Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mājas savai sirdij

Par to tautu tu nu tagad vismazāk uztraucies. Tā vienmēr runā visādas blēņas, kurām pati bieži vien nemaz netici, - aizrādīja Jāzeps.

21.
Par to tautu tu nu tagad vismazāk uztraucies. Tā vienmēr runā visādas blēņas, kurām pati bieži vien nemaz netici, - aizrādīja Jāzeps. - Tev tagad ir jāsaņemas, un tieši tāpēc, ka runa ir par pašas bērnu. Nereti vecāku domas grūtā brīdī palīdz vairāk par zālēm. Līdz pēdējam brīdim tev jātic, ka viss ir labi, un galā varbūt slikti domātais izvēršas par labu.
Vīrietis bija aplicis roku sievietei ap pleciem un saudzīgi vedināja iet tālāk.
Jā, tev jau viegli runāt, tavās mājās viss ir kārtībā, - viņa atņurdēja kā gražīgs skuķēns, izvilka no sarkanraibā halāta kabatas lielu kabatlakatu un dusmīgi izšņauca degunu.
Vīrietis atkal sakrustoja rokas uz muguras. Pāri zaļspurainajām priežu galotnēm dzidri zilajās debesīs vērdamies, viņš vairāk sev nekā Dagnijai teica: - Ne nu ir tik labi, ne kā.
Krietnu brīdi abi soļoja klusēdami un savās domās iegrimuši, tad vīrietis atkal ierunājās:
Visiem šķiet, ka "Pabērzos" viss ir vislabākajā kārtībā. Nu, no malas raugoties, tā jau arī ir. Vienam dēlam pašam savs uzņēmums, otrs strādā labā firmā. Jā, pat trešais dēls, lai arī liels savādnieks, tomēr pats sevi apgādā, jo dažreiz drēbes un arī ko ēdamu atmet baznīca. Mēs ar māti saņemam pensiju un varam dzīvot savā nodabā kā erceni. To, kas katram no mums sirdī, jau neviens neredz...
Brīdi viņš klusēja gaidīdams, ka Dagnija varbūt ko iebildīs. Bet, tā kā arī viņa klusēja, Jāzeps turpināja šķetināt paša aizsākto domu:
Vai tad tu, māt, domā, ka man kāds prieks skatīties, kā Margots, ar ticības lietām aizrāvies un mūzikai pilnībā nodevies, lēnām sadilst? Tā tak nav normāla cilvēka dzīve, bet - ko es tur varu padarīt? Viņa vienaudži jau pa diviem un trim bērniem audzina, mājas ceļ, labos darbos strādā un smuki pelna. Margotam tik vien ir, cik tā gudrā prātošana, - Jāzeps teica un dusmīgi izšņauca degunu turpat sūnās.
Līķa meklētāji bija nonākuši pie kuplām papardēm pieauguša egļu pudura. To rūpīgi pārmeklējuši, nesteidzīgi soļoja tālāk, un Jāzeps atkal atsāka pārtrūkušo domu.
No Edmonda arī maz prieka. Savulaik viņš man bija no visiem trim puikām pats mīļākais, jo pēc sejas un iznešanās manam tēvam līdzīgs un pēc dabas ļoti lādzīgs. Bet, kas nu galā iznāca? Noprecēja tik smalku kundzīti, ka nemaz nesaprotam, vai maz vairs drīkstam tik augstu stāvošas personas ar "tu" uzrunāt. Ciemos atbrauc labi ja reizi pusgadā. Un, taisnību sakot, labi ka tā, jo mēs nevaram tādu uzņemšanu nodrošināt, kā mamzele vēlas.
To teicis, vīrietis labu brīdi krekšķināja un šņaukājas. Laikam sīks kukainītis vai kāds cits nieciņš bija rīklē ieticis. Dagnija pa to laiku pagājās krietnu gabaliņu uz priekšu. - Nāc ātrāk, re kur cirsma! Kristiāna vakar par to kaut ko runāja, - viņa sauca, pret Jāzepu atgriezusies.
Vīrietis pielika soli. Kad viņš nonāca izcirtuma malā, Dagnija jau bija pakāpusies uz celma un vērīgi, kā kapteinis no komandtiltiņa, pārlūkoja plašo klajumu. Kurp vien viņa raudzījās, visur pretī galvas šūpoja apvītuši avenāji, vējā šalca smuidri bērziņi, trīsuļoja ne vairāk kā trīs gadus vecas apses un pūkas kaisīja rūgteni smaržojošas briežkaņepes.
Jāzeps vēlreiz nokremšļojās. Stāstāmais par trešo dēlu Vismantu, kurš laikam drīzumā šķirsies no sievas, tā arī palika neizteikts.
* * *
Olafs metās meža biežņā kā jauns briedis. Tomēr, paskrējis gabaliņu uz priekšu, viņš pēkšņi cirtās atpakaļ, dažos lēcienos bija pie Lanas un apgrieza viņu vairākas reizes riņķī. Tāds kā! Tūdaļ izbeidz, - sieva pikti atgaiņājās, taču tas tikai vēl vairāk uzjundīja jaunā vīrieša pārgavību.
Un kāpēc ne? Rīts ir tik spirgts un jauks, mežs smaržo kā vīns. Par ko man skumt, - viņš smejot atjautāja.
Vai tu tiešām nesaproti, ka mēs meklējam ... varbūt mironi, - Lana bija patiesi sašutusi.

Citu datumu laikraksti

 • Eiropas Savienība dod, nevis lūdz paņemt

  Līdz šā gada 31. decembrim ikvienam lauksaimniecībā izmantojamās zemes, kuras platība ir vismaz viens hektārs, apstrādātājam ir iespējams veikt...

 • Policija informē

  Sabojā dzērienu automātu. Alūksnē, Ezera ielā, sporta zālē sabojāts dzērienu automāts. Policijā iesniegums par to saņemts 25.novembrī.Sabojā dzērienu...

 • Policija meklē

  Alūksnes rajona policijas pārvalde meklē bez vēsts pazudušo Antonu Rengeli (personas kods 051052-12652), kurš pazudis 2003.gada 12.novembrī.Alūksnes...

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  O.Vācieša jubileja. 29.novembrī pulksten 15.00 Alūksnes rajona Trapenes kultūras namā - O. Vācieša atceres pasākumi.O.Vācieša jubileja - 29.novembrī...

 • Var iepazīties ar Tibetas mākslu

  Ārzemju mākslas muzejā Rīgā līdz nākamā gada 18.janvārim var aplūkot izstādi "Tibetas māksla Ķīnā".Ārzemju mākslas muzejā Rīgā līdz nākamā gada...

 • Latvijas rasols ir Ginesa rekordu grāmatā!

  "Lielāko rasolu, kura svars bija 3277 kg, savā 10 gadu jubilejā pagatavoja uzņēmums Spilva (Latvija) 2002. gada 1. septembrī starptautiskajā izstāžu...