Lielais pierobežas kalnu velosipēdu festivāls - jau rīt

Apes pusē sestdien, 8.septembrī, notiks kalnu divriteņu (MTB) sacensības 100 kilometru distancē. Pirmo reizi Latvijā dalībnieki to mēģinās pieveikt vienā aplī. Šis izaicinājums izraisījis neticami lielu atsaucību, jo vairāk nekā 300 velosportisti pieteikušies Latvijas valsts simtās jubilejas gadā “paņemt simtiņu”.
Sacensību starts un finišs būs četrus kilometrus no Apes - Igaunijas ciematā Vastse-Roosa, viesmīlīgajā Mežabrāļu sētā. Trase veidota gan Igaunijas, gan Latvijas pierobežas stāvajiem pauguriem bagātajās teritorijās.
8.septembrī bez minētā supermaratona vienlaikus notiks arī „Vivus.lv” MTB sacensību seriāla tradicionālais noslēdzošais posms, kā arī  “Vaidavas kausa” izcīņa velomaratonā. Distances būs piemērotas dažādiem vecumiem un sportiskajai sagatavotībai - “HRX” 57 km maratons, “Latvijas valsts meži” 39 km pusmaratons, “Labs kino” 19 km pusaudžu sacensības, bet mazos sportistus gaidīs “Cido” bērnu brauciens.
Pirmo reizi trases maršruts vedīs arī pa Apes pilsētas ielām, tajā skaitā arī pa bruģēto Pasta ielu un BMX trasi, savukārt pēc vairāku gadu pārtraukuma distancē paredzēta arī Vaidavas upes forsēšana. 100 kilometru distance plānota kā 57 km trases pagarinājums Veclaicenes pagasta teritorijā, un starts tajā plānots jau pulksten 9.00.
Varam runāt par noturīgu sportisko tradīciju, jo jau 12.reizi Apes pierobežā norisināsies „Vivus.lv” kalnu divriteņu MTB maratons - vienas no lielākajām velosacensībām Latvijā.  Interesanta un daudzveidīga trase, pārdomāta organizācija, aizrautīgi līdzjutēji - tas piesaista aizvien vairāk dalībnieku, tādēļ uz starta šoreiz stāsies kopskaitā vairāk nekā 1000 sportistu.  Ņemot vērā dalībnieku labās atsauksmes, jau ceturto gadu starta un finiša zona būs izvietota Igaunijas pusē.  Šīs sacensības ir lielisks piemērs Latvijas un Igaunijas uzņēmēju un sporta sacensību organizatoru sadarbībai. Esiet gaidīti!
Sīkāka informācija par šo sacensību norisi atrodama vietnē „www.mtb-maratons.lv”.
— Astra Binde,
“Motoklubs Ape” preses sekretāre

Citu datumu laikraksti

 • Kolberģī izskanēs vasaras melodijas

  Kolberģī izskanēs vasaras melodijas

  Dāsna vasara, samtainas naktis pēc tveicīgām dienām. Debesis satumst, un parādās augusta zvaigznes, iespējams, pat zvaigžņu lietus. Nu ir visīstākais...

 • Baltijas ceļa atceres diena

  Alūksnē, Lielā Ezera ielas skvērā, 23.augustā notiks Baltijas ceļa atcerei veltīts pasākums. Ierasts, ka, atceroties šo Latvijas neatkarības...

 • Uz salidojumu aicina Alūksnes bērnudārza audzēkņus

  Alūksniete Zigrīda Sināte aicina uz sirsnīgu satikšanos kādreizējā Alūksnes pilsētas 1.bērnudārza audzēkņus, kuriem viņa ir bijusi audzinātāja laika...