Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lūdz laikus izņemt pases

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde aicina jauniešus un viņu vecākus pārliecināties, vai ir laikus saņemts personu apliecinošs dokuments.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) aicina jauniešus un viņu vecākus pārliecināties, vai ir laikus saņemts personu apliecinošs dokuments. Dokumentus pases saņemšanai personai jāiesniedz 30 dienu laikā pēc 16 gadu sasniegšanas.
Latvijā aptuveni 50 000 sešpadsmit gadus sasniegušie jaunieši pusgadu pēc dzimšanas dienas vēl nav izņēmuši pases. Alūksnes rajonā ir 207 sešpadsmit gadus veci jaunieši, kas nav izņēmuši pases.
“Jauniešiem, kas dokumentus iesniedz normatīvajos aktos noteiktajā termiņā, par pases saņemšanu 30 dienu laikā jāmaksā valsts nodeva - lats (paātrinātā kārtībā divās vai četrās darbdienās attiecīgi 26 un 11 lati). Ja dokumentus iesniedz vēlāk, valsts nodeva palielinās līdz pieciem latiem (paātrinātā kārtībā divās vai četrās darbdienās - 30 un 15 lati). Turklāt, ja persona ilgstoši neiesniedz dokumentus pases saņemšanai, var piemērot administratīvo sodu līdz 25 latiem par dzīvošanu bez derīga personu apliecinoša dokumenta,” informē PMLP preses sekretāre Inga Saleniece.
Pasi iesniedz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajās nodaļās atbilstoši personas deklarētajai dzīvesvietai.

Citu datumu laikraksti