Mājās startēt traucē atbildības izjūta

Latvijas biatlona čempionātā Alūksnes sporta bāzē "Mežnieki" 17 kilometru klasikā zelta medaļu izcīnīja cēsnieks Edgars Piksons.

Latvijas biatlona čempionātā Alūksnes sporta bāzē "Mežnieki" 17 kilometru klasikā zelta medaļu izcīnīja cēsnieks Edgars Piksons. Nākamās godalgotās vietas ieguva Latvijas izlases dalībnieki Raivis Zīmelis un Jānis Bērziņš. Ceturtais ir alūksnietis Gints Rozenbergs.
Iespējams, ka vietējie līdzjutēji ir mazliet vīlušies. Latvijas junioru izlases treneris biatlonā Intars Berkulis akcentē, ka Gints Rozenbergs distancē devās ar apsaitētu kaklu. Viņš bija tikko piecēlies no slimības gultas, tāpēc treneris atzinīgi vērtē Ginta startu. Piektais rezultāts ir Jānim Pleikšnim. Labi distanci sāka un beidza Jēkabs Nākums, bet neprecizitātes šautuvē pieplusoja piecas soda minūtes, tāpēc - sestā vieta. Viņš skaidro, ka divdesmit dienas nebija šāvis, jo no Eiropas čempionāta Raubičos nebija atvesta viņa šautene. Deviņas soda minūtes šautuvē bija Kristapa Lībieša klupšanas akmens. I.Berkulis vērtē, ka visu izšķīra šaušana, jo slēpošanas laiks distancē ir līdzīgs vairākiem. Kristapam tā bija melnā diena šaušanā, jo iepriekš viņš tik daudz nebija kļūdījies. Iespējams, ka viņu satrauca domas par gaidāmo ģimenes pieaugumu. Tagad varam apsveikt - Kristapam ir piedzimis dēls!
Alūksnē izlases kandidāti izcīnīja ne tikai medaļu komplektus, bet arī ceļazīmes uz Pasaules kausa izcīņas finālsacensībām nākamās nedēļas nogalē Oslo.
Intars Berkulis domā, ka Kristapam Lībietim un Jānim Pleikšnim vēl ir iespēja cīnīties par ceļazīmēm uz šim sacensībām, jo trešā vieta ir rezervēta Ilmāram Bricim.
Izlases pieredzējušie vīri - Oļegs Maļuhins un Jēkabs Nākums - ir atteikušies no starta Pasaules kausa finālposmā. Kandidātu atlasē vērtēs rezultātus, kas sasniegti divās distancēs pirms pasaules čempionāta Itālijā Antholcā un trīs disciplīnās Latvijas čempionātā Alūksnē. J.Iesalnieks prognozē, ka alūksniešiem labāk veiksies sprinta distancē. Par startiem tajā var turēt īkšķus šodien, 6.martā, pulksten 12.00. Rīt ir masu starts visiem dalībniekiem. Sporta apvienības "Alūksne" vadītājs Vilnis Veļķeris cer, ka tajās alūksniešiem vēl izdosies izcīnīt kādu medaļu. Tiesa, dalībnieku skaits ir palielinājies līdz 110.
Pārsteigumu 12,5 kilometru distancē sagādāja Ivars Lazdiņš, kas jauniešu A grupā ieguva trešo vietu un bronzas medaļu. Tas ir labs sasniegums, kas dos stimulu turpmākiem treniņiem biatlonā. Jaunietim šī sezona nav bijusi veiksmīga. Tikai nedaudz no viņa atpalika Normunds Putns, bet Dāvis Putnis un Ingus Balodis bija attiecīgi septītais un astotais.
Slēpošanā jaunietēm C grupā uzvarēja Žanna Juškāne, kas piecus kilometru distanci nobrauca 16,22 minūtēs. Jaunietēm B grupā nepārspēta atkal bija Baiba Šteinerte. Jauniešiem C grupā no alūksniešiem labākais laiks bija Kristapam Mintālam - sešu kilometru distancē 18,39 minūtes. B grupā sevi apliecināja Andrejs Rastorgujevs, kas astoņu kilometru distanci finišēja pēc 21,59 minūtēm. Trešais bija Atis Putnis, kas no viņa atpalika par vienu minūti un desmit sekundēm.

Citu datumu laikraksti

  • Rīko Cepuru balli

    Veclaicenes pamatskolas skolēni un skolotāji šonedēļ rīkoja Cepuru balli “Kā tik visa tai cepurē nav”.Veclaicenes pamatskolas skolēni un skolotāji...

  • Noslēdzies rajona padomes rīkotais konkurss

    Ir apstiprināti Alūksnes rajona padomes pašvaldību kultūras projektu konkursa rezultāti, sadalot rajona padomes līdzfinansējumu 2000 latu apmērā.Ir...

  • Atzīmē desmit gadu jubileju

    Šodien Kolberģa tautas namā notiks vidējās paaudzes deju kopas “Kolberģis” desmit gadu jubilejas koncerts.Šodien Kolberģa tautas namā notiks vidējās...