Luterāņu draudze Apē vēlas celt baznīcu

Aprīlī apritēs desmit gadi, kopš Apē darbojas evaņģēliski luteriskā draudze. Kopīgi nolemts, ka jubileju draudze plašāk atzīmēs vasarā, kad paredzēts ciemos aicināt arhibīskapu Jāni Vanagu.

Aprīlī apritēs desmit gadi, kopš Apē darbojas evaņģēliski luteriskā draudze. Kopīgi nolemts, ka jubileju draudze plašāk atzīmēs vasarā, kad paredzēts ciemos aicināt arhibīskapu Jāni Vanagu.
Draudzes veidošanās aizsākumi meklējami astoņdesmito gadu nogalē, kad uz Api brauca mācītājs Ilgonis Alpe, kas izveidoja iesvētības mācību. To apmeklēja septiņu cilvēku grupa, kurus pēc tam iesvētīja. "Mācītājam radās ideja, vai Apē nevēlamies dibināt draudzi," laikrakstam stāsta Apes evaņģēliski luteriskās draudzes priekšnieka vietniece Alda Kalekaure, kas draudzi vadīja pirmos sešus gadus.
Pagājuši vēl pāris gadi, kamēr ideja tapusi par realitāti - 1994. gada 12.aprīlī draudze oficiāli reģistrēta. Pirms tam pilsētas iedzīvotāji braukuši uz Opekalna baznīcu. "Nebija tik viegli izbraukāt uz turieni, citam ar citu kopā būt un stiprināt. Pēc tam uz Api I.Alpe sāka braukt vienreiz mēnesī un noturēja dievkalpojumu," atceras A.Kalekaure.
Viņa uzskata, ka galvenā darbošanās draudzē nozīmē meklēt Dieva vārdu. "Jo mēs vairāk lasām un interesējamies par šo tēmu, jo vairāk jautājumu rodas. Uzdodot tos mācītājam, rodas interesantas diskusijas. Tā arī izpaužas mūsu aktivitāte," uzsver draudzes priekšniece Lauma Palkavniece. Patlaban draudzē ir 40 locekļi, tās sastāvs laika gaitā ir mainījies, jo daļa aizgājusi aizsaulē. Tajā ir dažāda vecuma un profesiju pārstāvji.
"Priecājamies, ka pie mums sāka braukt mācītājs Atis Grīnbergs, kas ir aktīvs un darbīgs cilvēks. Tāpēc šis ir pārmaiņu laiks," apgalvo L.Palkavniece. Draudzē aktīvi darbojas svētdienas skola, kurai ir divas grupas - bērnu un jauniešu. Dievkalpojumi draudzei divas reizes mēnesī notiek tautas nama telpās, ko laipni atvēl tā vadība. "Telpas mums ir par šaurām, vajadzīgas plašākas. Arī baznīcas nav, taču ceram, ka kādreiz Apē to uzcels. Tā mums ir aktuālākā problēma, kā savākt naudu baznīcas celtniecībai. Zemi, uz kuras celt baznīcu, draudze ir saņēmusi dāvinājumā. Mēs par sapni daudz lūdzam un ticam, ka tas agrāk vai vēlāk piepildīsies," atklāj draudzes locekles.
Draudzes telpās ir nolikta kastīte ziedojumiem baznīcas celtniecībai un atvērts konts bankā. Tie, kas vēlas ziedot baznīcas celtniecībai, naudu var pārskaitīt Baltijas Tranzītu bankas filiālē "Alūksne", konts bankā: 087 700 018, reģistrācijas numurs 90000159547, Apes ev. lut. draudze, S.W.I. F.T.: BATR LV2XO87X.

Citu datumu laikraksti

  • Nenožēlo nevienu dzīves mirkli

    Alūksniete Ausma Lietaviete šodien ir laimīga, ka dzīvo, var būt kopā ar tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem un ka viņiem klājas labi. Arī par to, ka nav...

  • Vai Einars Repše beidzis savu misiju Latvijā?

    Neviltotu prieku daudzos politiķos izraisīja Einara Repšes paziņojums, ka viņš atsakās no savas kandidatūras premjera amatam par labu Krišjānim...

  • Apbalvo čaklākos izplatītājus

    Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas skolēnus svētdien Rīgā apbalvoja kā vienus no čaklākajiem UNICEF atklātņu izplatītājiem.Ojāra Vācieša Gaujienas...