Lieldienu brīnums dvēselē

Katram no mums, iespējams, ir savs priekšstats par to, kas ir Lieldienu brīnums.

Katram no mums, iespējams, ir savs priekšstats par to, kas ir Lieldienu brīnums. Vieni tam pamatoti netic, jo savā mūžā nav piedzīvojuši neko tādu, ko varētu tā nosaukt. Citi tic akli - nedomājot un nesvārstoties.
Tiem dzīvot vieglāk, jo fanātismā rod spēku tikt pāri lielākām un mazākām nejēdzībām. Un ir vēl tie, kas tic radoši. Viņi visbiežāk sajūtu līmenī piedzīvojuši kaut ko, kas ar grūtībām iekļaujas loģiskās domāšanas rāmjos. Tie uzskata, ka pārdzīvotais salīdzināms vienīgi ar brīnumu - apmēram tādu, kas atgadījās pirms vairāk nekā 2000 gadiem.
Sajūtu koridors
Una sevi pieskaita trešajiem. Viņas līdz galam neizprastais brīnums ir attiecības ar vīrieti, kas ilgst nu jau piecpadsmito gadu. Viņa ar tām tā saradusi, ka jau sen nebrīnās par to telepātisko raksturu.
"Tas ir kā sajūtu koridors, caurule, kura darbojas līdzīgi "Lattelekom" telefoniskajiem pārvadiem," atbild sieviete, lūgta īsumā formulēt abu sazināšanos. "Nu jau gadiem mēs viens otram zvanām arvien retāk tā vienkāršā iemesla pēc, ka ārišķīgais paliek nomaļāk, bet sajūtās mums nekas un neviens nespēj traucēt, kamēr vien abi esam pie skaidrā saprāta. Tā ir kā paralēlā dzīve."
Unai ir ap 40, Sandrim - par desmit vairāk. Abi iepazinās, kad jauniete studēja otrajā kursā. Jaunā sieviete - vairāku attiecību strupceļā, viņš - divu bērnu tēvs un stabilas ģimenes galva.
"Tu, tāpat kā pārējie, kļūdies, vērtēdama šīs ģimenes stabilitāti tolaik," oponē Una. "Viņi bija zināmā krīzes posmā, tolaik vientuļāks izrādījās Sandris."
Par brīnumu Una neuzskata abu iepazīšanos un gadu ilgās attiecības. Tolaik viņa bijusi, kā pati raksturo, "jauna, kompleksu mocīta un kaprīza muļķīte". Tomēr tieši šīs īpašības ļāvušas iepazīt vienam otru maksimāli sarežģītās situācijās.
Tā nebija idille
"Reiz vieglprātības un spītības dēļ piekritu doties līdzi trim jauniem puišiem, lai it kā parunātos par dzīvi. Runas beidzās ar grupveida seksuālo uzmākšanos, no kuras man tikai intuitīvas viltības dēļ izdevās izvairīties par mata tiesu. Toreiz Sandris Nevis mana māte kļuva ne tikai par manu psiholoģisko mierinātāju, bet nezin kāpēc kopā ar mani izsēdējās arī rindās pie ginekologa kabineta durvīm, lai gan jau tad mūsu attiecības bija ne tikai platoniskas," atceras Una.
Kas saistīja vīrieti? Jaunas miesas tvirtums, atklāsmes pirmreizīgums? "Es Sandrim nebiju pirmais sānsolis, tāpat kā viņš - mans pirmais vīrietis. Varbūt sākumā tiešām tas bija galvenais, taču jau pēc mēneša sākām nojaust, ka varam saprasties vieglāk nekā ar jebkuru, kas bijuši mūsu dzīvēs pirms tam," skaidro Una. "Mēs bijām ne tikai vienādi domājoši, bet arī jūtoši, ieskaitot nesaprotamas spītības lēkmes."
"Tu noārdi žogus, ko tik cītīgi būvēju pret citiem sev apkārt," šo 15 gadus vecas sarunas fragmentu Una joprojām glabā kā komplimentu.
Idille tā noteikti nebija. Nesaskatot attiecību perspektīvu, mūžīgā laulības pārkāpuma ēnā jauniete dumpīgi ne vienreiz vien mēģināja visu izbeigt. Turklāt pavisam negaidot jaunā kvalitātē atdzima citas jau "norakstītas" un par bezcerīgām atzītas jūtas. Unas vienaudzis aicināja dzīvot kopā, pamēģināt veidot ģimeni. Sandris, to uzzinot, pirmoreiz pārmeta neuzticību un apgalvoja, ka pats klusībā apsvēris līdzīgu piedāvājumu, ir gatavs šķirties no sievas.
Pēc trīs dienu mokošām pārdomām, kuru laikā Una šķita gatava galēji pretējiem risinājumiem, viņa izlēma neuzņemties ģimenes jaucējas nepateicīgo lomu.
Mēģina kaut ko mainīt
Rudenī svinēja kāzas. Unai piedzima otrais dēls. Zēni auga, un māmiņai arvien grūtāk nācās paskaidrot, ko šad un tad tik ilgi var runāt pa telefonu.
Viņa mēģināja visu izstāstīt vīram un bija pārsteigta, ka vārgās ieminēšanās par Sandra telefona zvaniem tika absolūti nesaprastas. Skaidrāk izteikties viņa nespēja.
Vēl bija Unas izmisīgs mēģinājums sarāties, pazemot un aizliegt zvanīt. Pēc pusotra gada viss atgriezās vecajās sliedes.
Izlasījusi par vajāšanas mānijas apsēstiem cilvēkiem, viņa mēģināja ietūcīt abu attiecības šajos rāmjos. Ne viss izdevās.
"Un tad kaut kas noklikšķēja," stāsta Una. "Es pārstāju šīs sarunas uzskatīt par sava vīra krāpšanu, iemācījos tajās atrast iespēju savas pašapziņas stiprināšanai. Drīz vien sapratu, ka mums abiem tā ir savdabīga dzīves enerģijas apmaiņa."
Man ir uz ko paļauties
Sandra ģimenē šai laikā piedzimusi vēl viena meitiņa. "Jocīgākais, ka arī viņa sieva akceptējusi mūsu sarunas," atzīst Una.
"Reti, bet tiekamies. Es zinu, ka abiem atliek paspert vienu soli, un atjaunosies agrākās kaislībās. Bet mēs to nedarām. Kāpēc? Domāju, ka te nu ir tas Lieldienu brīnums - tik atklātas, enerģētiski uzlādētas, bet abpusēji godīgas bijušo mīļāko attiecības."
Šad un tad abi pārspriežot gara un, gadās, arī miesīgos ceļojumus citās seksuālajās realitātēs.
"Domāju, gudri psihologi mūsu attiecības nosauktu par bērnībā nepiepildītu tēva - meitas saikni. Tādā gadījumā tā ir ārkārtīgi laba," saka Una.
"Man tomēr gribas ticēt, ka šis ir manas dzīves un cilvēcisko attiecību Lieldienu brīnums, un kas var man to liegt?
Varbūt šis nav īstais stāsts jūsu Lieldienu rītam, jo saredzat tajā vienīgi nosodījuma vērtu aizliegtā augļa baudīšanu. Una tā nedomā: "Man ir, uz ko paļauties. Diemžēl to nevar ne nosvērt, ne izmērīt."

Citu datumu laikraksti

 • Lasītājs jautā

  Vai Liepnas pagasta padomes sēdes ir slēgtas?Vai Liepnas pagasta padomes sēdes ir slēgtas? Būtu interesanti iepazīties ar deputātu darbu un redzēt,...

 • Afiša

  28.martā pulksten 15.00 Kolberģa tautas namā Lieldienu zaķis aicina uz Gulbenes teātra izrādi visai ģimenei "Neticamā dēku diena jeb neveiksminieks...

 • Policija informē

  Kāds Alūksnes rajona iedzīvotājs informējis policiju, ka 20.martā viņam no "Unibankas" kartes noņemti 80,34 lati.Kāds Alūksnes rajona iedzīvotājs...

 • Vai ādas nieze ir nopietna saslimšana?

  Saruna ar Veselības centra 4 dermatoloģi, Latvijas Medicīnas akadēmijas docētāju Ritu Gūtmani par vienu no alerģiskām saslimšanām – atopisko...

 • Vasaras riepas var sadalīt četrās grupās

  Karsts "siena laiks" pašreiz riepu tirgotājiem, jo autobraucēji masveidā atcerējušies, ka nāk vasara.Karsts "siena laiks" pašreiz riepu tirgotājiem,...

 • Makšķerniekiem

  No 15. marta ir aizliegta jebkāda līdaku ķeršana. Šīs zivis nārsto.No 15. marta ir aizliegta jebkāda līdaku ķeršana. Šīs zivis nārsto. 26., 27....

 • Pie mums brauc ministrs!

  Kurš gan nezina slaveno frāzi: "Pie mums brauc revidents!" Ar visām no tā izrietošajām sekām.Kurš gan nezina slaveno frāzi: "Pie mums brauc...

 • Dzīve ir kā labs piedzīvojums

  Es vienmēr esmu uzsvērusi, ka ideālu cilvēku nav. Manuprāt, tas ir garlaicīgi, ja tevi kādam liek par piemēru."Es vienmēr esmu uzsvērusi, ka ideālu...

 • Ja cilvēks pats nevēlas, viņam palīdzēt nevar

  Viņu Madonā pazīst visi. Un ne tikai Madonā. Stāsta, ka šis cilvēks daudziem palīdzējis tikt vaļā no alkoholisma posta, no smēķēšanas netikuma,...