Mājas savai sirdij

Mazā žigli iesvieda pildspalvu kaktā, salika rokas aiz muguras un sabozusies caur pieri paraudzījās onkulī. - Varbūt gribi paskatīties kādu grāmatu? Man dažas ir, - nelikās mierā Margots.

90.
Mazā žigli iesvieda pildspalvu kaktā, salika rokas aiz muguras un sabozusies caur pieri paraudzījās onkulī.
- Varbūt gribi paskatīties kādu grāmatu? Man dažas ir, - nelikās mierā Margots. Linda noliedzoši papurināja galvu.
- Žēl gan. Es labprāt būtu tev parādījis, - novilka Margots. Viņam jau sen bija apnikusi nejēdzīgā nīkšana pie galda. Tad jau daudz labāk bija parotaļāties ar bērnu. Lai gan vēl maza, Linda tomēr bija daudz patīkamāks sarunbiedrs nekā pieaugušie, kuri cita nekā nezināja, kā vien plātīties ar savām peļņas iecerēm un klusībā priecāties, ja otram kāds darbs nav izdevies pietiekami labi.
- Ja tu nenāc, tad es grāmatas skatīšos viens, - noteica vīrietis un pagriezās uz iešanu.
- Nē, es arī iešu, - izsaucās Linda un pieķērās onkulim pie elkoņa. Arī viņa šajā savstarpēji nedraudzīgo pieaugušo pasaulē jutās vientuļa, tāpēc Margota rāmais miers bērnu saistīja.
Palikušas divatā, Dagnija un Lonija metās aprunāt Žannu un visu jauno paaudzi kopumā.
- Nu briesmīgs cilvēks tā Vismanta sieva, - paraustīja plecus Dagnija, bailīgi atskatīdamās pār plecu, vai kāds nedzird. - Šitā bārt bērnu par tīrajiem niekiem un svešu cilvēku klātbūtnē!
- Vai nu tikai bērnu, - atmeta ar roku Lonija. - Dabū savu tiesu Vismants ar. Tāpēc jau tādas valodas klīst, it kā abi šķirties taisās.
- Kurš jauns pāris tad nu nebaras. Tāpēc jau tūdaļ nav jāšķiras, - iebilda Dagnija.
- Vai nu mums kāds ko saka vai padomu prasa, - nopūtās Lonija.
- Abi jauni, abiem asinis karstas, neviens mazāks palikt negrib. To jau tikai ar gadiem cilvēks saprot, ka vienu otru reizi ir gudrāk šo to noklusēt...
Vecā sieva, kura pati bija piedzīvojusi divas laulības un vairākas vētrainas mīlas dēkas, nu runāja tik prātīgi kā mīlas lietu pravietis. Dagnija māsas teiktajā klausījās ar neviltotu interesi. Viņai vaigi kaisa priecīgā apziņā, ka pašas mājā viss ir kārtībā. Beidzot nenoturējās un izteica to, kas jau visu vakaru dega uz mēles.

Citu datumu laikraksti

  • Iepazīstas ar draudzes darbu Vācijā

    Alūksniete Santa Stopniece atvaļinājumu pavadīja Vācijā, viesojoties pie Villihas evaņģēliskās Emmaus draudzes locekļiem. Viņa atzīst, ka ir...

  • Pagastā izvieto informatīvās norādes

    Mārkalnes pagastā šonedēļ izliek informatīvās norādes, kas apzīmēs pagasta iestāžu un nozīmīgāko objektu - arheoloģijas pieminekļu, senkapu,...

  • Aicina pieteikties tirgotājus

    Pasaules čempionāta ūdens motosportā rīkotāji aicina pārtikas tirdzniecības uzņēmumus, kas 17. un 18.jūlijā vēlas tirgoties sacensību norises laikā,...