Liepnas “Skolotāju mājā” par apkuri turpmāk gādās paši

Pēc Liepnas internātpamatskolas likvidēšanas kritiskā situācijā nonākuši blakus esošās daudzdzīvokļu mājas “Skolotāju māja” iedzīvotāji. Līdz šim ēkai apkure tika nodrošināta no internātpamatskolas katlumājas, bet, skolu likvidējot, tas vairs nav iespējams.

Pašvaldība piešķir
finansējumu
Mājas iedzīvotāji ir izveidojuši biedrību “Skolotāju māja 1”, kas apsaimnieko māju. Augustā biedrības valde ar iesniegumu vērsusies Alūksnes novada pašvaldībā. Tajā pausts lūgums sniegt finansiālu atbalstu apkures nodrošināšanai minētajā daudzdzīvokļu mājā. Likvidējot Liepnas internātpamatskolu, siltumapgāde šai mājai ir pārtraukta un no esošās katlumājas nav atjaunojama.
Jautājumu skatīja deputāti Alūksnes novada domes augusta sēdē. Nolemts biedrību atbalstīt, piešķirot 20 000 eiro no pašvaldības budžeta sadaļas “Nekustamā īpašuma nodokļa par zemi iepriekšējo gadu parādi”. Finansējums biedrībai paredzēts apkures katla uzstādīšanas projekta izstrādei, apkures katla iegādei un uzstādīšanai.
Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis domes sēdē vairākkārt uzsvēra, ka finansējuma piešķiršana biedrībai “Skolotāju māja 1” ir politisks lēmums. “Pavasarī pašvaldība pieņēma lēmumu par apkures organizēšanu “Skolotāju mājai” Liepnā. Visu laiku nevarējām ar biedrību nonākt pie kopsaucēja, kā risināt apkures jautājumu. Tāpēc tapa šāds politisks lēmums, ka finansējumu pašvaldība piešķir biedrībai, kas organizēs apkuri mājā, ko paši apsaimnieko,” sacīja A.Dukulis.

Izeja no bezizejas
Domes sēdē piedalījās arī biedrības “Skolotāju māja 1” valdes priekšsēdētāja Ligita Brokāne un vēl divi biedrības pārstāvji. L.Brokāne pauda, ka biedrība atbalsta šādu risinājumu. “Ja pašvaldība finansējumu nepiešķirtu, mūsu daudzdzīvokļu māja paliktu bez apkures. Mājā desmit dzīvokļos dzīvo pensionāri, kuriem daļai ir vairāk par 70 gadiem, ir arī tādi, kuriem ir vairāk par 80 gadiem. Pēc Liepnas internātpamatskolas likvidēšanas trīs dzīvokļos tagad diemžēl dzīvo bezdarbnieki... Jau vismaz divu dzīvokļu īpašnieki raugās uz Alūksnes pusi un grasās pārcelties, jo darba Liepnā nav. Mums ir bezizeja. Iekrāt no mājas apsaimniekošanas maksas arī neko daudz nevaram, jo ir citas vajadzības – jāmaina aukstā ūdens padeves caurules, arī jumts mājai ir caurs,” situāciju raksturoja L.Brokāne.

Caur “Simoni” būtu dārgāk
A.Dukulis uzsvēra, ka “Skolotāju māja” jau padomju varas gados tika pieslēgta apkures sistēmai pie internātskolas. Kad valstī pieņēma privatizācijas likumu, tad iedzīvotāji privatizēja dzīvokļus “Skolotāju mājā”.
“Katls, ar kuru apkurināja Liepnas internātpamatskolu, bija kā dāvinājums no somiem skolas biedrībai, un dāvinājuma mērķis bija norādīts, ka to drīkst izmantot internātpamatskolas apkurināšanai. Ja “Skolotāju māja” paliktu pie skolas vecā apkures katla, kas ir kā rezerves katls, turklāt caurs, tad šo māju mēs pakļautu lielām papildu izmaksām. Ja pašvaldība piešķir līdzekļus biedrībai apkures katla iegādei un uzstādīšanai - vēlreiz uzsveru, ka tas ir politisks lēmums – tas ir risinājums. Pretējā gadījumā apkures organizēšanu “Skolotāju mājai” būtu jāveic caur pašvaldības akciju sabiedrību “Simone”, kas noteikti būtu dārgāk,” pauda A.Dukulis.

— Līga Vīksna

Citu datumu laikraksti

 • Skolēnu skaits sarūk

  Skolēnu skaits sarūk

  Uzsākot jaunu mācību gadu, skolēni atkal vai pilnīgi no jauna izjūt atbildību, rītus, kad grūti piecelties, un sakārto savu ikdienu. Izglītībai un...

 • Alūksne īsumā

  Alūksnes novads ◆ 3.septembrī pulksten 9.15 autoceļa Litene – Alūksne 10.kilometrā automašīnas “Škoda” vadītājs, izvairoties no sadursmes ar stirnu,...

 • Arī pēc darba gaitām dzīve turpinās

  Arī pēc darba gaitām dzīve turpinās

  Tāda ir kādreizējā SIA “Mākslīgās apsēklošanas stacija” direktore Edīte Ločmele. Viņas pārziņā bija Kalncempju, Strautiņu, Malienas, Annas, Mālupes,...