Liepnā pēc pārvērtībām iesvēta baznīcu

Svētdien svinīgi iesvētīja Liepnas evaņģēliski luterisko baznīcu, kas guvusi jaunu veidolu pēc vairāku mēnešu ilgajiem remontdarbiem. Pasākumā piedalījās arhibīskaps Jānis Vanags, prāvests Einārs Alpe un mācītājs Atis Grīnbergs.

Svētdien svinīgi iesvētīja Liepnas evaņģēliski luterisko baznīcu, kas guvusi jaunu veidolu pēc vairāku mēnešu ilgajiem remontdarbiem. Pasākumā piedalījās arhibīskaps Jānis Vanags, prāvests Einārs Alpe un mācītājs Atis Grīnbergs.
Svētku pasākumā uzstājās arī Alūksnes evaņģēliski luteriskās baznīcas koris, ko vada Sarmīte Brīdaka. Draudzes locekle Skaidrīte Ziediņa stāsta, ka baznīca bijusi ļaužu pilna. "Sajūta bija brīnišķīga un pacilāta. Svētdien spīdēja saule, laika apstākļi bija kā radīti baznīcas svētkiem," laikrakstam stāsta Skaidrīte Ziediņa.
"Alūksnes Ziņas" jau rakstīja, ka baznīcas draudze ar savu iniciatīvu un uzņēmību panākusi, ka baznīcas iekštelpas guvušas jaunu krāsojumu, remontdarbi veikti arī baznīcas palīgtelpās. Baznīcas altāri kopš 1990.gada rotā glezna ar Kristus augšāmcelšanos, ko baznīcai dāvinājis Alūksnes mākslas skolas direktors Ojārs Vēliņš. Glezna bija viņa diplomdarbs, absolvējot Mākslas akadēmiju. Tā tapusi divu trīs mēnešu laikā.
"Tā iznāca, ka toreiz darbu veicu bez diplomdarba vadītāja, kurš bija aizbraucis uz Vāciju. To veidoju, kā mācēju. Iespējams, ka glezna būtu bijusi citādāka. Par to saņēmu augstāko novērtējumu - desmit balles," uzsver O.Vēliņš. Viņš secina, ka baznīcā ir noticis brīnums, zinot, kāda tā izskatījās pirms remonta.
"Sienas bija zaļi melnas. Pārvērtības ir lielas," uzsver viņš. Remontdarbu laikā glezna noņemta. Tās autors nolēmis, ka arī glezna ir jāsapoš. "To nomazgājām, apstrādājam ar konservantiem un pārlakojām. Apbrīnojami, ka piecpadsmit gadu laikā tā ir ideāli saglabājusies," apgalvo O.Vēliņš.

Citu datumu laikraksti

  • Mediķi turpina dumpoties

    Arī pagājušajā nedēļā mediķi turpināja cīnīties par algas palielināšanu. Šobrīd anesteziologiem pievienojušies arī ķirurgi, kas pieprasa palielināt...

  • Oktobra beigās pārgriezīsim pulksteņus

    Naktī no 31.oktobra uz 1.novembri Latvijā pulksteņa radītājus vajadzēs pagriezt par vienu stundu atpakaļ. Šāda kārtība noteikta arī Lietuvā un...

  • “Optimisti” atsāk nodarbības

    Alūksnes pensionāru kluba “Optimisti” dalībnieki pirmajā nodarbībā tiksies 17.oktobrī pulksten 9.30 sporta skolas angārā. Tā vadītāja Gaida Gozeviča...