Liepnas vidusskolas skolēni gan strādā, gan atpūšas

Februāra pēdējā nedēļā vidusskolas skolēni, arī pirmsskolas grupiņa strādāja pie projektiem, kas bija daudzveidīgi gan satura, gan noformējuma ziņā.

Februāra pēdējā nedēļā vidusskolas skolēni, arī pirmsskolas grupiņa strādāja pie projektiem, kas bija daudzveidīgi gan satura, gan noformējuma ziņā.
Katru gadu direktora vietniece izglītības jomā Ž.Mahņeva projektu nedēļas apkopojošo nosaukumu ietver devīzē. Šogad tā skanēja šādi - "Atklāt pasauli sevī un sevi pasaulē".
Projektu nedēļa mums, skolēniem, dod iespēju meklēt jaunas idejas, izpaust sevi radoši. Par to liecina plašais tēmu klāsts: "Liepna - mūsu mājas" (pirmsskolas grupiņa), "Latvija - mūsu valsts" (1.klase), "Gadskārtas latviešu folklorā (2.klase), "Mācies būt pasargāts un drošs savā zemē" (3.klase), "Cilvēki, kuru nesuši Latvijas vārdu pasaulē" (4.klase), "Nezinīšiem par Eiropas Savienību" (5.klase), "Latvijas sportisti ārzemju klubos" (6.klases zēni), "Slavenākās mūziķu grupas" (6.klases meitenes "Atkarības profilakse" (7.klases zēni), "Dzimtas saknes" (7.klases meitenes), "Darba un izglītības iespējas" (9.klases zēni), "Es ceļoju uz ES valstīm" (11.klase).
Vairākiem skolēnu izstrādātajiem projektiem bija praktiska ievirze. 9.klases meitenes strādāja pie skolas vizuālā tēla, izgatavoja sienas dekorus un šuva savdabīgus un neparastus aizkarus mājturības kabinetam. 8.klases skolēni veidoja ekspozīciju skolas muzejam par mūsu skolas ilggadējo direktori A.Lāci. Savukārt 12.klases skolēni noskaidroja Liepnas vidusskolas absolventu turpmākās gaitas. 10.klases skolēni veidoja sienas avīzi "Spogulis", kurā aprakstīja projektu nedēļā novēroto. Viņi intervēja gan skolēnus, gan skolotājus.
Pirmoreiz veikums projektu nedēļā tiks novērtēts ar atzīmi un ierakstīts liecībā. Pašvērtējumu veicām gan paši, gan arī mūsu konsultanti - skolotāji.
Pēc labi padarīta darba var arī atpūsties. Šoreiz tas bija tradicionālais pasākums popiela, kurā žūrija (Andris Zučiks (9.klase), Zintis Krauja (10.klase), Arvis Zučiks (11.klase), vērtēja 12 priekšnesumus. Izvēlētās dziesmas bija gan latviešu, gan krievu, gan angļu valodā. Pirmo vietu ar dziesmu "Tā es tevi mīlēšu" ieguva Ieva Puka (4.klase) un Jānis Tarvāns (6.klase), 2.vietu - 6.klases skolnieces Jana Indriķe un Evita Kļaviņa, bet 3.vietu - Armands Lega (6.klase), Aivars Mednis (5.klase), Modris Toks (4.klase), un Sandis Maršavs (3.klase), kuri atveidoja "Prāta Vētru". Visi dalībnieki saņēma saldumus, 1.vietas ieguvēji arī brīvbiļeti uz diskotēku. Atzinības rakstus žūrija pasniedza popielas visjaunākajiem dalībniekiem Reinai Gorkijai (seši gadi) un Raitim Kļaviņam (četri gadi). Prieks bija gan pašiem dalībniekiem, gan skatītajiem, par to liecina jautājums - kad atkal būs popiela?
Marianna Lega, Liepnas vidusskolas 7. klases skolniece

Citu datumu laikraksti

  • Nenožēlo nevienu dzīves mirkli

    Alūksniete Ausma Lietaviete šodien ir laimīga, ka dzīvo, var būt kopā ar tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem un ka viņiem klājas labi. Arī par to, ka nav...

  • Vai Einars Repše beidzis savu misiju Latvijā?

    Neviltotu prieku daudzos politiķos izraisīja Einara Repšes paziņojums, ka viņš atsakās no savas kandidatūras premjera amatam par labu Krišjānim...

  • Apbalvo čaklākos izplatītājus

    Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas skolēnus svētdien Rīgā apbalvoja kā vienus no čaklākajiem UNICEF atklātņu izplatītājiem.Ojāra Vācieša Gaujienas...