Mājas savai sirdij

69. Nevajadzētu gan, - reizē iesmējās māsīcas. - Mums taču brīvdienas!

69.
Nevajadzētu gan, - reizē iesmējās māsīcas. - Mums taču brīvdienas!
Ā, tad tā jau ir cita runa, - atmaiga Dagnija. - Ķerieties klāt un mēģiniet par abām tos kūlīšus mājās dabūt, - viņa nokomandēja.
Meitenēm tas divreiz nebija jāsaka. Priecīgas kā divi mazi kumeliņi, viņas nospriņģoja lejā no kraujas un pieķērās katra savam saišķim.
Nav jau nemaz smags, - paziņoja Madara, nesamo abām rokām aptvērusi.
Mans arī ir nesmags, - piebalsoja Alla. Taču, gabaliņu stiepusi, viņa apstājās un vainīgi pasmaidīja:
Ir gan grūti.
Uzspēlējiet mašīnas. Lai Madara ņem kūlīti aiz resnā gala un ir motors, bet Alla nes tievāko galu un ir piekabe, - prātīgi pamācīja Jāzeps.
Madara nepatikā saviebās. Viņa, kas taču sevi jau uzskatīja par lielu cilvēku, lai spēlētu tādas muļķīgas spēles! Toties Alla bija sajūsmā.
Es gribu būt piekabe, - viņa iesaucās, saķēra kūlīša tievgali un steidzīgi rāpās kalnā.
Pagaidi taču, - skuķēnu dusmīgi apsauca Madara. Ar acīm redzamu nepatiku, bet mīļā miera labad viņa paņēma kūlīša resno galu un cienīgi, lai uzsvērtu savu nozīmīgumu, pagāja mazajai māsīcai garām. Tad atgriezās un visžēlīgi atļāva: - Iesim nu!
Ir gan tev, Dagnij, laime. Tāda laime, par kuru es varu tikai sapņot, - nopūtās Jāzeps, meitenēm nopakaļ vērdamies.
Tev laikam ļoti patīk bērni, - piezīmēja Dagnija, enerģiski atsākdama darbu.
Patīk gan, taču neko lielu savu bērnu labā es gan neesmu iespējis, - vaļsirdīgi atzinās Jāzeps.
Neesi nu tik bargs pret sevi, - pasmaidīja Dagnija. - Viss, ko tu savā labā dari, zināmā mērā ir darīts arī bērnu labā. Teiksim, tu esi iekopis skaistu māju. Ne jau kādam citam, taču jau bērniem tā paliks, - viņa rāmi teica, taču Jāzepu tas tikai saērcināja.
Ne jau par māju es tagad runāju. Ir daudz svarīgākas lietas, un tās es saviem bērniem neesmu spējis nodrošināt, - viņš norūca.
Nu, kas tad? Laba izglītība? Tā taču it kā būtu, - bija neizpratnē Dagnija.
Arī ne tā, - noraidoši papurināja galvu Jāzeps. - Ģimenes siltums, vecāku mīlestība un saskaņa - par šīm vērtībām es tagad domāju, - viņš paskaidroja gandrīz vai dusmīgi.
Ja nu par to tu skumsti, tad pilnīgi velti, - pasmaidīja Dagnija. - Šīs lietas ir labi ja vienā ģimenē no simta. Es esmu daudz ko pārdzīvojusi un varu droši teikt, ka jau tas ir daudz, ja varam dāvāt saviem bērniem kaut mazliet sirds siltuma. Viss cits nestāv mūsu varā.
Redz, cik jocīgi iznāk, - aizvainoti izsaucās Jāzeps. - Kad divi cilvēki sapazīstas, viņi ir pilnīgi pārliecināti par savām jūtām un gatavi pārvarēt jebkuras grūtības, lai tikai būtu kopā. Bet cik nevarīgi viņi kļūst, kad attiecības nonāk strupceļā. Kā ar vīģes lapu tad izlīdzas ar saukli "viss cits nestāv mūsu varā". Es tomēr uzskatu, ka pie visa vainīgs esmu vienīgi pats. Būtu es bijis mazliet iecietīgāks, būtu pārvarējis savu uzpūtību un pratis piedot...
Vai tad tu tagad neesi apmierināts? - patiesā izbrīnā jautāja Dagnija, sasieto kūlīti kaudzē mezdama.
Jāzeps brīdi skumji raudzījās tālumā, tad pasmaidīja:
Es esmu par visu ļoti dārgi samaksājis. Varbūt pat pārāk dārgi. To, ko esmu nodarījis saviem bērniem, es laikam nespēšu sev piedot līdz mūža galam.
Nav taču tik slikti, - iebilda Dagnija. - Katram no viņiem ir sava dzīve...
Ir vēl sliktāk, nekā tu domā, - Jāzeps strupi pārtrauca sievieti.
Man bija trīs jauki puiši, kas līdz nepazīšanai pārvērtās, kad es atstāju viņu māti. Tā vien liekas, ka zēniem vēl šodien šis nodarījums sāp. Sāp tik ļoti, ka viņi vienkārši nav spējīgi risināt paši savas problēmas. Dēlu neizdevušās dzīves vērojot, man vienmēr šķiet, ka pie visa esmu vainīgs vienīgi es.

Citu datumu laikraksti

 • Sāpes nespēj izdzēst sievietes dzīvotspēju

  Zeltiņu pagastā ne katrs zina stāstīt, kur sastapt Noru Arāju. Toties Ombas dzīvesvietu parādīs pat bērni.Zeltiņu pagastā ne katrs zina stāstīt, kur...

 • Deputāti paziņo par ienākumiem

  Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Grūbe ienākumu deklarācijā Valsts ieņēmumam dienestam norādījis, ka pērn domē nopelnījis algu...

 • Veic darījumus ar nekustamiem īpašumiem

  Alūksnē nesen sācis darbu SIA “Vidzemes īpašumi” birojs, kas veiks darījumus ar nekustamiem īpašumiem, sniegs juridiskus pakalpojumus un finanšu...

 • Pagasta tautas namam ir jauna vadītāja

  No aprīļa Ilzenes tautas namam ir jauna vadītāja - ilzeniete Linda Vērse. Viņa ir arī līnijdeju pasniedzēja.No aprīļa Ilzenes tautas namam ir jauna...

 • Apzinās piesārņotas vietas mežos

  Tradicionālajās Meža dienās šogad īpaša uzmanība veltīta mežu atjaunošanai un jaunaudžu kopšanai.Tradicionālajās Meža dienās šogad īpaša uzmanība...

 • Organizē profilaktisko reidu

  Alūksnes policija 7.aprīlī profilaktiskajā reidā pārbaudīja 30 automašīnas, informē Alūksnes kārtības policijas priekšnieks Zigurds...