Loka šāvēji sacenšas Alūksnē

Aizvadītas tradicionālās Livonijas kausa izcīņas sacensības loka šaušanā, kuru norise iegājusi jau otrajā gadu desmitā. Divi kausa posmi notiek Igaunijā, divi Latvijā - Siguldā un Alūksnē. Pie mums parasti notiek trešais posms.
Sacensības notika Jaunalūksnes pagasta “Namejos” pagājušās nedēļas nogalē (sākotnējā “Nameja gredzens” norises vietā). Brīvā dabā trasē tika izlikti “Field Round” un “Hunter Round” uz papīra uzzīmētie mērķi un “3D Standard Round” dzīvnieku kopijas dabīgā izmērā (kopā 14+14+14 mērķi IFAA sistēmā).

Daudz dalībnieku
“Šoreiz gan nereģistrējām sacensības oficiāli, jo tad ir jāreģistrē rekordi, ir sarežģīta punktu skaitīšana un jābūt tiesnešiem. Bet viss tika izlikts pēc noteikumiem. Sacensību kopvērtējumu sastāda igauņi, un viņi arī beigās noteiks labākos kausa izcīņā. Sacensības bija ļoti labi apmeklētas - gandrīz 60 dalībnieku, kas ir ļoti labi. Mums tas bija negaidīti daudz, ļoti daudz bija Igaunijas pārstāvju - pat no ļoti tālām vietām. Vislabāk no mūsu kluba „Ziemeļnieks” veicās veterānei Aijai Kalējai un Zelmai Krēgerei - abām 3.vietas savās grupās. Sacensības palīdzēja rīkot Dace Krēgere un Ilze Gromule, tāpēc viņas sieviešu grupā startēja ārpus konkurences. Startēja arī Niklāvs Forsters, kurš palika 4.vietā savā grupā,” stāsta sacensību organizators Kaspars Aigars.

Gatavojas lokmednieku
sacensībām
Uzvarētājus apbalvoja ar diplomiem, jo ir atsevišķs turnīrs, kurā ir iespēja izcīnīt kluba sarūpēto balvu. “Pērn tas bija loka un bultu turētājs, šogad tā bija vietējā zemnieka ļoti skaista ģērēta aitāda. Pērn sacensības norisinājās Tempļa kalnā - šogad tik daudz mērķu tur nevarētu izvietot, tāpēc izvēlējāmies sacensību vietu „Namejos”. Tiem, kas mērīja distances garumu, bija sanācis noiet 10 kilometrus. Kopā bija 42 mērķi, un sanāca liela izšaušanās, jo katrā mērķī bija jāraida 4 bultas. Šogad esam jau bijuši sacensībās gan Lietuvā, gan Igaunijā, startējām Livonijas kausa citos posmos. Tagad gatavojamies lokmednieku sacensībām Igaunijā, kas notiks divas dienas un kurās piedalīties plāno arī Somijas un Lietuvas loka šāvēji. Līdz šim gan neesam ieguvuši godalgotās vietas - viss ir atkarīgs no tā, cik daudz laika pēc darbiem atliek hobijam,” saka K.Aigars.
Alūksnes pilsētas svētkos Pilssalā Alūksnes loka šāvēji uzstāsies ar prezentāciju un interesentiem būs iespēja izmēģināt šaut, uzzināt vairāk par šo sporta veidu.
— Didzis Bauers

Citu datumu laikraksti

 • Pārdošanu atliek

  Pārdošanu atliek  4

  SIA “Alūksnes nami” iecerētajā pārdošanā vakar Alūksnes novada domes sēdē bija pavērsiens – domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis rosināja jautājumu...

 • Alūksne īsumā

  Ziemeri ◆ No 28.jūnija sakarā ar tilta avārijas stāvokli līdz ekspertu slēdzienam un turpmāko lēmumu pieņemšanai VAS “Latvijas valsts ceļi” Alūksnes...

 • Uz Mārkalnes ceļa sākušies remontdarbi

  SIA “8 CBR” ir sākuši remontdarbus uz valsts autoceļa Kolberģis–Ponkuļi posmā no Lāzberģa līdz Mārkalnei. Būvnieki aicina autovadītājus būt...