Mājas remontam ir dažādi varianti

Remonts - tās ir jaunas iespējas, kuras vērts laikus apdomāt un plānot, izsverot, vai tā būs tikai vienas sienas netradicionāla nokrāsošana vai starpsienu nojaukšana līdz pat iespējai iejaukties nesošajās sienās.

Remonts - tās ir jaunas iespējas, kuras vērts laikus apdomāt un plānot, izsverot, vai tā būs tikai vienas sienas netradicionāla nokrāsošana vai starpsienu nojaukšana līdz pat iespējai iejaukties nesošajās sienās. Tad gan to dēvēs par renovāciju.
Vidusmēra finansiālajos apstākļos doma par remonta variantiem briest ilgi - vismaz gadu. Tā laikā pasīva spriedelēšana "varētu tā un varētu šitā" pamazām pārtop nepieciešamo materiālu konstatēšanā, cenu izpētē un sagādē. Paralēli visam jāizlemj, vai iecerēto uzņemsimies paši, vai varam atļaut uzticēties profesionāļiem.
Plānojuma maiņa jāsaskaņo
Pirms izlemjat atteikties no kādas sienas, kas joprojām ir valdoša tendence, jāļauj speciālistam izvērtēt, vai tā ir nesošā vai starpsiena. Būvinženieris vai licencēts arhitekts noteiks, kādas konstrukcijas tā nes, un aprēķinās, kā pastiprināt atlikušās. Varianti varētu būt atbalsta kolonnas vai metāla rāmji. Diemžēl tas ievērojami sadārdzinās remontu izmaksas. Vienkāršāk ir atteikties no starpsienas.
Ar iecerētās pārbūves atspoguļojumu inventarizācijas plānā jāvēršas pie mājas īpašnieka - pašvaldības, kooperatīva, organizācijas, privāta namīpašnieka - atļaujas saņemšanai.
Nākamais solis - atļauja no rajona arhitekta. Kad tās saņemtas, jāuztic izstrādāt pārbūves projektu sertificētam speciālistam vai licencētai organizācijai. Atkarībā no pārbūves sarežģītības atsevišķos gadījumos jābūt atļaujai no elektrotīkliem (ja tiek pārplānota elektrība) un ūdensvada un kanalizācijas pārvaldes (piemēram, ja vēlas paplašināt vannas istabu.)
Jāsaskaņo ar atļaujas devējiem, pēc tam būvinspekcijā jāsaņem brīvatļauja.
Jārēķinās, ka visas šīs peripetijas maksās ne mazāk kā 100 latus, sarežģītākos gadījumos summa - līdz 300 latiem. Patērētais laiks - viens mēnesis.
Iecerēts kosmētiskais remonts
Ja dzīvojamās telpas uzlabošana paredzēta kā kosmētiskais remonts un ēka nav arhitektūras vai kultūras piemineklis, nekāda saskaņošana nav nepieciešama.
Tradicionāli būvniecības un remontdarbu sezona ir vasarā, tāpēc ziemu varat vadīt, apsverot, vai tikai atsvaidzināsiet interjeru vai arī realizēsiet jauninājumus. Vai arī mainīsiet visu radikāli, nokrāsojot oranžas sienas, zilus griestus, tapešu vietā fragmentāri izmantojot avīžu lapas.
Eksperimentējot ar krāsām, iepriekš gan der painteresēties, kā tās ietekmē cilvēka dabu. Piemēram, sarkanā sekmē īslaicīgu un intensīvu darbu, palielinās pulsa biežums, elpošanas dziļums. Ilgstošam darbam labvēlīga ir zaļā krāsa, nelabvēlīga - pelēkā un violetā.
Pirms krāsas iegādāties, jādomā par mērķiem, ko ar tām vēlaties sasniegt. Tāpat svarīgi saprast, ko interjerā vēlaties akcentēt - sienas, grīdu, griestus, atsevišķus priekšmetus vai arī svarīgs ir viss kopā. Ja telpas kompozīciju izjauc neregulāras sienas, haotisks logu un durvju izvietojums, iesaka tās virsmas, kas ir ar pareizu taisnstūrveida formu, nokrāsot spilgtākā krāsā. Šādā sakarībā jāatceras, ka pārklājuma kvalitāti galvenokārt nosaka virsmas sagatavošana un atbilstoša grunts.
Pārveide bez remonta
Dzīves telpu "remontēt" var arī, mainot it kā sīkumus - virtuvē skapīšu virsmas. Novelkot svītru griestu un sienas sadures vietā pa istabas perimetru, atsvaidzinot tapešu līmējumus istabās atšķirīgas krāsas vai raksta fragmentiem, iespējams, maisaudumu vai katūna nelieliem ierāmējumiem. Varianti ir dažādi, turklāt tie neprasīs tik lielus finansiālus līdzekļus kā pamatīgāks remonts.
Pirms izšķirties par šādiem "profilaktiskajiem" pasākumiem, kritiski jānovērtē istaba, dzīvoklis vai māja - kas nu jums pieder. Visam savs laiks, un, ja nodilušas tapetes, birstošs griestu apmetums, nolobījusies krāsa sauktin sauc vismaz pēc kosmētiskā remonta, šādi interjera "lāpīšanas" darbi nepalīdzēs.

Citu datumu laikraksti

  • “Esmu tāds kā citi...”

    Māris Vīgups, divdesmitgadīgs frizieris, ļoti jauns un talantīgs. Jauks cilvēks -tāds kā citi jaunieši. - Māri, kā radās doma - kļūt par frizieri? -...

  • Ansamblī “Atspulgs” meitenes dzied no 1.klases

    Šķiet, ka Alūksnes rajonā un tās apkārtnē "Atspulgs" nav svešs.Šķiet, ka Alūksnes rajonā un tās apkārtnē "Atspulgs" nav svešs. Četras talantīgas...

  • Absolventu diena ģimnāzijā

    25. janvāris - absolventu diena Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā.25. janvāris - absolventu diena Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā. Tā ir...