Mājas savai sirdij

59. Izdzirdusi veramies durvis, sieviete pacēla galvu un izbrīnā savilka uzacis. Jūs ko gribējāt? - viņa vaicāja, gatava tūdaļ celties un klientam pakalpot. Neraizējieties, visa pietiekoši.

59.
Izdzirdusi veramies durvis, sieviete pacēla galvu un izbrīnā savilka uzacis.
Jūs ko gribējāt? - viņa vaicāja, gatava tūdaļ celties un klientam pakalpot.
Neraizējieties, visa pietiekoši. Es tikai ienācu pateikties par jauko vakaru, - smaidot atsaucās Olafs.
Tā? Vai jūs jau iesiet prom? Pulkstenis taču nav vēl pat desmit, - Imandra bija patiesi izbrīnīta.
Vēl nezinu, - Olafs atkal pasmaidīja. - Patiesībā daudz kas ir atkarīgs no jums. Redzēju, ka esat nervoza, un nācu apraudzīt, kas gan tik ļoti nodarbina daiļās namamātes prātu.
Ak, tās nolādētās atskaites, - īgni atmeta ar roku Imandra. - Visādi citādi savā uzņēmumā saimniekot ir patīkami, taču tā mūžīgā atskaitīšanās par katru sīkumu padara vai traku. Turklāt likumi mainās tik ātri, ka vienkāršs mirstīgais tiem nemaz nespēj izsekot. Bet ieņēmumu dienests tikai to vien gaida. Ja cilvēks kur kļūdās vai nepamana kārtējo likuma labojumu, viņi tūdaļ ir klāt un uzliek maksāt tādu sodu, ka visu atlikušo gadu nākas strādāt bez peļņas.
Man jūsu tiešām žēl, - līdzjūtīgi nopūtās Olafs. - Varbūt palīdzēs mans kokteilītis? Es to saucu par "mundruma dzērienu". Īpaši palīdz brīžos, kad šķiet, ka pasaule gāžas kopā.
Sieviete pasmaidīja un paņēma glāzi. Slaidie pirksti vāri satvēra zaļo plastmasas salmiņu.
Tiešām gards, - viņa paslavēja, malku nobaudījusi, tad atģidās: - Bet - sēdieties taču!
Kad strādāju naktsklubā Rīgā, es šādas tādas interesantas lietiņas iemācījos, - smaidot paskaidroja Olafs, sievietei iepretim apsēzdamies.
Jūs esat strādājis kādā no Rīgas naktsklubiem? - Imandra pārjautāja. Jaunā ziņa Olafa vērtību viņas acīs ievērojami palielināja.
Esmu bijis gan bārmenis, gan dejotājs, - attrauca Olafs. Viņam patika iespaids, kādu teiktais atstāja uz Imandru.
Laikam labi pelnījāt, - viņa pasmaidīja, brīdī vīrieti vērtējoši vērojusi.
Pietiekami, lai varētu dzīvot tā, kā pašam patīk, - pašapzinīgi attrauca Olafs.
Tad nu gan jums lauki nebūs piemērota vieta. Te katrs santīms nāk ar lielām grūtībām, - pavīpsnāja Imandra.
Jā, viegli te tiešām nav, - piekrita Olafs. - Kad redzēju, cik nolaisti ir "Ratenieki", es biju tiešām satriekts. Nu man ir radušās šādas tādas ieceres, kas jau tuvākajā laikā var nest labu peļņu, - viņš daudznozīmīgi pasmaidīja.
Nu, jā, jums jau ir savs īpašums Rīgā. To var izmantot par ķīlu un iegūt nepieciešamo starta kapitālu, - Imandra piezīmēja.
Olafs sarāvās. Viņš jau sen bija aizmirsis, ka būtu ko tādu sievietei teicis. Bet Imandra atcerējās. Acīmredzot viņa ļoti rūpīgi sekoja līdzi visam, ko vīrietis saka. Tas nozīmēja, ka pat niecīgākā neuzmanība no Olafa puses var saraut trauslo simpātiju pavedienu, kas pamazām sāka starp abiem veidoties. To nu vīrietis nevarēja pieļaut. Braši izslējies, viņš bez mazākās stomīšanās apliecināja:
Tieši tā, kundze, jums ir pilnīga taisnība! Un, kad man beidzot būs nauda, tad Lauči pieredzēs īstus brīnumus. "Ratenieki" taču atrodas lieliskā vietā. Visapkārt mežs, kurā var ogot, sēņot vai vienkārši pastaigāties. Skaistule Gauja mājām tik tuvu, ka gandrīz vai ar roku aizsniedzama. Pļavu vietā var ierīkot golfa laukumu un tenisa kortus, kas pēdējā laikā dikti nāk modē. Esmu pārliecinājies, ka arī atdeve šim projektam būs. Mans draugs strādā tūrisma birojā Vecrīgā. Kad viņš manus īpašumus ieraudzīja, tad sajūsmā izsaucās: "Ja tev būs viesu māja, tad apsolu, ka klientus sagādāšu. Spēj tik ņemt pretim," - Olafs klāstīja, pats svēti ticēdams visam, ko saka.
Un, ja labi apdomāja, kāpēc gan šī skaistā iecere tiešām reiz nevarētu tikt realizēta? Vai Olafs nebija pietiekami enerģisks un izdarīgs? Vai viņam trūka radošas izdomas un neatlaidības? Jā, šobrīd vīrietim nebija naudas. Taču viņš bija simtprocentīgi pārliecināts, ka reiz to sagādās. Tiesa gan, Olafam nebija arī drauga, kurš strādā tūrisma firmā Vecrīgā. Bet varbūt šādu draugu varēja pameklēt tepat Laučos?
Jā, "Ratenieki" tiešām ir skaista vieta, - piekrita Imandra. - Tomēr augstas klases viesu mājai ir augstas prasības. Lai tās īstenotu, jums būs vajadzīgs krietni daudz naudas, - viņa piezīmēja, piemiegtām acīm Olafu vērodama.

Citu datumu laikraksti

  • Nenožēlo nevienu dzīves mirkli

    Alūksniete Ausma Lietaviete šodien ir laimīga, ka dzīvo, var būt kopā ar tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem un ka viņiem klājas labi. Arī par to, ka nav...

  • Vai Einars Repše beidzis savu misiju Latvijā?

    Neviltotu prieku daudzos politiķos izraisīja Einara Repšes paziņojums, ka viņš atsakās no savas kandidatūras premjera amatam par labu Krišjānim...

  • Apbalvo čaklākos izplatītājus

    Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas skolēnus svētdien Rīgā apbalvoja kā vienus no čaklākajiem UNICEF atklātņu izplatītājiem.Ojāra Vācieša Gaujienas...