Liriskas mīlas balādes un karstasinīgas dejas

28.septembrī pulksten 19.00 Alūksnes Kultūras centrā būs iespēja redzēt un dzirdēt aizraujošu koncertprogrammu - “Ceļojošais vijolnieks”, kurā būs krāšņi tērpi, smeldzīgas dziesmas un temperamentīgas dejas. Muzikālās apvienības “Paldies Tev, draugs” koncertizrādē uzstāsies eksotisko deju teātris, Andris Daņiļenko, Jānis Krūmiņš, Antra Ozola, Kaspars Pudniks, Ravita Kreicberga, Margarita Konošonoka, Māris Trankalis un citi. 

Sastrādāties nav vienkārši
Šī vasara vijolniekam Kasparam Pudnikam ir bijusi piepildīta. Kā viņš pats saka, koncerti ir darbs un atpūta vienlaikus. Septembrī skatītājus priecēs “Ceļojošais vijolnieks”, kurā uz skatuves satiksies dažādu paaudžu un stilu mākslinieki. “Šādā sastāvā strādājam pirmo reizi, un tas nav vienkārši, jo katrs ir citādāks. Kad satiekas vairāki dažādu paaudžu mākslinieki – solisti, tad sastrādāties reizēm ir sarežģīti,” stāsta K.Pudniks un piebilst, ka, neņemot vērā dažus sarežģījumus, galarezultāts būs krāšņs, jo visi dalībnieki ir talantīgi. “Vēlējos apvienot dažādu stilu māksliniekus, lai parādītu atšķirības. Mēģinājumu process ir interesants, jo mēs cits no cita varam daudz mācīties. “Ceļojošais vijolnieks” noteikti ir pasākums visai ģimenei - ikvienas paaudzes pārstāvis varēs dzirdēt ko tieši sev,” sola vijolnieks.

Mobilais duets internetā
Koncertuzvedums veidots kā stāsts par latviešiem, kuri apceļo pasauli. “Apvedceļa” solists Jānis Krūmiņš būs aizceļojis uz Īriju lasīt zemenes, Andris Daņiļenko elpos Šveices svaigo gaisu un  mācīsies jodelēt. “Interesanti, ka uz skatuves A.Daņiļenko un Antrai Ozolai (“Menuets”, “Tip Top”) būs mīlasstāsts – viņi, katrs dzīvojot savā valstī, kopā izpildīs skaistu balādi. Tas būs mobilais duets internetā, jo mīlnieku saziņa notiks ar interneta starpniecību, kā jau tas mūsdienās daudziem arī ir,” stāsta K.Pudniks.
Viņš uzsver - būs ne tikai sentiments, bet arī latviešiem tik ļoti nepieciešamais humors. Pašam vijolniekam sirdij tuvi ir liriskie skaņdarbi, bet prieku sniedz romu kaislīgās melodijas. “Manuprāt, latvietim ir tendence pārdzīvot un izjust skaistās, liriskās mīlas balādes. Bet, izdzirdot ko aktīvāku un karstasinīgāku, mēs atdzīvojamies, uzplaukstam. Asinis sāk straujāk ritēt,” secina K.Pudniks.

Mirdzēs jaunās zvaigznes
“Ceļojošā vijolnieka” jaunākā dalībniece ir Margarita Konošonoka, kurai drīz apritēs 16 gadi. “Viņa piedalījusies vairākos vokālajos konkursos un ir ļoti talantīga jauniete,” stāsta vijolnieks un domā, ka Margarita noteikti būs Latvijas jaunā zvaigzne.
Zinātņu doktora un vokālā pedagoga Edgara Kramiņa audzēkne un unikālās balss īpašniece Ravita Kreicberga apmeklētājiem neliks vilties. “Ravita pārsteigs ar savu trīs oktāvu lielo diapazonu. Viņa mūzikas dzīvē bija paņēmusi nelielu pārtraukumu, un esmu gandarīts, ka dziedātāja atsaucās manam piedāvājumam, lai atkal kāptu uz skatuves,” stāsta mūziķis un sola savu vijoles solo izpildīt uz vienas stīgas.

Krīt griestu apmetums
K.Pudniks Alūksnē bijis vairākas reizes – gan koncertējot, gan vienkārši atpūšoties. “Uzstājos toreizējā Alūksnes tautas namā kopā ar brāļiem Ričiem, kad mūsu koncerta laikā aptuveni pusmetru no manis nokrita griestu apmetuma gabals. Tas bija komiski. Neilgi pēc šī mūsu koncerta tautas namu aizvēra un sākās jaunā Alūksnes Kultūras centra celtniecība. Sanāk, ka es pat jūtos “līdzvainīgs” tam, ka jums tagad ir tik skaista vieta, kur baudīt pasākumus,” smaidot saka vijolnieks un velta uzslavas Alūksnes publikai. “Esmu koncertējis visā Latvijā un varu apgalvot, ka Alūksnes publika ir ļoti sirsnīga un mīļa. Es to salīdzinu ar Kuldīgas publiku – jau pašā koncerta sākumā var just cilvēku atvērtību un siltumu. Esot Alūksnē, vienmēr ir sajūta, ka esmu te gaidīts – pasākumu organizatori ļoti piedomā, lai mākslinieki justos ērti. Tas ir būtiski,” uzsver K.Pudniks un ar nepacietību gaida tikšanos ar alūksniešiem. 
— Laura Felša

Citu datumu laikraksti

 • Skolēnu skaits sarūk

  Skolēnu skaits sarūk

  Uzsākot jaunu mācību gadu, skolēni atkal vai pilnīgi no jauna izjūt atbildību, rītus, kad grūti piecelties, un sakārto savu ikdienu. Izglītībai un...

 • Alūksne īsumā

  Alūksnes novads ◆ 3.septembrī pulksten 9.15 autoceļa Litene – Alūksne 10.kilometrā automašīnas “Škoda” vadītājs, izvairoties no sadursmes ar stirnu,...

 • Arī pēc darba gaitām dzīve turpinās

  Arī pēc darba gaitām dzīve turpinās

  Tāda ir kādreizējā SIA “Mākslīgās apsēklošanas stacija” direktore Edīte Ločmele. Viņas pārziņā bija Kalncempju, Strautiņu, Malienas, Annas, Mālupes,...