viņam nebūs sievas. Viņš nejūtot iekšēju nepieciešamību pēc bērniem.
Domājis
arī par kopdzīvi
"Attiecībās ar otru cilvēku man ir svarīgi, lai ir ar ko parunāties, lai būtu dvēseliska radniecība. Viņam jābūt feinam. Mums ir jābūt kopējām interesēm. Es nenovelku svītru, ka otrs cilvēks nevar gulēt ar kādu trešo. Okey! Guli, tikai neatnes kādu slimību," saka Agris. Ja attiecības izjūk, tad viņš tās pārdzīvo smagi. Puisis neslēpj, ka esot domājis par kopdzīvi ar mīļotu cilvēku. Līdz šim tā nav bijusi ilgāka par vienu nedēļu. Viņš piebilst, ka nekad pirmajā tikšanās reizē neuzsākot intīmas attiecības.
"Rīgā, aizejot uz "XXL" klubu, zinu, ka starp apmeklētājiem reti būs kāds naturālists (heteroseksuāls; geju sabiedrībā populārs termins - red.). Tad arī varētu ielaisties attiecībās, izmantojot aizsarglīdzekļus, bet mazpilsētā kāds to var izmantot kā joku, lai par mani paņirgātos. Jebkurā gadījumā es cilvēku vispirms pārbaudīšu," saka vīrietis.
Novembrī Agris plāno doties uz Latvijā pirmo viendzimuma laulību svinīgo ceremoniju, kurā laulāsies Latvijas geju un lesbiešu atbalsta grupas vadītājs Oskars Krūmiņš kopā ar draugu. Tās nebūs oficiālas laulības, jo Latvijā tādas nevar noslēgt, bet gan jūtu publiska apliecināšana baznīcā.
Sastop mūža mīlestību
Agrim esot grūti teikt, vai viņš mīļotajam cilvēkam spētu piedot nodevību. "Pirmām kārtām tas ir atkarīgs no tā, cik spēcīgas ir manas jūtas pret viņu. Domāju, ka es spētu būt uzticīgs," apgalvo viņš. Kādreiz viņš neesot ticējis mīlestībai no pirmā acu skatiena, bet tagad tas ir izdevies. Agrim ir draugs, viņa vienaudzis, ar kuru iepazinies internetā laikā, kad bijusi smaga depresija.
"Es tad negribēju seksu. Sirdī bija skumjas, ka man nav puiša, ar ko varu brīvi parunāties, iedzert kokteili vai pastaigāties. Man svarīgi bija apjaust, ka neesmu viens. Kad es pirmo reizi ar viņu runāju pa telefonu, uzreiz iemīlējos šā vīrieša balsī," atklāj Agris.
Interesantākais bijis tas, ka, satiekoties, viņš bija tieši tāds, kādu viņu Agris domās bija iztēlojies. Pēc pāris tikšanās reizēm puisis sapratis, ka tā esot viņa mūža mīlestība.

Citu datumu laikraksti

 • Iesālītās cerības

  Klusībā cerēdama, ka Arvīds pieteiksies to ienest manā vietā vai vismaz iznāks man līdzi laukā.3. Klusībā cerēdama, ka Arvīds pieteiksies to ienest...

 • Truškopjiem ir nepieciešamas valsts investīcijas

  Jaunalūksnes pagasta zemnieku saimniecības "Šalkas ELVI" īpašnieci Ivetu Laicenu tāpat kā citus truškopjus satrauc nelabvēlīgā situācija barības...

 • Kad tiekas zaglis un dziedātāja

  Alūksnes kinoteātrī "Liesma" šodien pulksten 19.00 un 21.00 izrādīs Francijas un Lielbritānijas kopražojuma muzikālu melodrāmu "Un tagad... dāmas un...

 • Iesālītās cerības

  Es satrūkos tikai tad, kad bija kļuvis tumšs un māte kā melns rēgs iestājās apgaismotajās ārdurvīs.2. Es satrūkos tikai tad, kad bija kļuvis tumšs un...

 • Karavīri iepriecina ar uzvedumu

  Jaunais mācību gads arodapmācības un rehabilitācijas centrā "Alsviķi" sākās ar patīkamu atkalredzēšanos.Jaunais mācību gads arodapmācības un...

 • Par tautas balsojuma rezultātiem

  Tautas balsojums par Latvijas dalību Eiropas Savienībā ietekmēs arī Latvijas Bankas darbību.Tautas balsojums par Latvijas dalību Eiropas Savienībā...

 • Neliksim šķēršļus attīstībai

  20. septembrī mūs visus gaida vēsturiska izšķiršanās, kuras sekas jau tuvākajā desmitgadē jutīsim katrs.20. septembrī mūs visus gaida vēsturiska...

 • Starp Rietumiem un Austrumiem

  Iespējams, nākamo gadsimtu vēstures grāmatās 20. septembris tiks minēts kā īpaša diena, kurā Latvijas tauta pieņēma izšķirīgo lēmumu, izvēloties...

 • Netic zaudējumiem, tic ieguvumiem

  Tā ir demagoģija, ka Latvija, iestājoties ES, zaudēs suverenitāti un pašnoteikšanos.Tā ir demagoģija, ka Latvija, iestājoties ES, zaudēs suverenitāti...