Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lopus baro ar vienu no labākajām skābbarībām Latvijā

Jaunannas pagasta zemnieku saimniecības "Jaunsvari" īpašniece Ņina Belmane ir ieguvusi trešo vietu par kvalitatīvu zāles skābbarības sagatavošanu.

Jaunannas pagasta zemnieku saimniecības "Jaunsvari" īpašniece Ņina Belmane ir ieguvusi trešo vietu par kvalitatīvu zāles skābbarības sagatavošanu.
Alūksnes rajona zemniekiem tas ir augstākais novērtējums, kopš tiek veiktas liellopu barības analīzes.
"Latvijas Lauksaimniecības konsultāciju centrs katru gadu rīko skābbarības konkursu. Sagatavotajai skābbarībai veic barības analīzes, ko vērtē pēc 16 rādītājiem. No 63 skābbarības paraugiem Ņinai Belmanei grupā bija trešais labākais," laikrakstam stāsta Alūksnes lauksaimniecības konsultāciju biroja konsultante Anita Rozenberga.
Vasarā Ņ.Belmane iesaistījās projektā "Piensaimniecības sagatavošana Eiropas Savienībai". No Latvijas tajā iesaistījās 70 saimniecības, starp tām trīs no Alūksnes rajona. Projektā obligāti bija jāveic augsnes un barības analīzes. Ņ.Belmanes saimniecībā šo analīžu rezultāti bija labi, tādēļ viņa pieteicās Latvijas Lauksaimniecības konsultāciju centra rīkotajā konkursā.
"Skābbarību negatavojām, lai piedalītos konkursā, bet lai būtu pēc iespējas augstāka barības kvalitāte. Godalgotas vietas iegūšana bija patīkams pārsteigums," atzīst Ņ.Belmane.
Ziemai "Jaunsvaru" saimniecībā ir sagatavotas nepilnas 300 tonnas skābbarības.
A. Rozenberga vērtē, ka iegūtais rezultāts ir augsts.
"Alūksnes rajona zemniekiem šajā konkursā augstākā – astotā - vieta ir bijusi pirms vairākiem gadiem, kopš veic barības analīzi. Mūsu zemniekiem tās tik labas sen nav bijušas," saka A. Rozenberga.

Citu datumu laikraksti

  • Mīlestība dažādos laikos

    Vēsturi allaž ir veidojuši aktīvi un darbīgi cilvēki, un tiem blakus ir atradies partneris, kam bieži vien ir liela nozīme lēmumu pieņemšanā.Vēsturi...

  • Darbarīki sniega tīrīšanai

    Sinoptiķi solīja, ka šajā nedēļā sniegs nokusīs visā Latvijā. Tomēr Alūksnes un Gulbenes rajonā par tā trūkumu nevar sūdzēties, turklāt vakar atkal...

  • Šovā cīnīsies par balvu

    Pirmdien, 27. janvārī, LNT kanālā pulksten 22. 00 sāksies “Mūzikas video 2003” atklāšanas šovs, kurā piedalās desmit grupas, kas sacentīsies par...