Luterāņu mācītājs saņem sudraba amata krustu

Alūksnes evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Atis Grīnbergs saņēmis sudraba amata krustu. To viņam pasniedza arhibīskaps Jānis Vanags.

Alūksnes evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Atis Grīnbergs saņēmis sudraba amata krustu. To viņam pasniedza arhibīskaps Jānis Vanags.
"Evaņģēliski luteriskajā baznīcā šāda krusta piešķiršana nozīmē to, ka mācītājs ir pilntiesīgs veikt šo pienākumu," laikrakstam stāsta Atis Grīnbergs.
Mācītāju sākotnēji ordinē palīgmācītāja pakāpē, kā tas ir pieņemts Latvijas evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Līdz ar to viņš iegūst garīgās pilnvaras veikt mācītāja pienākumus. "Kad mācītāju ordinē amatā šajā pakāpē, viņam uz gadu dod pārbaudes laiku, lai novērtētu mācītāja darbu," skaidro A.Grīnbergs. Pēc tam arhibīskaps un ordinācijas komisija, ņemot vērā arī prāvesta ieteikumu, lemj par pilnas mācītāja pakāpes un sudraba amata krusta piešķiršanu.
"Cilvēki, protams, ievēro, ka mācītājam ir sudraba krusts, kas agrāk viņam nav bijis. Sajūta ir kā bērnībā ar jauniem zābakiem. Esmu priecīgs, ka varu nēsāt šo simbolu - Jēzus Kristus krustu, uz kura ir monogramma no grieķu burtiem "Hī" un "Ro", kas ir pirmie vārdā "Hristos", un burti "Alfa" un "Omega", kas apzīmē Jēzu kā visa sākumu un beigas," atklāj mācītājs. Viņš bilst, ka, tērpjoties sava amata drēbēs un nēsājot šo zīmi - krustu, viņš apliecina savu kalpošanu Dievam.

Citu datumu laikraksti

  • Invalīdi var uzdot jautājumus

    Labklājības ministrija informē, ka ir pieejams jauns bezmaksas tālrunis - 8002080, uz kuru zvanot cilvēki var saņemt atbildes uz jautājumiem par...

  • Vēlas noteikt stingru darba aizsardzību

    Zemkopības ministrija ir izstrādājusi un iesniegusi valdībai izskatīšanai noteikumu projektu par darba aizsardzības prasībām mežsaimniecībā.Zemkopības...

  • Pilsētā autobusu kustības saraksti būs

    “Alūksnes Ziņās” ir vērsušies vairāki lasītāji un izteikuši priekšlikumu, ka Alūksnes autopieturās, kas atrodas pilsētas teritorijā, vajadzētu...