Liepnas skola atzīmēs 125. jubileju

Šogad Liepnas skola atzīmēs 125.jubileju un 50.izlaiduma gadu. 23.oktobrī skolā rīkos svinības, uz tām aicināti visi absolventi un kādreizējie darbinieki.

Šogad Liepnas skola atzīmēs 125.jubileju un 50.izlaiduma gadu. 23.oktobrī skolā rīkos svinības, uz tām aicināti visi absolventi un kādreizējie darbinieki.
"Šajā dienā Liepnas pagasta Sprinduļu kapsētā atklāsim piemiņas akmeni cilvēkiem, kas cietuši totalitārajā režīmā. Katrā no pagasta kapsētām - Saidu, Liepnas un Sprinduļu - būs piemiņas brīdis, kas veltīts skolotājiem un skolēniem, kas ir aizsaulē. Liepnas un Saidu kapsētā piemiņas brīži ritēs vienlaikus, bet Sprinduļu kapsētā tas būs uzreiz pēc piemiņas akmens atklāšanu. Pēc tam Liepnas luterāņu baznīcā būs aizlūgums par skolu un aizsaulē aizgājušajiem," stāsta Liepnas vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Sanita Bordāne.
Savukārt pēcpusdienā pie skolas ieejas atklās plāksni, uz kuras būs lasāms Liepnas vidusskolas dibināšanas gadskaitlis - 1952. Pēc tam paredzēta absolventu un pedagogu pulcēšanās zālē, kur atbraukušie viesi varēs dalīties atmiņās un atpūties ansambļa "Oto" pavadībā. Sākumā bijām iecerējuši svinības rīkot augustā, bet nolēmām, ka labāk to būtu darīt rudenī, kad raža dārzos jau ir novākta un ir vairāk brīva laika. Esam izvietojuši daudzus sludinājumus, bet kādreizējiem skolotājiem - izsūtījuši ielūgumus. Ir grūti prognozēt, cik absolventu ieradīsies, bet iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka to ir daudz.
(Turpinās no 1.lappuses)
Vidusskolas kolektīvs ir gandarīts, ka skolas bērni gūst dažādus panākumus. Piemēram, tautisko deju kolektīvs (vadītāja Brigita Bijone) bieži gūst ļoti labus panākumus un pašlaik gatavojas Skolēnu dziesmu un deju svētkiem.
"Mūsu bērniem ir godalgotas vietas sporta sacensībās, piemēram, tautas bumbā, kā arī mācību olimpiādēs. Bioloģijas un ķīmijas skolotājas Viktorijas Kukličas audzēkņi bieži gūst augstu vērtējumu konkursos, olimpiādēs. Šogad skolā ir izveidoti divi jauni pulciņi - Jaunie snaiperi un floristikas pulciņš," uzsver S.Bordāne.
Viņa lepojas, ka skolā ir laba datorklase, apvienotā pagasta un skolas bibliotēka, kas tagad atrodas vidusskolā. Tādējādi skolēniem un pedagogiem ir pieejams plašāks literatūras klāsts. "Varētu vēlēties, lai skolā ir jaunākas mēbeles. Ir nomainīti logi. Augusta beigās logus nomainīja pirmā un otrā stāva gaitenī. Tagad atlikusi vien zāle, kur to jāizdara," saka S.Bordāne.
Skolotāja Lilita Spirka norāda, ka vidusskolai daudz palīdz Vincents Dindzāns, kas dzīvo Amerikā.
"Viņa tēvs Jānis mūsu skolu ir absolvējis trīsdesmitajos gados. Katru gadu viņa dēls Vincents skolai sūta noteiktu naudas summu, norādot, kam tā jāizlieto. Pērn atsūtīto naudu ir jāizlieto maznodrošināto bērnu ēdināšanai. Ir iecere izveidot prēmiju, kuru šā mācību gada beigās varētu saņemt izcilākais skolēns," saka L.Spirka.
***
Fakti
- Liepnas vidusskolā pašlaik mācās 179 skolēni un strādā
21 pedagoģiskais darbinieks.
- Skolā mācās bērni ne tikai no Liepnas, bet arī Jaunalūksnes, Mālupes, Pededzes un Vīksnas pagasta. Skolēniem mācību grāmatas nav jāpērk, jo tās sagādā izglītības iestāde. - Skolā ir vairāki jauni pedagogi, kas darbu sākuši nesen - Sintija Toma, Mārīte Kaļāne, Ainārs Zučiks, Sanita Bordāne.
- Skolā ir daudz ilggadīgu pedagogu, kas strādā arī vēl tagad - Viktorija Kukliča, Vilhelms Kukličs, kuram Liepnas vidusskola ir vienīgā darbavieta, un citi.
- Starp skolas ievērojamākajiem absolventiem var minēt Gunāru Kūtri, Aivaru Ločmeli, Juri Zondaku, Tamāru Pazāni, Ēriku Delperu, Gunu Skuju, Andreju Baranovski, Ievu Eglīti (Tarvāni) un citus.

Citu datumu laikraksti

 • Mediķi turpina dumpoties

  Arī pagājušajā nedēļā mediķi turpināja cīnīties par algas palielināšanu. Šobrīd anesteziologiem pievienojušies arī ķirurgi, kas pieprasa palielināt...

 • Oktobra beigās pārgriezīsim pulksteņus

  Naktī no 31.oktobra uz 1.novembri Latvijā pulksteņa radītājus vajadzēs pagriezt par vienu stundu atpakaļ. Šāda kārtība noteikta arī Lietuvā un...

 • “Optimisti” atsāk nodarbības

  Alūksnes pensionāru kluba “Optimisti” dalībnieki pirmajā nodarbībā tiksies 17.oktobrī pulksten 9.30 sporta skolas angārā. Tā vadītāja Gaida Gozeviča...

 • Alūksne - pilsēta, kuru mēs mīlam

  Cik daudz tu zini par savu novadu, pilsētu, ciematu? Vai esi izpētījis visu savā apkārtnē tikpat rūpīgi, kā to esam izdarījuši mēs - “Latvijas...

 • Balsosim par alūksnietēm bērnu “Eirovīzijā”!

  Kristīne zaharova: dziesmā izdziedās visas emocijas. Šovakar alūksniete Kristīne Zaharova kopā ar Līvu Zariņu un Ievu Bistrovu uzstāsies 2....

 • Precizē sadarbību

  Tikšanās ar Alūksnes rajona padomes priekšsēdētāju Jāni Ceļmilleru deva iespēju Alūksnes Nevalstisko organizāciju atbalsta centra brīvprātīgajai no...