Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mājas savai sirdij

Bargi apsaucis suņus, viņš tikpat bargi aicināja viesi ienākt. Leščinskis izkāpa no sava metāla patvēruma un devās uz istabu, ar vienu aci šķielēdams uz suņiem.

30.
Bargi apsaucis suņus, viņš tikpat bargi aicināja viesi ienākt. Leščinskis izkāpa no sava metāla patvēruma un devās uz istabu, ar vienu aci šķielēdams uz suņiem. Arī saimniekam klātesot tie joprojām dusmīgi rūca un ņirdza zobus, gatavi kuru katru mirkli mesties nelūgtajam miera traucētājam stilbos.
Virtuvē ienākot, tūdaļ kļuva skaidrs, ka namatēva gausumam ir dibināts iemesls. Uz plīts katlā rēgojās ar dvieli pārsegta tikko no galda norauta trauku kaudze. Uz ledusskapja, kas bija iespiests starp plauktu un gāzes balonu, samesta vesela kaudze apsmulētu virsdrēbju. Pamatīgi piebradātā virtuves grīda tikko pārslaucīta. Vietām uz tās bija redzami tumši traipi, kas izskatījās kā nejauši nopilējušas asinis. Kaktā samestie dažādas krāsas un lieluma apavi telpā izplatīja nepatīkamu sviedru smaku. Tomēr to pārmāca kāda cita, daudz sīvāka tvanoņa. Likās, ka pavisam nesen virtuvē būtu izlijusi acetona pudele, kas nu lēnām garoja, radīdama apdullinošu reibumu. Piemiedzis acis, Leščinskis vēlreiz pārlaida skatienu neomulīgajai telpai. Viņš bija redzējis neskaitāmus dzērāju midzeņus, tomēr šoreiz kaut kas nebija tā, kā parasti.
- Tev, saimniek, laikam māja pilna viesu? Pagastā runā, ka vecais Vīksna šajās dienās jubileju svinot, - pasmaidīja Leščinskis, labdienu padevis.
Par atbildi vecis tikai paraustīja plecus. Viņš bija savā dzīvē gana pierdzējis un zināja, ka formās tērpti policisti nemēdz ierasties tikai tāpēc vien, lai kādam novēlētu laimes dzimšanas dienā. Turklāt, Leščinskis smaidīja tik dīvaini, ka vecim sirds sāka pukstēt straujāk.
Saimnieka minstināšanos Leščinskis saprata kā apstiprinājumu savām aizdomām. Tomēr viņam joprojām nebija skaidrs, ko īsti meklēt. Vai Vīksna pieliekamajā kambarī slēpa kandžas aparātu? Varbūt tirgojās ar atšķaidītu nezināmas izcelsmes spirtu?
Pēkšņi Leščinskis satrūkās kā zīmes ķerts. Lūk, kur bija atbilde! Katrā kārtīgā dzērāju miteklī mitējās pilnas un tukšas sīvā pudeles, tur oda pēc alkohola, skābiem gurķiem un urīna. Šīs smakas bija tik spēcīgas, ka pilnībā neizgaisa pat tad, ja telpas ilgstoši vēdināja. "Zaķīšos" nekā tamlīdzīga nebija. Toties te oda pēc acetona. Nomelnējušais katliņš uz plīts malas liecināja, ka pavisam nesen te tikusi tvaicēta kāda viela. Vai nevarēja būt tā, ka vecais Vīksna izgatavoja magoņu salmu uzlējumu, ko vēlāk pārdeva vai ar ko maksāja saviem izpalīgiem? Te, meža malā, kur, kā tautā saka, ar dievu uz pusēm rēķini, varēja ne tādas lietas vien savā dārzā izaudzēt.
Tomēr, lai sāktu šķetināt tik nopietnu lietu, bija vajadzīgi pārliecinoši pierādījumi. Leščinskim pagaidām tādu nebija. Bet varbūt skaidrību varēja iegūt, ieskatoties blakusistabā, no tās ik pa laikam atskanēja kā vaidi, kā nopūtas. Protams, ka vecis tur kaut ko slēpa, taču ar varu rīkoties Leščinskis nedrīkstēja. Visu ātri apsvēris, viņš nolēma izspēlēt mazu joku.
- Man ir tādas ziņas, ka tu mājās bez atļaujas glabā ieroci, - viņš teica, gandrīz simtprocentīgi pārliecināts, ka nekāda ieroča "Zaķīšu" saimniekam nav.
- Kura žagata tad tev tādas muļķības izkladzinājusi? - vecais satrūkās. Dziļos dobuļos iegrimušās acis iemirdzējās patiesā aizvainojumā. Saulē un vējā apbrūnējušajos, no vecuma un pieticīgā uztura sažuvušajos vaigos pavīdēja pat tāds kā sārtums.
- Nav svarīgi, žagata vai vārna. Man ir rakstisks iesniegums, ko esmu tiesīgs pārbaudīt, - policists neatlaidās.
- Ko nu muldies, - vecais savēcināja rokas, nespēdams rast pietiekami izteiksmīgus vārdus, lai atspoguļotu savu pārsteigumu un sašutumu.

Citu datumu laikraksti

 • Pirms svētkiem augstskolā paplašina telpas

  Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas Alūksnes studiju centram ir paplašinātas telpas, izveidojot lielāku biblitēku.Rīgas Pedagoģijas...

 • Aicina apvienoties bronhiālās astmas slimniekus

  Latvijas Astmas un alerģijas biedrība izteikusi priekšlikumu tās nodaļu veidot arī Alūksnē. Latvijā biedrība darbojas jau trīspadsmit gadus un tai ir...

 • Vanadzēni svinēs svētkus

  “Daugavas Vanagi Latvijā” Alūksnes nodaļa Alūksnes tautas namā 28.decembrī pulksten 10.00 vanadzēniem rīko svētku pasākumu."Daugavas Vanagi Latvijā"...

 • Velk bluķi un dedzina grēkus

  Mālupes pagastā kultūras darbinieki ceturtdien organizēja nebijušu pasākumu - bluķa vilkšanu pa pagasta iestādēm, lai aizdzītu visus ļaunos...

 • Skatlogus rotā savam un klientu priekam

  Iestājoties krēslai, pilsētas ielās iedegas laternas, arī veikalu skatlogos sāk mirdzēt sveču liesmiņas un daudzkrāsainas lampiņas.Iestājoties...

 • Iepazīst mazpulka radošo darbu

  Ziemeru 29.mazpulka dalībnieku projekti guvuši atzinību ne tikai Alūksnes rajonā, bet ir pazīstami arī valstī. Ar viņu veikumu pamatskolā un pagastā...