Mājas savai sirdij

- Tur jau tā lieta, ka nekas nav skaidrs, - viņa uzgavilēja. - Mans vīrs ir svētais ne tikai attiecībās ar svešām sievietēm, bet arī ar mani.

49.
- Tur jau tā lieta, ka nekas nav skaidrs, - viņa uzgavilēja. - Mans vīrs ir svētais ne tikai attiecībās ar svešām sievietēm, bet arī ar mani. Pēc jūsu teiktā iznāk, ka tas ir pretdabiski, vai ne tā?
- Es nedomāju, ka tik intīmas lietas būtu jāapspriež kafejnīcā pie alus glāzes, - aizrādīja Olafs, sākdams no tiesas dusmoties. Taču sievieti tas nevis atvēsināja, bet iekvēlināja vēl vairāk.
- Jūs izvairāties no atbildes. Šķiet, arī jums pašam ar to lietu viss nav kārtībā. Varbūt runas par vīriešu nevaldāmo kaisli ir tikai mīts, - viņa tincināja, ieinteresēti vērodama, kādu iespaidu teiktais atstāj uz Olafu.
- Es domāju, ka pasaulē ir arī daudz svarīgākas lietas nekā sekss, - tas strupi atcirta. Sanita skaļi iesmējās.
- Jūs esat melis. Jūs mānāt pats sevi! Bet varbūt zināmā vecumā vīriešu interese seksuālajā plāksnē vairāk reducējas uz sava dzimuma pārstāvjiem? - viņa tincināja.
- Nu vai zināt, tas jau ir par daudz! - Olafs izsaucās, vairs nespēdams sevi savaldīt.
Apjēdzis, ka situācija attīstās ne pārāk veiksmīgi, Kārlis maigi apņēma Sanitu un mīlīgi nodūdoja:
- Zini, cālīt, man ir daži jauni un baigi forši videoklipi. Ja tev nekas nav pretim, mēs varētu tos divatā noskatīties.
Sieviete pabolīja uz Olafu baltas acis, brīdi paklīrējās, tad piekrita. Noskumusī draudzene viņai nebija vairs ne prātā. Kārlis zīmīgi piemiedza Olafam ar aci un pieliecies iečukstēja ausī:
- Zini, man labāk patīk rīkoties pēc senču pārbaudītas metodes, kas skan: labāk zīle rokā, nekā ... Nu, tālāk jau tu zini pats. Es silti iesaku arī tev rīkoties tāpat. Viņa vilina visus, bet sev tuvāk pielaiž tikai reto. Ne tev, ne man viņas sirdi neiekarot.
- Jā, pasaki viņam, ka manās acīs viņa vērtība ir identiska nullei, - dzēlīgi piezīmēja Sanita, kaprīzi lūpu uzmetusi. - Saldus sapņus, impotenta kungs!
Olafa platās plaukstas savilkās dūrēs. Žokļu muskuļi noraustījās. Vēl mirklis, un Sanita būtu rūgti nožēlojusi savu neprasmi savaldīt dzēlīgo mēli. To nu Kārlis nevarēja pieļaut. Viņš veikli pievilka sievieti sev cieši klāt un gandrīz raušus izrāva no zāles.
Olafs atviegloti uzelpoja. Lai gan vīrietim patika jaunas iepazīšanās, tomēr Sanita noteikti nebija viņa gaumē. Vislabprātāk Olafs bija mednieks, kurš izvēlas mērķi, un ar lielāku vai mazāku piepūli to iekaro. Stirnas, kas pašas metās vilkam rīklē, aizskāra viņa pašlepnumu.
Vīrieša skatiens atkal uzmeklēja kafejnīcas saimnieci. Nu viņa kopā ar bārmeni līkņāja aiz letes, pudeles bufetes apakšējā plauktā pārkārtodama. "Ar šo kundzi Kārlim tiešām nav ko mēģināt," Olafs nodomāja, drauga labi domāto ieteikumu atcerēdamies. Par savu veiksmi viņš bija gandrīz pilnīgi drošs.
Pēc minūtēm desmit radās arī izdevīga situācija sarunas uzsākšanai. Ap galdiņiem sēdošie veči žūpoja alu un bija savās sarunās nogrimuši. Sanitas draudzenei beidzot bija uzradies kavalieris, tāpēc tā vairs slepus neblenza un Olafu, iepazīšanās piedāvājumu gaidīdama. Savu darbu beigušas, Imandra un bārmene stāvēja un pārrunāja nākamajā dienā darāmo. Noskaitījis līdz desmit, Olafs cēlās un nesteidzīgi tuvojās letei. Lai gan delnas svīda un mute kalta, tomēr pārdomāt vairs nevarēja: sievietes bija viņu pamanījušas un, vēlīgi smaidīdamas, gaidīja pasūtījumu.
- Labvakar, - Olafs pieklājīgi sveicināja un pēkšņi atskārta, ka vairs nezina, kur likt savas nejēdzīgi garās rokas.
- Vakaram nav nekādas vainas, kāds tas devējs, - pasmīnēja Imandra.
- Arī devējam nav nekādas vainas, - atsmaidīja Olafs. Ar šo īso mirkli viņam pietika, lai mulsums būtu pārvarēts. - Jauks ūķītis. Esmu redzējis daudzas kafejnīcas un varu droši teikt, ka šī ir viena no mīlīgākajām, - viņš paslavēja.
- Paldies, - pavīpsnāja sieviete.
- Šovakar jau nu gan te nekā īpaši jauka nav, bet man prieks, ka jums pie mums patīk. Laikam neesat vietējais? Vismaz neesmu jūs te agrāk redzējusi, - viņa piebilda.
- Jā, tā ir, - piekrita Olafs. Viņam glaimoja, ka Imandra tomēr ir pamanījusi, ka viņš nav šejienietis.
- Tad es jums ieteiktu atnākt uz kafejnīcu rīt. Sestdienās te ir pavisam cita dzīvība, - sieviete teica un pirmo reizi uzsmaidīja Olafam. Taču ne sirsnīgi vai līksmi. Tas bija vienkārši pieklājības žests, darījumu cilvēka pienākums pret savu klientu.

Citu datumu laikraksti

 • Tiekas pirmajā kopmēģinājumā

  Šodien, 14.februārī, Alūksnes rajona jauktajiem koriem ir pirmais kopmēģinājums. To vada virsdiriģents Edgars Račevskis.Šodien, 14.februārī, Alūksnes...

 • Dejotāji gūst augstāko novērtējumu

  Alūksnes un Apes sporta dejotāji parādīja ļoti labu sniegumu sporta - sarīkojuma deju skatē - konkursā Smiltenē, kas risinājās 8.februārī.Alūksnes un...

 • Nevar noskaidrot tilta demolētājus

  Ir pagājis mēnesis, kopš izdemolēja Alūksnes Pilssalas tilta margas, bet vainīgās personas policija vēl joprojām nav noskaidrojusi.Ir pagājis...

 • Ziema turpina valdīt

  Februāra 2.dekāde (no 11. līdz 20. februārim) sola daudz aukstu un sniegotu dienu. Par to laikrakstu informē Latvijas hidrometeoroloģijas aģentūras...

 • Mežu “veselība” uzlabojas

  Valsts meža dienesta novērojumi liecina, ka desmit gadu laikā kokaudzes kļuvušas veselīgākas. Tomēr pagājušā gada rezultātos minēts, ka parauglaukumi...

 • Ar kiberpilsētas projektu iepazīstina uzņēmējus

  Alūksnē bija ieradušies pārstāvji no Vidzemes augstskolas, reģiona Profesionālās izglītības centra un Pasaules brīvo latviešu apvienības, lai kopīgi...

 • Tiekas Absolventu vakarā

  Alūksnes vidusskolā 97 cilvēki pagājušās nedēļas nogalē apmeklēja tradicionālo Absolventu vakaru.Alūksnes vidusskolā 97 cilvēki pagājušās nedēļas...

 • Saeimas deputāts mudina zemniekus neklusēt

  Alūksnē darba vizītē pagājušās nedēļas nogalē bija ieradies Saeimas deputāts Andis Kāposts, kas ir arī “Zaļo un Zemnieku savienības” frakcijas...

 • Arhīvā palielinājies sagatavoto izziņu skaits

  Pagājušajā gadā Alūksnes Zonālais valsts arhīvs sagatavojis gandrīz par 300 izziņām vairāk nekā 2002.gadā.Pagājušajā gadā Alūksnes Zonālais valsts...