Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lieldienas palīdz atgriezties bērnībā

Ģimenē: baudīs svētku prieku.

Ģimenē: baudīs svētku prieku
Alūksnes sporta skolas direktoram Jurim Iesalniekam jau kopš bērnības vienmēr paticis svinēt Lieldienas. "Bija laiks, kad reliģiozi svētki tika aizliegti. Mamma krāsoja olas, tad bija tradicionālā kaulēšanās un spēkošanās ar olām un arī šūpošanās. Tas man ir spilgti palicis atmiņā," laikrakstam stāsta Juris Iesalnieks.
Kad Juris bijis mazs puika, tad, protams, ticējis, ka olas nes arī Lieldienu zaķis. "Bieži bija tā, ka no rīta pamodos un dzirdēju sakām, ka redz kur Lieldienu zaķis aizskrien," smaida J.Iesalnieks. Arī tagad svētki esot mīļi, jo šādas atmiņas palīdzot saglabāt meita, ceturtklasniece Sindija. "Ir patīkami, ka Lieldienās var atkal atgriezties bērnībā. Tad, kad meita bija mazāka, arī ticēja brīnumam par garauša nestām olām un dāvanā šajos svētkos saņēma rotaļlietu zaķi," stāsta J.Iesalnieks.
Jura Iesalnieka ģimenē visvairāk olu krāsošana, protams, priecējot meitu, bet pārējie nākot talkā.
Juris parasti olu krāsošanas procesā cenšoties neskopoties ar vērtīgu padomu par senajām un arī mūsdienīgām krāsošanas metodēm. Mājās svētku gaidās tiekot sakrāsots tik daudz olu, ka pietiekot ēdienreizēs visu nākamo nedēļu.
"Man tā ir iznācis, ka pēdējos divos gados Lieldienās esmu bijis tālu projām no mājām kopā ar saviem audzēkņiem dažādos turnīros Eiropā. Redzēju, cik pasaulē šo svētku svinības ir populāras un iespaidīgas. Priecājos, ka šogad esmu kopā ar ģimeni un varēsim apmeklēt arī Lieldienu pasākumus," atklāj J.Iesalnieks.
Viņš prāto, ka ripināt Lieldienu olas esot aizraujoši, tomēr interesantāka viņam šķietot basketbola spēlēšana. Juris klusībā cer, ka kādreiz varbūt izdošoties iejusties Lieldienu zaķa lomā, ko līdz šim neesot izdevies izdarīt. "Galvenais, lai visiem Lieldienas ir priecīgas un var kārtīgi izšūpoties, lai odi nekož. Katram latvietim šādas tradīcijas būtu jāievēro," novēl J. Iesalnieks.

Citu datumu laikraksti

  • Aunam jāanalizē sava rīcība

    AUNS. Jaunievedumu īstenošana saistīsies ar negaidītiem šķēršļiem.AUNS. Jaunievedumu īstenošana saistīsies ar negaidītiem šķēršļiem. Slepeni...

  • Aicina ciemos pie Lieldienu zaķa

    No 16. līdz 20. aprīlim Latvijas Dabas muzejs aicina apmeklēt tradicionālo dekoratīvo trušu izstādi "Ciemos pie Lieldienu zaķa", kura veidota...

  • Garneļu sautējums ar sēnēm

    Lai ēdienkarti padarītu interesantāku, netērējot daudz laika un naudas, piedāvāju gatavot garneļu sautējumu ar sēnēm.Lai ēdienkarti padarītu...