Mājas iedzīvotāji izdod savu avīzi

Mājas Skolas ielā 3 iedzīvotāji Apē šovasar pirmo reizi sākuši izdot avīzi “Mēs dzīvojam”. Tas ir regulārs informatīvs izdevums vienu reizi mēnesī.

Mājas Skolas ielā 3 iedzīvotāji Apē šovasar pirmo reizi sākuši izdot avīzi "Mēs dzīvojam".
Tas ir regulārs informatīvs izdevums vienu reizi mēnesī.
"Ideja par savas mājas avīzes veidošanu radās pēkšņi, sākoties skolēnu vasaras brīvlaikam. Avīzes nosaukumu domājām kopīgi - katrs uzrakstījām trīs iespējamos nosaukumus, no kuriem tika izvēlēti tie, kas vislabāk patika visiem - "Hei, hei!", "Vasara", "Pagalmā", "Saliņu skola" un "Mēs dzīvojam". Pēc tam izlozes kārtībā noskaidrojām, kurš būs īstais," stāsta avīzes redaktores palīdze Gunta Liepiņa.
Avīzes redaktore ir Diāna Liepiņa. Katrs avīzes numurs tiek sarakstīts rokrakstā, un pēc tam eksemplāru skaitu pavairo. Skolas ielā 3 ir desmit dzīvokļi, un katrs tā īpašnieks saņem vienu avīzes numuru. Avīzē izmanto arī kopētos materiālus. "Katrā avīzes numurā rakstām par jautājumiem, problēmām, kas aktuāli mūsu mājas iedzīvotājiem. Pirmā intervija bija par to, vai mājas iedzīvotāji gaidīja vasaru. Esam rakstījuši arī par ceriņiem un to nozīmi. Avīzē ir arī apsveikumi, pateicības, humors," saka G.Liepiņa.
Materiālus avīzei galvenokārt gatavo bērni. Viņi dodas pie mājas iedzīvotājiem un intervē tos. Viņi arī veido zīmējumus. G.Liepiņa uzsver, ka avīzē tiek risinātas arī visas mājas iedzīvotājiem aktuālas problēmas, piemēram, par aku mājas pagalmā, kopējās elektrības patēriņu un izmaksām.
"Pašlaik mūsu mājas pagalmā ir aka, kuru iedzīvotāji neizmanto, tādēļ aktuāls ir jautājums par to, vai to vajag vai saglabāt. Aptaujājot iedzīvotājus, noskaidrojās, ka aku tomēr vajagot saglabāt. Vienu avīzes eksemplāru sūtām arī mājas saimniekiem uz Rīgu, tādēļ tagad gaidīsim viņu atbildi šajā jautājumā. Šī aka nav dziļa - 3,20 metri. Grodus tai jau esam sameklējuši," norāda G.Liepiņa.
Mājas iedzīvotājiem patīk izdevums. "Ir iedzīvotājas, kas līdz šim bija vienaldzīgas, kas mājā un pie tās notiek, bet ar avīzes palīdzību ir izdevies viņas tomēr kaut nedaudz ieinteresēt, lai gādātu par kopējo labklājību. Pieļaujam, ka tas ir vienīgais gadījums, kad Apes iedzīvotāji izdod savas mājas avīzi, jo par līdzīgiem gadījumiem nav dzirdēts," saka G.Liepiņa. Viņa uzsver, ka nākamo Skolas ielas avīzes numuru iedzīvotāji saņems augusta sākumā.

Citu datumu laikraksti

  • Latvijas zelta pagātne un nākotne

    “Zelts” ir jēdziens, ko cilvēki kopš senlaikiem apvij ar dažādiem mītiem. Dzīvē un pasakās nereti tiek likta vienlīdzības zīme starp “laime” un...

  • Bārenis - tā nav diagnoze visam mūžam

    Ik gadu vairāki desmiti bāreņu un bērni, kas palikuši bez vecāku gādības, beidz internātskolu un sāk patstāvīgu dzīvu. Kāda tā ir?Ik gadu vairāki...

  • Prezentē projektu

    Šodien Jūrmalā notiek konference, kurā Alūksnes, Talsu un Jēkabpils cilvēki ar invaliditāti prezentē projektu “Zaļā gaisma iespējām”.Šodien Jūrmalā...