Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mājas savai sirdij

Tad parādība sāka pārvietoties. Lēnām, pavisam lēnām tā slīdēja, bet varbūt nāca taisni pāri gludi nopļautajam mauriņam un arvien tuvāk mājai... Platām acīm sieviete vērās logā. Deniņos iedzinkstējās doma: "Kristiāna!".

15.
Tad parādība sāka pārvietoties. Lēnām, pavisam lēnām tā slīdēja, bet varbūt nāca taisni pāri gludi nopļautajam mauriņam un arvien tuvāk mājai...
Platām acīm sieviete vērās logā. Deniņos iedzinkstējās doma: "Kristiāna!" Tomēr laiks ritēja, bet māte joprojām nedzirdēja tik ļoti gaidītās meitas soļu dipoņu. Uz mirkli uzmanība atslāba, dodama vietu vilšanās sajūtai. Bet Dagnija atkal saausījās: vai tur, loga viņā pusē, kāds nestāv un viņu nevēro?
Sieviete juta, ka pār muguru pārskrien salti drebuļi. Pārvarējusi izbaiļu stingumu, viņa pielēca no krēsla un aizrāva logam priekšā aizkaru, tad pieklupa pie ārdurvīm un aizšāva aizbīdni. Kad tas bija paveikts, Dagnija atsēdās uz bluķīša plīts priekša un sarāvās čokurā. Nu viņa bija puslīdz drošībā. Tomēr bailes joprojām palika. Ausis vērīgi sekoja katram pat vissīkākajam troksnītim, kas bija sadzirdams pagalmā.
Labu brīdi ārā viss bija klusu. Taču tad Dagnijai pēkšņi likās, it kā pie mājas kāds klusi piegrabinātu. Baiļpilnām acīm sieviete pavērās turp, no kurienes bija atskanējis troksnis, tomēr neredzēja nekā aizdomīga. Kad uzmanība jau sāka atslābt, stindzinošajā klusumā atskanēja kluss švīksts. Izklausījās tā, it kā vēja dzīts zars būtu ieskrāpis stiklu, lai gan Dagnija skaidri zināja, ka loga tuvumā nav pat nevienas garākas smilgas, kas būtu varējusi radīt šādu troksni.
Sievietei mute kļuva sausa un uz muguras atkal uzmetās zosāda. "Lai kas arī tas būtu, es durvis vaļā nevēršu," viņa prātoja, kad izdzirda aiz loga smagu nopūtu. Tas nu bija par daudz. Dagnija uzlēca kājās, paķēra no plaukta un uzlipināja uz galda malas veselas trīs sveces, tad sāka skaitīt Tēvreizi.
Bailēm nedaudz mitējoties, sieviete sāka rīkoties. Drošības pēc paņēmusi līdz sveci, iegāja savā kambarītī, kur saldā bērna miegā dusēja Alla un Madara, norāva no gultas segu un aizklāja ar to vienu istabas logu. Otram logam priekšā aizkāra palagu. Tad Dagnija izņēma no skapja kaudzi glīti salocītas gultas veļas un tādā pašā veidā parūpējās arī par citu gulētāju drošību. Visbeidzot sieviete paņēma savu izejamo lakatu, uz pirkstgaliem ieslīdēja Inta istabā un apsedza dzimtas vienīgo spoguli.
Pati jau saprata, ka no šādas darbošanās nav nekāda labuma. Tomēr, jūtot apkārt tuvinieku rāmo elpu, nomierinājās arī Dagnijas satrauktā sirds. Sieviete atgūlās tikai tad, kad pažobelēs jau sāka čirkstēt zvirbuļi un istabā bija kļuvis manāmi gaišāks.
* * *
Rīts "Rateniekos" atausa ar tādu pašu neziņu, ar kādu bija satumsis vakars. Pa nakti tā bija vēl vairāk sabiezējusi, un likās - nevis balta migla, bet māju iemītnieku vārdos neizteiktās bažās un šaubas sedz pagalmu, taustās ap logiem, kūp ap ēku jumtiem un snaikstās gar ogulājiem.
Par savām nakts vīzijām māte mājiniekiem nestāstīja. Bija mazliet kauns, jo viss nu likās tikai pašas izdomāts nomoda sapnis. Tomēr, uz aku pēc ūdens brokastu kafijai iedama, Dagnija lika kājas uzmanīgāk un pagalmu pētīja vērīgāk nekā parasti, it kā kādu zīmi vai nejauši atstātas pēdas meklēdama.
Nekā aizdomīga nemanījusi, māte jau vieglākā gaitā nāca atpakaļ. "Varbūt tas viss tiešām bija tikai pārguruma izraisītas fantāzijas," viņa pie sevis prātoja, tomēr mazmeitām stingri noteica nespert ne soli ārpus mājām.
Pieticīgās brokastis ēzdami norunāja, ka pagaidām policijai par Kristiānas pazušanu vēl neziņos, bet palūgs talkā kādu no "Pabērzu" saimes un mēģinās meklēt pazudušo paši saviem spēkiem. Nolēma arī, ka pie radiem ar ziņu dosies Ints, bet Olafs ar māti pa to laiku rūpīgi pārmeklēs saimniecības ēkas, dārzu un Gaujas krastu. Lai gan Ints devās ceļā nekavējoties, tomēr palīgi ieradās tikai pēc divām stundām.

Citu datumu laikraksti

  • Viņš izvēlējās jaunu kombainu, nevis mīļoto sievieti

    Divi mēneši pagājuši, kopš Ludmila zaudēja darbu un viņai izjuka attiecības ar mīļoto cilvēku, taču joprojām viņa par to domā katru dienu.Divi mēneši...

  • Dosies uz sacensībām

    Pieci Alūksnes kinologi rīt, 9.novembrī, dosies uz Smilteni, lai piedalītos Latvijas čempionātā suņu nacionālajā daudzcīņā un vienlaikus arī...

  • Cepts sams ar citronu un medu

    Ikdienā ēdienkartes dažādošanai gaļu var aizstāt ar zivīm, kas ir bagātas ar olbaltumvielām un fosforu. Zivis var gatavot daudzveidīgi.Ikdienā...