Mājas savai sirdij

Tiesa gan, Dagnijai nebija iemesla uz Loniju dusmoties. Viņa bija vienīgā, kura nejūsmoja par švītīgo un iedomīgo pusvācieti, bet pateica godīgi, ko par viņu domā.

45.
Tiesa gan, Dagnijai nebija iemesla uz Loniju dusmoties. Viņa bija vienīgā, kura nejūsmoja par švītīgo un iedomīgo pusvācieti, bet pateica godīgi, ko par viņu domā. "Ja jau tagad, kad jūs vēl esat brūtgāns un brūte, viņš tevi taisa par kalponi, tad pēc gada vai diviem tu būsi viņa verdzene. Piemini manus vārdus! Vispirms vīrietis izrāda necieņu svešai sievietei, tad māsai, visbeidzot - sievai un mātei. Tas pirmais jau ir, tad arī otrais un trešais nebūs ilgi jāgaida," tā toreiz bija teikusi Lonija, ar šiem vārdiem uz ilgu laiku izpelnīdamās Dagnijas dusmas. Lai gan dzīve jau sen visu bija nolikusi savās vietās, tomēr sieviete joprojām nespēja māsai pateikt, ka viņai bijusi taisnība.
Lonija jau grasījās Dagnijai vēl ko jautāt, taču viņai līdzās negaidot apsēdās Vija.
- Tad nu beidzot tā īsti varu apsveikt gaviļnieci, - viņa smaidot teica un paspieda Lonijai roku.
- Gribēju pateikt paldies par ielūgumu. Biju tiešām ļoti pārsteigta, kad to saņēmu, tomēr esmu bezgala priecīga, ka atbraucu.
- Jā, es tā padomāju - ja jau visa ģimene vienuviet, tad taču arī īstajai mātei jābūt klāt, - pastrupi paskaidroja Lonija, pavērās Vijā un arī pasmaidīja. - Taisnību sakot, kas nu mums vairs ko dalīt?
- Jā, - domīgi novilka Vija, izņemdama Lonijai no rokām albumu. - Dalīt mums vairs tiešām nav ko. Žēl vienīgi, ka gan tev, gan man tāds pustukšs smēliens vien iznācis. Ne tev īstas ģimenes, ne man... Paklau, vai tas ir no Edmonda un Anetes kāzām? - viņa izsaucās, paņemdama kādu nejauši izslīdējušu fotogrāfiju.
- Šķiet, ka ne. Drīzāk tā ir Žanna, - iebilda Lonija, tuvāk pieliekdamās. Viņai gluži labi patika, ka saruna no pieaugušo problēmām novirzās uz bērniem. Savā ziņā Lonija jutās Vijas priekšā vainīga. Ja viņa pati toreiz nebūtu Jāzepam visur kā ēna pakaļ staigājusi, tad diezin vai viņi līdz kopā dzīvošanai būtu nonākuši.
Vērās durvis, un istabā atgriezās vīrieši. Līdz ar viņiem telpā ieplūda spirdzinoša svaiga gaisa šalts. Jāzeps paņēma pulti un ieslēdza televizoru.
- Nedrīkstu palaist garām savu mīļāko raidījumu - vakara ziņas, - viņš smējās, paņēma alus pudeli, uzkodu šķīvi un ierīkojās tālrāža priekšā novietotā atzveltnes krēslā. Pārējie vīrieši apsēdās puslokā ap viņu. Nekāda nopietnā skatīšanās gan neiznāca, jo visi jau bija tik iesiluši, ka nepārtraukti gvelza visādus niekus.
Te Jāzepa roka ar pacelto pudeli apstājās pusceļā. vīrietis bija pamanījis Loniju un Viju sarunājamies. Prātā neviļus pazibēja doma: "Cik līdzīgas!" Vijai nedaudz smalkāki sejas vaibsti un modernāka frizūra, Lonija krietni apaļāka un ne tik kopta, tomēr nezinātājs abas sievietes noteikti noturētu par māsām. Jāzeps varēja apgalvot pilnīgi droši, ka arī garīgajā ziņā abas sievietes ir ļoti līdzīgas.
- Ko nu, šotēv, tā prāto, - pie pašas auss pēkšņi nodūca Dagnijas samtainais alts.
- Pētu abas savas sievas, - negaidītā jautājuma pārsteigts, pilnīgi godīgi atbildēja Jāzeps.
Arī Dagnija brīdi vēroja abas sievietes, tad pasmaidīja:
- Tā jau veci ļaudis saka, ka otrais vīrs vai sieva allaž ne ar ko daudz neatšķiras no pirmā. Arī es esmu paziņu lokā vērojusi ģimenes, kas šķīrušās un veidojušās no jauna. Un, tiešām, jaunais partneris allaž ar kaut ko ir līdzīgs vecajam.
- Jocīgi gan, - grozīja galvu Jāzeps. - Bet sākumā man likās, ka Lonija ir pavisam citādāka nekā Vija.
- Ne jau vienmēr līdzība ir acīm pamanāma. Turklāt, mums katram ir savs vīrieša vai sievietes ideāls, tāda kā piegrieztne, pēc kuras katrs meklē sev piemērotāko draugu vai draudzeni. Tu piemēroji vienu piegrieztni Vijai un Lonijai. Kāds tur brīnums, ka abas ir līdzīgas, - pasmīnēja Dagnija.
- Neko es nemeklēju! Gribēju tikai, lai blakām ir glīts, smaidīgs un darbīgs sievišķis, ar kuru prieks patērzēt, - palika pie sava Jāzeps.
- Redzi nu, viņas abas tieši tādas arī ir, - uzgavilēja Dagnija. Viņa labprāt būtu sarunu turpinājusi, taču Jāzeps to nevēlējās. Viņš tikai atmeta ar roku un pievērsās vīriešiem: - Nu, kas ir, puiši, vai uzrausim "zolīti"?
Pēc vienbalsīga "jā" saimnieks sameklēja kārtis. Pārējie izbrīvēja uz galda svabadu laukumu un ieņēma vietas. Tomēr pirmajā partijā Jāzeps nevarēja piedalīties, jo bija piemirsis pārbaudīt, vai cūku kartupeļi kūts virtuvē jau uzvārījušies.
Patiesībā kartupeļi bija tikai aizbildināšanās. Pagalmā izgājis, vīrietis žigli nozuda dārzā. Kājas pašas miklajā zālē uzmeklēja taku uz Jāzepa mīļāko ābeli, zem kuras saimnieka paša roku ierīkots balti krāsots soliņš.

Citu datumu laikraksti

 • Ugunsgrēkā sadegusi sieviete

  Liepnas pagastā 28.janvārī bija šajā gadā pirmais ugunsgrēks ar traģiskām sekām - gājusi bojā 74 gadus veca sieviete.Liepnas pagastā 28.janvārī bija...

 • Vairumam skolēnu slēpot patīk

  Laikraksta redakcijā šonedēļ saņēmām kādas uztrauktas bērna māmiņas zvanu, kas bija sašutusi par to, ka visiem bērniem Alūksnes skolās liek...

 • Zvērēs uzticību valstij Valentīna dienā

  Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljonā karavīra zvērestu no jauniesauktajiem pieņems Svētā Valentīna dienā - 14.februārī.Alūksnes Mobilo strēlnieku...

 • Gūst enerģiju no masāžas

  Alūksnes klubiņa “Optimisti” dalībnieces savās tikšanās reizēs ne tikai nodarbojas ar ārstniecisko vingrošanu, bet arī viena otrai veic...

 • Uzņēmumus dibina vairāk

  Pagājušajā gadā Alūksnes rajonā darbību uzsākuši 36 jauni uzņēmumi, bet likvidēti - 27.Pagājušajā gadā Alūksnes rajonā darbību uzsākuši 36 jauni...

 • Pilsētā būs četri vēlēšanu iecirkņi

  Alūksnes pilsētas dome nolēma noteikt 12.jūnijā paredzētajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām četras vietas, kur atradīsies vēlēšanu iecirkņi.Alūksnes...

 • Lems par finanšu sadali

  Alūksnes rajona padomes sēdē rīt lielākā daļa no 17 darba kārtības jautājumiem paredz lemt par finanšu sadali 2004.gadā, kā arī darba grupu izveidi...

 • Ir daudz paveikts pilsētas labiekārtošanā

  Pērn Alūksnē paveikti daudzi darbi pilsētas labiekārtošanā. Infrastruktūras veidošanā ieguldīts gandrīz miljons latu.Pērn Alūksnē paveikti daudzi...

 • Aicina pusdienot arī iedzīvotājus

  Alūksnes Valsts ģimnāzijas ēdnīcā un kafejnīcā par ēdināšanu rūpējas SIA “Unti”. Tā uzvarēja pagājušā gada nogalē rīkotajā konkursā, tāpēc var...