Mājas savai sirdij

Viņa apsēdās un dusmīgi uzmeta lūpu. Savā prātā viņa drudžaini apsvēra, kādas sekas būs nepatīkamajam notikumam. Otru krēslu ieņēma Reņģe, atļauju nemaz neprasījis.

120.
Viņa apsēdās un dusmīgi uzmeta lūpu. Savā prātā viņa drudžaini apsvēra, kādas sekas būs nepatīkamajam notikumam. Otru krēslu ieņēma Reņģe, atļauju nemaz neprasījis.
- Redz, kā mums te, brīvajā Latvijā, iet. Esam tik trūcīgi kļuvuši, ka pat krēsli tiek izsniegti uz skaita. Tad jau tāda lieta kā degvielas limits, patiesību sakot, tāds sīkums vien ir, - pasmējās Leščinskis, tasēs kafiju ieliedams.
- Nepļāpā niekus! Vai es tavas filozofēšanas dēļ tos divdesmit kilometrus no centra šurp triecos? Stāsti tak, ko esi izracis! Redzu jau, ka pašam acis deg nepacietībā, - atsmēja Reņģe, pēc cukurtrauka sniegdamies.
Leščinskis arī nelika sevi divreiz lūgties.
- Tas telefons, ko tu man nosauci, ir mūsu pagasta brašākajai kafejnīcai. Tiklīdz tu man pazvanīji, tā aizstaigāju turp un izprasīju par visiem zvaniem, bet, kā jau biju paredzējis, velti, - inspektors iesāka skumji mākslotā balsī, taču acis mirdzēja uzvaras priekā.
- Nu stāsti tak! - smiedamies mudināja Reņģe. Gaļina malkoja savu kafiju un izklaidīgi vērās ārā pa logu. Viņas āriene pauda: es neesmu tajā visā vainīga, tāpēc man arī nav nekādas intereses par to, kā jums veicas.
- Jā, domāju, viss pa tukšo vien būs. Tomēr nolēmu mazliet pa centru pastaigāties, sak, varbūt kāds kaut ko interesantu redzējis vai dzirdējis, - Leščinskis pavīpsnāja un arī pats izdzēra prāvu malku rūgtā dzēriena. - Tā staigādams, es dzirdu, ka pie pagasta lielākajiem dzērājiem Kroņiem atkal izcēlies tracis. Domāju, iešu paskatīšos, kas tur un kā. Istabā viss jau kluss, tur vairs ne šinas, ne plāksterus nevajag. Tikai pagalmā smilšu kastē sēž mazais Kronēns, lai gan laiks auksts, un spēlējas. Varat iedomāties - ar veco, brūno naudas maku!
Reņģe kļuva uzmanīgs. Pie šiem vārdiem saausījās arī blondā viešņa. Sievietes uzmanības glaimots, Leščinskis turpināja savu stāstu ar divkāršu centību.
- Es tūdaļ puikiņam klāt un prasu: kur tu to dabūji, vai tētis iedeva? "Nē," šis saka. "Meklēju čupā pie kafejnīcas ko ēdamu un tur arī atradu. Vai esiet redzējuši daudz tādu dīvaiņu, kas pie kafejnīcām izmet naudas makus? - policists noprasīja triumfējošā tonī.
- Vai jūs man nevarētu to maku parādīt? - interesējās sieviete.
- Varu parādīt maku un arī šo to vairāk, - pasmīnēja Leščinksis. - Es jau nebūtu es, ja neizdarītu visu kā nākas, līdz galam. Aizgāju uz kafejnīcas atkritumu kaudzi, parakājos un atradu tur arī šādus tādus papīrīšus, kas varētu būt bijuši makā iekšā.
- Parādiet! - zaudēdama pacietību, izsaucās sieviete. Arī Reņģe ieinteresēti paliecās uz priekšu. Leščinskis pavēra galda atvilktni un izņēma celofāna maisiņā iesaiņotu brūnu un krietni apbružātu ādas maku. Otrā tādā pašā maisiņā bija ievietotas dažas vizītkartes un lapiņa ar krecelīgā rokrakstā uzšņāptiem telefona numuriem.
- Nu, vai tas ir jūsu? - gandrīz reizē iesaucās abi policisti.
Sieviete piekrītoši pamāja un atviegloti pasmaidīja. Viņai šķita, ka viss grūtākais un nepatīkamākais jau aiz muguras. vīrieši tikai zīmīgi saskatījās. Bija skaidrs, ka nozagtā nauda nav aizceļojusi uz Rīgu, bet atrodas tepat Lauču pagastā. Taču neatbildēts palika svarīgākais jautājums: kas ir aizdomās turamā persona? Leščinskis bija noskaņots optimistiski. Viņš teica: - Pagasts mums maziņš, viena trešdaļa jau pensijas gados. Tie nedz uz centru brauc, nedz arī zog.

Citu datumu laikraksti

 • Viena taisnība visiem?

  Tāpat kā dabā, arī sabiedrībā iezīmējas rudens laiks. Latvijas politikā padziļinājusies plaisa starp valdību un sabiedrību. Šķiet, ka iedzīvotāji...

 • Divas skolas saņems uzņēmēju dāvinātos datorus

  Sikšņu un Bejas pamatskolā divu mēnešu laikā nogādās uzņēmēju ziedotos datorus. Tajās situācija datortehnoloģiju sagādē atzīta par īpaši kritisku,...

 • Piedāvā grāmatas un mācību materiālus

  Alūksnes rajona Izglītības pārvalde saņēmusi grāmatas un materiālus, kas atvieglos skolotāju un skolēnu mācību darbu.Alūksnes rajona Izglītības...

 • Speciālists informē

  Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, suņa apmācībai un mājas (istabas)...

 • Ziemeļu vējā bites nemedo

  Viņa ir kā dzirkstošs, līdz malām piepildīts vīna trauks. Pilna ar gaišām domām. Ar dvēselē uzplaucētu saules dārzu.Viņa ir kā dzirkstošs, līdz malām...

 • Fotoservisa centrs svin desmit gadu jubileju

  Alūksnieša Jāņa Podnieka “Fotoservisa centrs” ceturtdien svinēja 10 gadu jubileju. Svētku dienā Fotoservisa centra darbinieki mielojās ar īpašu...