Mācās, lai iegūtu kalēja zeļļa diplomu

Metālkalējs Laimonis Bāliņš apmācīs jaunieti Juri Zvaneru par kalēja palīgu. “Dzīvoju kaimiņos, atnācu paskatīties, kā meistars strādā.

Metālkalējs Laimonis Bāliņš apmācīs jaunieti Juri Zvaneru par kalēja palīgu. "Dzīvoju kaimiņos, atnācu paskatīties, kā meistars strādā. Pamēģināju un iepatikās," stāsta Juris Zvaners. Viņš atklāj, ka vēlas iegūt zeļļa diplomu. Lai to saņemtu, ir jāmācās trīs gadi.
L.Bāliņš piedalās Nodarbinātības valsts aģentūras Alūksnes filiāles projektā "Mērķgrupu bezdarbnieku subsidētās nodarbināšanas organizēšana".
"Mēs apvienojam šo projektu ar otru - ar Latvijas Amatniecības kameru slēgsim līgumu, lai Juris varētu iegūt zeļļa diplomu," saka L.Bāliņš. Meistars cer, ka kādreiz, iespējams, ar savu mācekli varēs strādāt kopīgā uzņēmumā, lai varētu plašāk darboties. J.Zvaners to apsolīt nevar, taču ir pārliecināts, ka ir izvēlējies īsto profesiju.
Nodarbinātības valsts aģentūras Alūksnes filiāles vadītājas vietniece Inese Beķere informē, ka jauniešus vecumā no 18 līdz 25 gadiem nodarbinās arī SIA "Pajumte EA", kur strādās pavāra palīgs un bārmenis, Alsviķu profesionālā skola - remontstrādnieku, Alūksnes NVO un Alūksnes Novada fonds - biroja darba vadītāja palīgu.
Projekts paredz, ka jaunieši var iziet darba praksi (ilgums - seši mēneši), ja viņiem ir iegūta augstākā vai profesionālā izglītība vai aģentūrā apmeklēti bezdarbnieku profesionālo mācību vai pārkvalifikācijas kursi, vai pieredze profesijā ir mazāka par gadu. Ja jauniešiem šādas profesijas nav, bet viņi to vēlas apgūt, tad pie darba devēja ir jāmācās divpadsmit mēneši.
Pirmspensijas vecuma bezdarbniekus nodarbinās Pededzes un Mārkalnes pagasta padome - palīgstrādnieku, Alsviķu pagasta padome - strādnieku dažādu darbu veikšanai, Ilzenes pagasta padome - sētnieku. Bezdarbnieki strādās 12 mēnešus, bet būs iespējams darbu pagarināt līdz 24 mēnešiem. Mārkalnes pagasta padome nodarbinās arī vienu ilgstošo bezdarbnieku, bet Ināra Garā - lopkopēju piemājas saimniecībā "Līvi" Mālupes pagastā.
Minimālo darba algu maksās Nodarbinātības valsts aģentūra, 40 latus - prakses vadītājam trīs vai sešus mēnešus atkarībā no šā pasākuma virziena.
"Darba devējus aicinām pieteikties uz šo projektu, jo nākamgad atkal būs iespēja tajā piedalīties," bilst I.Beķere.
Šā projekta mērķgrupa - jaunieši bezdarbnieki vecumā no 18 līdz 25 gadiem; pirmspensijas vecuma bezdarbnieki, kuriem līdz valsts vecuma pensijas sasniegšanai nepieciešamā vecuma sasniegšanai palikuši mazāk nekā pieci gadi un ilgstošie bezdarbnieki; personas divu mēnešu laikā pēc bērnu kopšanas atvaļinājuma un personas pēc soda izciešanas brīvības atņemšanas iestādēs.

Citu datumu laikraksti

  • Ugunsgrēks vecajiem ļaudīm atņem mājas (27.septembrī)

    Ieinteresēta persona: “Notikums kārtējo reizi parāda, kādos apstākļos dzīvo vecie un slimie cilvēki Latvijā. Gribu izteikt vislielāko atzinību...

  • Dziesmotā rudens diena

    Sestdien, 17.septembrī, Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas un Alūksnes pilsētas sākumskolas 5. līdz 9.klašu koris un Ernsta Glika Alūksnes...

  • Nelaimē parādās varoņi

    Nelaime nenāk brēkdama. Skaistajā rudens sestdienā, 24.septembrī, Apes kapos godināja un pieminēja viņsaulē aizgājušos Apes iedzīvotājus, iededzot...