Mācību firmas tiekas ar uzņēmējiem

“Junior Achievement Latvia” mācību firmu dalībniekiem 20.oktobrī bija iespēja tikties ar Alūksnes uzņēmējiem.

"Junior Achievement Latvia" mācību firmu dalībniekiem 20.oktobrī bija iespēja tikties ar Alūksnes uzņēmējiem. Uzņēmēji šo pasākumu bija atbalstījuši un uzklausīt jaunos censoņus bija ieradušies pilnā sastāvā - Jānis Liepiņš no "Latvenergo", Imants Ķikuts no SIA "Rubate", Druvis Tomsons, Valdis Zadumins, Modris Lazdekalns, Arturs Dukulis, kā arī banku pārstāvji - no "SEB Unibankas" Aigars Aizups un no "Hipotēku bankas" Māra Kauliņa.
Uzņēmējiem tika lūgta palīdzība izvērtēt ekonomikas un biznesa konkursu projektus, atbalstīt jauniešu profesionālajai orientācijai veltīto pasākumu - Ēnu dienas. Šogad Ēnu diena visā Latvijā ir 23.februārī. Ēnu dienas mērķis ir palīdzēt jauniešiem noticēt sev, savām nākotnes iespējām un sasniegumiem!
Dibinot mācību firmu, jaunajiem uzņēmumiem ir jākārto dokumentācija, protams, nedaudz vienkāršotā veidā. Vienu gadu šis uzņēmums strādā - ražo preces, bet pēc tam firmai jāveic likvidācijas. Tikai tad, kad visi trīs posmi paveikti, ir iespējams secināt, vai būt uzņēmējam ir viegli vai grūti, kā arī apzināt iegūto peļņu vai, gluži pretēji, zaudējumus.
"Skolēni, kas piedalījušies šajā programmā, iegūst sertifikātu, tas nozīmē, ka nav pat jāuzvar šajās aktivitātēs, pietiek tikai ar dalību tajā," uzsver Alūksnes pilsētas domes izglītības un sporta darba organizatore Iveta Kovtuņenko. Ja jaunietis ir piedalījies šajā programmā, tas dod iespēju tikt uzņemtam dažādās Latvijas augstskolās bez iestājpārbaudījumiem, kā arī tikt budžeta grupā.
Šoreiz firmu prezentācijas pasākumā piedalījās trīs mācību firmas, kopā deviņas jaunietes un divi puiši. Firmā SIA "Grizli" darbojas meitene, kas pilda grāmatvedes pienākumus, un divi puiši, kas ražo preci. SIA "Grizli" izgatavo preces no koka materiāliem, piemēram, lampas, krēsliņus, fotorāmīšus un citas sadzīvē noderīgas lietas.
Mācību firmas SIA "Saspraude" meitenes piedāvāja pašu gatavotus adventes vainadziņus, sienas dekorus, apgleznotus traukus. Šī firma darbojas tikai astoto dienu, un meitenēm visi pārbaudījumi vēl priekšā. Meiteņu firma saņēma pirmo atzinību un atbalstu no "Hipotēku bankas", kas paredz īpašu atbalstu sieviešu uzņēmumiem.
Piecu meiteņu firma SIA "Kora" klātesošos iepazīstināja ar pašu gatavotajām apsveikumu kartītēm, gleznām, apšūtiem blociņiem un uzsvēra, ka darbus veido arī pēc pasūtītāja vēlmēm un ieteikumiem.
Uzņēmēji jauniešus iepazīstināja ar reālo situāciju šajā nozarē un piedāvāja apspēlēt dažādas situācijas, piemēram, ko jaunais uzņēmējs darītu, ja kāds īpašs darbinieks aiziet no darba. Ir tikai apsveicami, cik jauni uzņēmēji ir zinoši un prata diskutēt un rast risinājumus. Šī saruna deva iespēju tomēr saskatīt dažādas nianses no īsta uzņēmuma un mācību firmas. Tomēr visi kopā nonāca pie secinājuma, ka ir jāuzdrīkstas un jāmēģina. Mācību uzņēmumu jaunieši izteica pateicību par dotajiem padomiem, kas lieti noderēs turpmākajā darbā. "Visiem šo darbību sākt ir nolikta vienāda latiņa, ir tikai jāgrib un jāmēģina, aktīvi jāpiedalās," stāsta I.Kovtuņenko.
30. un 31.martā Alūksnē notiks mācību firmu festivāls, kurā piedalīsies mācību firmas no visas Latvijas. Visi interesanti aicināti apmeklēt šo pasākumu.

Citu datumu laikraksti