Mājas savai sirdij

- Es nezinu, - vīrietis paraustīja plecus. - Viņi ar Kārli kaut kur aizgāja. Gan jau drīz būs mājās. Brīdi taustījies pa kabatām, viņš izvilka divas cigarešu paciņas un celofānā fasētu “Gotiņu” sauju.

71.

- Es nezinu, - vīrietis paraustīja plecus. - Viņi ar Kārli kaut kur aizgāja. Gan jau drīz būs mājās.
Brīdi taustījies pa kabatām, viņš izvilka divas cigarešu paciņas un celofānā fasētu "Gotiņu" sauju. Tad, skatu apkārt aplaidis, izbrīnīts izsaucās:
- Kur tad skuķi?
Lana īsos vārdos pastāstīja par Jāzepa ciemošanos un to, ka visa saime nu ir "Pabērzos".
- Nekas, kad atbrauks, dabūs savu tiesu, - attrauca Ints un nolika cienastu uz galda. Tad viņš vēlreiz iebāza roku kabatā, izvilka trīs zeltainus bumbierus un, ne vārda neteicis, sniedza tos Lanai. Sieviete pietvīka.
- Nevajadzēja jau nu tā tērēties, - viņa nomurmināja. Tomēr prātā pavīdēja doma: kaut Olafs kādreiz iedomātos tā palutināt sievu!
Virtuvē uz brīdi iestājās neveikls klusums. Tad Lana atģidās. Viņa žigli pasniedzās, izņēma no plaukta emaljētu bļodiņu un ielēja tajā putru, pēc tam iesteidzās pieliekamajā kambarī un iznesa maizi, sviestu un biezpiena bļodiņu.
- Sēdi taču un paēd, - sieviete smaidot paskubināja, kad Ints joprojām stāvēja pie sliekšņa un likās apbrīnojam savas sastrādātās plaukstas.
- Nāc tu arī, - vīrietis mulsi pasmaidīja un izvilka no galda apakšas ķebli.
Lana izņēma no plaukta vēl vienu bļodu un ielēja arī sev karsto viru. Tad viņa atsēdās Intam iepretim un atspieda plaukstā zodu. Brīdi viņi klusēdami raudzījās viens otram acīs. Tad Ints sakustējās.
- Vai tev nav apnicis tā - vienmēr būt vienai kā salmu atraitnei? - viņš maigi jautāja, pasniedzās un satvēra sievietes roku.
- Kas tev teica, ka esmu viena? Man taču ir vīrs un meita, - tā attrauca smaidot, pūlēdamās atsvabināties.
- Būt jau nu ir, bet vai tu arī jūties tā, kā precētai sievai vajadzētu justies? - Ints nelikās mierā un vilka sievieti sev tuvāk.
- Tā nu nebūs tava bēda. Lai vai kā man šobrīd klātos, tomēr es darīšu visu, lai saglabātu ģimeni, - Lana atcirta.
- Un šādu dzīvi, kad sieva par sevi un vīrs par sevi, tu sauc par ģimeni? Vai tu maz zini, kur Olafs šovakar ir? - izsaucās Ints, bet tūdaļ aprāvās, atskārtis, ka iet par tālu.
- Nu, kur tad? - saausījās Lana, kurai vīra izdarības sen jau likās aizdomīgas.
- Ak, lai nu paliek. Parunāsim labāk par ko citu, - atvairījās Ints, sievietes roku palaizdams. Viņam bija kauns un dusmas par savu nesavaldību. Lai gan Intam derdzās Olafa negodīgā attieksme pret Lanu, tomēr viņam šķita, ka patiesība sievietei sāpēs daudz vairāk nekā neziņa. Kad Lana tomēr nelikās mierā, Ints pacēla balsi.
- Nav svarīgi, kur šovakar ir Olafs, bet ir svarīgi, ka tu esi viena, - viņš teica, sievietei par izbrīnu kareivīgi izslējies. Taču jau pēc mirkļa vīrietis atkal sašļuka. - Arī es esmu viens. Tas, ka man ir sieva, patiesībā ir visrūgtākais pārpratums. Vai tad tā ir dzīve? Sieva taču ir tāpēc, lai uzturētu mājās mājīgumu un radītu omulību. Bet ko dara Kristiāna? Kā tik kaut kur sajūt šņabja smaku, tā prom. Cik reizes neesmu viņu mājās stiepis, cik reizes kā mazu bērnu auklējis, kad draņķe mokās paģirās..
Ints errīgi atmeta ar roku un apklusa. Satrauktais skatiens ieurbās plītspriekšas pelnos. Lana noprata, ka viss teiktais nav tikai mirkļa atklāsme, bet jau ilgāku laiku briedusi doma, kas nu pamazām iegūst skaidrību. Tiesa jau bija. Ģimenes dzīvē Lapsām tiešām neveicās. Kristiāna dzēra, bet Ints bija pārāk mīksts, lai ievestu mājās kārtību. Nebija nekāds brīnums, ka viņš meklēja kādu, kurš spētu saprast un atbalstīt. Tomēr, vai tieši Lana bija tā, kurai jāuzņemas glābējas misija?
Pēkšņi Ints atkal satvēra sievietes roku un parāva tik strauji, ka viņa atkrita vīrietim klēpī. Tomēr Lana paguva ar abām rokām atspiesties pret vīrieša krūtīm. Nu viņi raudzījās viens otrā kā divi pakaļkājās saslējušies un kost gatavi sermulīši.
- Nu, ko nu teiksi? - Lana jautāja, vīrietī dzēlīgi vērdamās.
- Vēl jāpadomā, - tas mīļi atsmaidīja pretim.
- Tur nav ko domāt, laid mani vaļā, - uzstāja sieviete.
- Un ja nu es to nedarīšu, - turpināja smīnēt vīrietis.
- Tad būs slikti! Tas, ka mēs visu vasaru strādājām plecu pie pleca un jutāmies labi, vēl neko nenozīmē, - jau gluži dusmīgi piesarkusi atcirta sieviete.

Citu datumu laikraksti

 • Dosies uz konferenci

  Astoņi veterinārārsti: Maija Drozdova, Jānis Grants, Inga Ķīse, Roberts Zučiks, Sarma Ločmele, Laima Kaņepe, Dzintars Zellāns un Inese Petzāle rīt,...

 • Būs Olgas konkurss - disenīte bērniem

  Alūksnes administratīvās ēkas zālē 23.aprīlī pulksten 14.00 būs Olgas konkurss - disenīte bērniem un jauniešiem. Tam ir pieteikušies 90 dalībnieki,...

 • Skolotāji iestudē humoristiskus skečus

  Liepnas internātpamatskolas darbinieki ir iestudējuši vairākus humoristiskus skečus, ko Lieldienās izrādīja pagasta iedzīvotājiem.Liepnas...

 • Vai esam gatavi upuriem?

  Mūsu valsts augstākās amatpersonas un politiķi meklē jaunas prioritātes ārpolitikā, nepieciešami jauni izaicinājumi un mērķi.Mūsu valsts augstākās...

 • Eiropas dienas svinēs plaši

  Eiropas nedēļas pasākumi, kas iezīmēs Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā, paredzēti Alūksnes rajona skolās, bibliotēkās, kultūras iestādēs un...

 • Skolā vēlas organizēt humora šovu

  Joku dienā aprīļa beigās Liepnas vidusskolā vēlas organizēt humora šovu vai sacensības starp klašu grupām.Joku dienā aprīļa beigās Liepnas vidusskolā...

 • Sāpes nespēj izdzēst sievietes dzīvotspēju

  Zeltiņu pagastā ne katrs zina stāstīt, kur sastapt Noru Arāju. Toties Ombas dzīvesvietu parādīs pat bērni.Zeltiņu pagastā ne katrs zina stāstīt, kur...

 • Deputāti paziņo par ienākumiem

  Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Grūbe ienākumu deklarācijā Valsts ieņēmumam dienestam norādījis, ka pērn domē nopelnījis algu...

 • Veic darījumus ar nekustamiem īpašumiem

  Alūksnē nesen sācis darbu SIA “Vidzemes īpašumi” birojs, kas veiks darījumus ar nekustamiem īpašumiem, sniegs juridiskus pakalpojumus un finanšu...