Londona - ja reiz to iemīli, tas ir uz visu mūžu

Pilsēta, kurā klusums nedominē. Šis nav stāsts par to, kas ir Londona. Domāju, ka katram par to jau ir izveidojies savs priekšstats. Objektīvs vai emocionāls.

Pilsēta, kurā klusums nedominē
Šis nav stāsts par to, kas ir Londona. Domāju, ka katram par to jau ir izveidojies savs priekšstats. Objektīvs vai emocionāls. Pozitīvas atmiņas par tur piedzīvoto vai arī skumji un nepatīkami iespaidi. Pilsētai ir sava aura, šarms, kas neatstāj vienaldzīgu nevienu. Vai nu tā patīk, vai arī ne. Vietējiem iedzīvotājiem ir teiciens, ka Londona pati izvēlas cilvēkus, kurus viņa pieņem! Ar katru reizi, kad esmu Londonā, es pilsētu un visu, ko tā piedāvā, iepazīstu arvien labāk un labāk.
Pilsēta, kas valdzina
Londona ir pilsēta ar plašām iespējām, tai ir, ko piedāvāt. Katru reizi atklāju kaut ko jaunu sev. Tā ir pilsēta, kas nekad neguļ. Centrā, tā sauktajā pirmajā zonā (Londona tiek iedalīta zonās - pirmā, otrā, trešā, ceturtā un piektā zona), nekad nav tā, ka tu ej pa ielu un nebūtu cilvēku uz ielām, klusums tur nedominē. Ne velti Londona tiek saukta par vienu no lielajām metropolēm. Londona ir pilsēta visiem, to pierāda arī tas, ka, ejot pa ielu, tur var sastapt cilvēkus no jebkuras kultūras un rases.
Apmeklējot šo pilsētu, noteikti ieteiktu apskatīt Bigbenu, parlamenta ēku – krāšņa celtne, bez kā pilsēta nav iedomājama, viens no apskates objektiem, kurš raksturo Londonu, turpat blakus atrodas arī Vestminsteras abatija - celtne, no kuras staro varenums. Šķērsojot Temzas upi, varam doties braucienā ar slaveno panorāmas ratu - Londonas aci. Tālāk nolemju kājām aiziet vēl apskatīt sev mazāk zināmo Londonas daļu, kur atrodas banku un ofisu kompleksi. Lielas un skaistas ēkas! Īpaši izceļas olai līdzīgā ēka. Pa ieliņām tālāk dodos uz Temzas upes pusi, pāreju pāri Tauera tiltam, kas ir paceļams. Gabaliņš paliels, bet ir ko redzēt. Dažādas halles, galerijas, lielu korporāciju administratīvās ēkas. Tā lēnām staigājot, nokļūstu līdz Tūkstošgades tiltam, kas ir jaunākais gājēju tilts pār Temzas upi. Turpat blakām ir modernās mākslas muzejs, ekspozīcija nav plaša, bet man liekas interesanta. Kā nekā, tuvāk mūsdienām. Pārsteidz lielais skrējēju skaits - liekas, ka tur skrien visi – gan vīrieši, gan sievietes - pa ielām, pa parkiem, tas ir tā nepierasti. Ļoti daudzi cilvēki kā transportlīdzekli izmanto motorollerus un velosipēdus.
Vēl Londona ir atzīta par vienu no lielajām modes mekām. Pilsēta lieliski attaisno to. Londonas pazīstamākā iepirkšanās iela – Oksfordas iela. Cilvēku pilns, veikali cits pie cita, piedāvājuma klāsts ir ārkārtīgi milzīgs un arī cenas ir pieņemamas, salīdzinot ar attiecīgo brendu veikaliem Latvijā.
Teātris, mūzikli
Runājot par cita veida izklaidi – tiem, kam patīk teātri, varu ieteikt mūziklus, jo tas ir tas, kā mums te, Latvijā, nav. Reizēm sižets ir it kā naivs, bet aktieri dara brīnumus, un ikreiz esmu priecājusies, ka izdevies gūt tik daudz pozitīvu emociju. Reizēm tā vien gribas dungot "I believe my heart" kā pēc "Lady in white".
Londona ir Eiropas teātra galvaspilsēta. Teātra un mūzikas cienītājiem Londona piedāvā patiesi neaizmirstamus piedzīvojumus. Gadā notiek aptuveni 600 pirmizrāžu, īpaši populārie mūzikli "Cats", "Mamma Mia", "Miss Saigon", "Operas spoks", "Les Miserables", "Sunset Bouleward" gadu no gada tiek spēlēti pārpildītās zālēs. Uz augstākās klases mūzikliem visas biļetes tiek izpārdotas jau kādu laiku pirms izrādes, tāpēc rezervēt biļetes ieteicams jau iepriekš. Izrādēs spēlē ļoti augsta līmeņa aktieri, arī tādi, kuri ir ieguvuši jau pasaules slavu. Londonas teātrim ir ļoti sena pagātne, tas ir teātris ar savām tradīcijām.
Pēdējo reizi, kad biju Londonā, tur tika izrādīta izrāde "Evita", bet diemžēl es tā arī neapmeklēju šo izrādi, jo visas biļetes bija izpārdotas, tas arī liecina par to, kā Londonā mīl teātri.
Atpūta no pelēkās ikdienas
Beigu beigās es palieku pie secinājuma, ka Londona ir pilsēta, kas pievelk, vieta, kur sastopas labais ar ļauno... Šī vieta manī ir vienmēr raisījusi siltas jūtas un dziļas pārdomas. Kāpēc? Jo šeit gandrīz jebkurai lietai ir divas izteiktas galējības, kas liek sevi manīt. Šeit es varu iekļaut visu, sākot ar dažādu kultūru pārstāvjiem, beidzot ar visdažādākajiem arhitektūras paraugiem, kuri sastopas uz vienas ielas. Ja reiz Londonu iemīli - tas ir uz mūžu. Protams, visi zina Londonas īpatnības - sarkanos autobusus, braukšanu pa pretējām joslām un angļu akcentiņu.
Tomēr mani visvairāk sajūsmina Londona rudenī, kad parki ir dzeltenos lapu kalnos, šur tur vāveres skrien gluži virsū, lai dabūtu kāroto saldumu, un pārīši, sadevušies rokās, bradā pa lapu kaudzēm.
Nakts dzīvi Londonā esmu izbaudījusi visā tās krāšņumā - sākot no ekskluzīvā kluba "Ambassador" līdz vēlām naktīm viesnīcas "Hilton" augšstāva bārā un bārā "Trader vics".
Londona manī vienmēr izraisa ļoti patīkamas atmiņas, jo tik daudzviet tur ir būts, tik daudz kas redzēts un piedzīvots. Pilnīgi cita pasaule ideālai atpūtai no pelēkās ikdienas. Noteikti tur atgriezīšos ne vienu reizi vien, par to esmu droša, jo tur vēl ir ko redzēt un redzēt. Pilsētai ir sava aura, šarms, kas neatstāj vienaldzīgu nevienu.

Citu datumu laikraksti

 • Par bērnu robežšķērsošanu

  Bērnu un ģimenes lietu ministrija vērš uzmanību uz to, ka, pievienojoties Šengenas telpai, kārtība, kādā robežu šķērso bērni, paliek...

 • Alūksniešiem veiksmīga tūrisma filma

  No 15. starptautiskās tūrisma izstādes „Balttour 2008”, kas notika Rīgā, Alūksnes pilsēta atgriezusies ar ievērojamiem panākumiem.No 15....

 • Jāpaciešas vēl līdz vasarai

  Pie nama Lielā Ezera ielā 6 bojāta notekcaurule ir trīs gadus.Pie nama Lielā Ezera ielā 6 bojāta notekcaurule ir trīs gadus Redakcijā bija ieradušies...

 • Augšāmceļas kā krāpnieks

  Budapešta. Pretēju situāciju piedzīvojis kāds ungārs, kura sieva 2001.gadā ziņoja, ka vīrs noslīcis, sērfojot Grieķijā.Budapešta. Pretēju situāciju...

 • Cietuma vietā miera centra nebūs

  Sanfrancisko. Pilsētas iedzīvotāji balsojumā nolēmuši neatbalstīt priekšlikumu nojaukt slaveno Alkatrazas cietumu, lai tā vietā izveidotu “globālu...

 • Nespēj pierādīt, ka ir dzīvs

  Varšava. Kādam Polijas iedzīvotājam pēc oficiālo iestāžu kļūdas joprojām nav izdevies pierādīt, ka viņš nav miris.Varšava. Kādam Polijas iedzīvotājam...