Mājas savai sirdij

- Kura? - nevērīgi atjautāja Kārlis. Drauga skatienam sekodams, viņš zīmīgi pasmīnēja. - Ak, Imandra? Nu, bračiņ, ar to gan es tev neiesaku sākt.

48.
- Kura? - nevērīgi atjautāja Kārlis. Drauga skatienam sekodams, viņš zīmīgi pasmīnēja. - Ak, Imandra? Nu, bračiņ, ar to gan es tev neiesaku sākt. Viņai brūtgānu pa vienam uz katra rokas pirksta. Velns viņu zina, ko tas bābietis īsti meklē. Viņa ir paķircinājusi un pametusi tādus čaļus, kuri vienā dienā nopelna tik, cik tu labi ja visā mēnesī sagrabināsi.
- Varbūt viņai nauda nemaz nav galvenais, - iebilda Olafs, piemiegtām acīm sievieti vērodams.
- Varbūt. Taču nedomāju gan, ka šī nu būtu tā nevainīgā aitiņa, kura meklē īstas, dziļas jūtas. Drīzāk viņa vienkārši nepajēdz, ko īsti grib, - strupi attrauca Kārlis un izdzēra lielu malku alus. - Ak, jā, varbūt tu nemaz vēl īsti nezini, ka krogs, kurā mēs pašreiz sēžam, pieder šai skaistulei? - viņš it kā starp citu piemetināja.
Olafs tikai pasmīnēja. Kārlis ļoti maldījās, ja domāja, ka viņš ir no tiem, kuri mokās ar mazvērtības kompleksiem. Apziņa, ka mērķis ir grūti sasniedzams, uz Olafu iedarbojās kā stimulējoša narkotika, kas tikai vēl vairāk iekvēlināja fantāziju.
- Met tu šo cālīti no galvas laukā! Viņa vienkārši nav tāda pilnasinīga puiša kā tu vērta. Paskaties labāk uz Sanitiņu. Jautra, inteliģenta un kaislīga meitene, - pasmējās Kārlis un ar īkšķi pameta uz blakus galdiņa pusi, kur kokteiļus malkoja sīka auguma tumšmate un apaļīga sarkanmate. Tumšmate nepārtraukti pļāpāja un smējās. Viņas apaļīgā draudzene turpretim likās skumjās pārdomās nogrimusi un tikai pieklājības pēc šad tad pasmaidīja vai izmeta pa vārdam.
Olafam Kārļa piedāvātā alternatīva ne visai patika. Tomēr viņš nepaguva savu domu izteikt skaļi, kad Kārlis jau uzsita gaisā knipi un mīlīgi pasauca:
- Sanitiņa!
Skuķe nelika uz sevi gaidīt.
- Sveiks, Kārli, veselu mūžību neesmu tevi redzējusi, - viņa familiāri sveicināja un smagi atkrita vīrieša pastumtajā krēslā. Balss bija piesmakusi un elpa dvakoja pēc cigarešu dūmiem. - Nu, kā tev sviežas, - sieviete atkal jautāja, kad bija iedzērusi prāvu malku no vīrieša pasniegtās brendija glāzes.
- Slikti, - Kārlis savilka seju it kā uz raudāšanu.
- Kas tad puisēnam kaiš, - pievienodamās komiskajai noskaņai, sieviete izlikās ļoti satraukta.
- Redzi, gribu iepazīstināt savu jauno draugu ar kārtīgām skuķēm, bet šis nemaz neprotas, - Kārlis aizklāja acis ar plaukstu un izlikās šņukstam.
- Tavs draugs, šķiet, vēl pilnībā neizprot situāciju, - pavīpsnāja Sanita un pievērsās Olafam. - Jūs taču neesat vietējais, - viņa jautāja, un šķita, ka interese ir neviltota. Olafs piekrītoši pamāja, un Sanita sajūsmā uzgavilēja: - Redzi nu, Kārli, viņš vispār nesaprot, par ko ir runa! Bet, svešinieka kungs, neuztraucieties. Kārlis jūs dabūs uz pareizā ceļa. Viņš jau mums ir liels meitu pazinējs, - viņa šķelmīgi pasmaidīja.
Olafs piekrītoši pamāja. Patiesībā muļķīgā pļāpāšana, kurā sieviete centās tēlot galveno lomu, viņam derdzās. Toties Kārlim tā tīri labi gāja pie sirds. Viņš ielēja vēl vienu glāzi brendija, tad papliķēja sev pa celi un teica: - panāc nu, cālīt, opiņā. Izklāsti onkulim, kā tev pa šo laiku, kopš neesam tikušies, gājis.
Uzmetusi skābu skatu Olafam, sieviete piecēlās no krēsla un apsēdās Kārlim klēpī. Olafs atviegloti uzelpoja. Diemžēl Sanita nebija no tām, kuras klusējot pacieš noraidījumu. Brīdi gvelzusi divdomīgas dzēlības par vīriešiem, kuri ir tik ļoti nomākti no sievas tupeles smaguma, ka zaudē savu vīrišķo identitāti, viņa beidzot pajautāja tieši, Olafam cieši acīs skatīdamās:
- Jūs taču man piekritīsiet, ka tieši dzimumdziņā cilvēks vispilnīgāk izpaužas kā dabas bērns. Zinātnieki uzskata, ka šī iemesla dēļ seksuālo tieksmi ir tik grūti apvaldīt. Tā ir tikpat dabiska ,kā vēlme ēst, dzert un elpot. Varbūt jūs man varat paskaidrot, kā tomēr precētiem vīriešiem izdodas izturēties tā, it kā viņi būtu kastrāti?
- Jūs laikam neesat precējusies, ja tik muļķīgi jautājat, - nepatīkami aizskarts, pikti atcirta Olafs.
- Jūs kļūdāties. Es esmu precējusies, un jau divus gadus, - priecīga par savas nekaunības pirmajiem panākumiem, izsaucās sieviete.
- Ko tad vēl prasāt? Vai tāpat nav skaidrs, ka katram normālam vīram pilnībā pietiek ar to baudu, ko viņš gūst no savas sievas, - Olafs paraustīja plecus, vēl nejuzdams, ka pamazām stieg sievietes veikli izliktajās lamatās.

Citu datumu laikraksti

 • Tiekas Absolventu vakarā

  Alūksnes vidusskolā 97 cilvēki pagājušās nedēļas nogalē apmeklēja tradicionālo Absolventu vakaru.Alūksnes vidusskolā 97 cilvēki pagājušās nedēļas...

 • Saeimas deputāts mudina zemniekus neklusēt

  Alūksnē darba vizītē pagājušās nedēļas nogalē bija ieradies Saeimas deputāts Andis Kāposts, kas ir arī “Zaļo un Zemnieku savienības” frakcijas...

 • Arhīvā palielinājies sagatavoto izziņu skaits

  Pagājušajā gadā Alūksnes Zonālais valsts arhīvs sagatavojis gandrīz par 300 izziņām vairāk nekā 2002.gadā.Pagājušajā gadā Alūksnes Zonālais valsts...

 • Samazinās individuālā darba veicēju skaits

  Alūksnes rajonā pašlaik ir 304 individuālā darba veicēji, no kuriem gandrīz puse savu darbību veic Alūksnē.Alūksnes rajonā pašlaik ir 304 individuālā...

 • Apstiprina pagasta padomes budžetu

  Jaunalūksnes pagasta padomes budžets 2004.gadā būs 287 023 lati, kas ir nedaudz vairāk nekā pērn.Jaunalūksnes pagasta padomes budžets 2004.gadā būs...

 • Palīdz maznodrošinātām ģimenēm

  Šajā gadā pirmā ģimene saņēmusi vienreizēju finansiālu palīdzību no Zviedrijas sabiedriskās organizācijas “Bridge Builder Latvia - Sundsvall”.Šajā...