Liepnas mežniecību pievienos Mālupei

Ar 1.novembri Liepnas mežniecība meža reformas rezultātā tiks likvidēta, pievienojot to Mālupes mežniecībai.

Ar 1.novembri Liepnas mežniecība meža reformas rezultātā tiks likvidēta, pievienojot to Mālupes mežniecībai. "Trīs mežniecības darbinieki dosies strādāt uz Mālupi, bet četri no darba meža dienestā aiziet," stāsta Liepnas mežniecības mežzinis Kaspars Bogomols.
Arī K.Bogomols nolēmis darbu mežniecībā neturpināt. Viņš mežniecībā strādā kopš 1997.gada, bet par mežzini - trīs gadus. "Šomēnes kārtojam dokumentāciju, lai to nodotu tālākajiem darba veicējiem. Mežniecības ēka paliks Zemkopības ministrijas pārziņā," atklāj mežzinis. Viņš uzskata, ka reorganizācija bija nepieciešama.
"Kaut ko vajadzēja mainīt, taču tas bija jādara citādāk. Vispirms bija jāveic teritoriālā reforma, lai Valsts meža dienesta reforma nebūtu jāveic divās kārtās," spriež K.Bogomols.
Līdz šim mežniecībai bija piecas apgaitas, bet turpmāk, veicot reorganizāciju, Liepnas pagasta teritorijā būs četras apgaitas. Liepnas mežniecības teritorijā meži aizņem 23 000 hektārus.
"Mūsu pārziņā ir meži, kas atrodas tikai Liepnas pagastā. Tas atviegloja arī mežniecības darbu," atzīst K.Bogomols. Mežzinis spriež, ka reformu savtīgā nolūkā var izmantot mežu pircēji.
Parasti rudens nogalē mežniecības apkopo datus, kā mežu īpašniekiem veicies ar mežu atjaunošanu. "Viņus var dalīt trijās grupās - tādi, kas cenšas to darīt un izdara, daļa tikai cenšas, bet pārējie necenšas un arī nedara. Lielākajiem mežu īpašniekiem parasti rūp nākotne," uzsver K.Bogomols.
Mežzinis prognozē, ka šogad mežu atjaunošanā būs sliktāki rezultāti nekā iepriekš. Atjaunoti būs apmēram 70 līdz 75 procenti privāto mežu teritorijas. Mežniecības teritorijā ir apmēram 500 privāto mežu īpašnieki.
Šogad par dažādiem mežu pārkāpumiem sastādīti 24 administratīvie protokoli. Lielākie sodi bijuši 100 latu vērtībā. Toties gada sākumā lielus postījumus nodarījušas vējgāzes. Šogad Liepnas pagastā mežu zādzības nav konstatētas. Dažos gadījumos lietvedība izbeigta, jo saimniecības īpašnieks spējis pamatot, kāpēc nav veicis noteiktās prasības, vai mainījušies īpašnieki. "Lielākās problēmas sagādā tas, ka mežu īpašnieki mainās, bet jaunie meža likumdošanu nezina. Citreiz īpašumus mistiski pārdod, bet īpašnieks nav atrodams," atklāj mežzinis.

Citu datumu laikraksti

  • Oktobris - zemliku mēnesis

    Šis ir laiks, kad, atstājot aiz sevis krāšņu lapu zeltu, dienu nomaina tumši violeta nakts, pilna mistikas, burvības un smeldzes.Šis ir laiks, kad,...

  • Zemes dienestā gatavojas reorganizācijai

    Līdz nākamā gada sākumam tiks pabeigta Valsts zemes dienesta reorganizācija, kas paredz mainīt zemes dienesta funkcijas un izveidot jaunu...

  • Alūksnē atver daudzveidīgu pakalpojumu biroju

    Alūksnē šonedēļ ir atvērts jauns Juridisko, grāmatvedības, tūrisma un lietišķo pakalpojumu birojs. To izveidojušas piecas alūksnietes - Ilze Rubene,...