Māk stāvēt uz galvas un skolā labi mācās

Trapenietis Kaspars Logins ir atraktīvs jaunietis, kas zina, ko dzīvē vēlas sasniegt, kas māk saplānot laiku mācībām un vaļaspriekam - breikošanai.

Trapenietis Kaspars Logins ir atraktīvs jaunietis, kas zina, ko dzīvē vēlas sasniegt, kas māk saplānot laiku mācībām un vaļaspriekam - breikošanai. Šogad viņš absolvēs Trapenes pamatskolu un vēlas kļūt par informācijas tehnoloģiju speciālistu.
Savā klasē Trapenes pamatskolā viņam ir vislabākās sekmes - vidējā atzīme pēc pirmā semestra bija 7,9 balles. Tomēr viņš pats joko, ka nav "zubrila ar brillītēm", jo mācības padodas viegli. "Tā laikam ir Dieva dāvana. Mācības man nekad nav sagādājušas grūtības. Reizēm pats domāju - ja es būtu vēl čaklāks, tad manas sekmes būtu vēl labākas, tomēr visu jauno apgūstu ātri," saka K.Logins.
Jaunietis vērtē, ka mācību slodze 9.klases skolēniem, salīdzinājumā ar citiem gadiem, ir lielāka. Agrāk varēja pēc skolas doties mājās un īsā laikā izpildīt mājas darbus, tagad vairāk ir pašam jāmeklē papildu materiāli un mājas darbu pildīšanai vajag atvēlēt vairāk laika.
"Biju ļoti pārsteigts, ka uzņēmuma "BAF" rīkotā konkursa 9.klašu skolēniem "Ceļa nauda vidusskolai" pirmajā kārtā biju starp līderiem un saņēmu pārsteiguma balvu par labām sekmēm. Es pozitīvi vērtēju to, ka uzņēmējs šādi atbalsta skolēnus, tikai daudzi jaunieši to nenovērtē. Tie, kas slikti mācās, pat necenšas mācīties labāk, jo ir pārliecināti, ka viņiem neizdosies. Tomēr galvenais jau nav balva, bet sekmes. Domāju, ka skolēnus var stimulēt labāk mācīties, uzdāvinot naudu," vērtē K.Logins.
Naudu pelnīs ar zināšanām
Viņš labi mācās, lai iegūtu zināšanas un veiksmīgi varētu iestāties nākamajā izglītības iestādē, apgūt profesiju un saņemt pienācīgu atalgojumu. Tas ir jaunieša stimuls un tuvākais mērķis.
"Man nepatīk mācīties, bet es mācos, jo tas man ir vajadzīgs. Es nekad nevienam neesmu teicis, ka man patīk mācīties, bet no tā nevar izbēgt. Es redzu, kāda ir dzīve pagastā, kā dzīvo pagasta cilvēki un mūsu ģimene. Gribas pelnīt naudu, lai var izdarīt to, ko vēlos, kaut ko iegādāties. Es uzskatu, ka cilvēks naudu var pelnīt ar savām zināšanām," ir pārliecināts K.Logins.
Viņam nepatīk bērni, kuru vecāki ir ļoti bagāti un savai atvasei ļauj nepārdomāti šķiesties ar naudu. "Ir cilvēki, kas strādā garas stundas dienā un bojā savu veselību, bet nesaņem cilvēka cienīgu atalgojumu. Tajā pašā laikā citi var naudu tērēt nepārdomāti. Ja es pelnīšu daudz naudas, es noteikti nelutināšu savus bērnus, neļaušu viņiem šķiesties ar naudu un darīt, ko grib. Pretējā gadījumā viņi uzskatīs, ka nauda ir pati par sevi saprotama, bet tā nav - naudu ir jānopelna," uzsver K.Logins.
Jaunietis vērtē, ka Trapenes pamatskolā ir ļoti labi skolotāji, kas skolēniem cenšas sniegt pēc iespējas vairāk zināšanu. Jautājums tikai, cik daudzi to saprot un izmanto. "Daudzi skolēni tagad ļoti labi zina savas tiesības, bet pienākumus aizmirst. Manuprāt, pašlaik ar to nevar cīnīties, jo tikai ar gadiem tie, kas tagad tēlo lielos un varenos, paši to sapratīs. Kad viņi slikto sekmju dēļ nevarēs iestāties vidusskolā, augstskolā un pēc tam nopelnīt pienācīgu algu iztikai, tikai tad viņi sapratīs savu kļūdu. Vecākiem jau no agras bērnības bērniem ir jāskaidro un jāmāca izglītības nozīmīgums. Es pats esmu saprotošs bērns savai mammai. Kad viņa bērnībā skaidroja, kas ir labi un kas slikti, es sapratu un iegaumēju," klāsta K.Logins.
Brīvajā laikā breiko
Kopā ar draugiem - Edgaru Kasparu un Eduardu Agopšuku - Kaspara aizraušanās ir breiks. Pēc mācību stundām otrdienās, trešdienās un piektdienās viņi skolā trenējas dejotprasmē. "Pirms trim gadiem, kad sākām, mūsu pulks bija lielāks. Tagad esam vairs tikai trīs. Var teikt, ka šī aizraušanās sākās nejauši. Alūksnes breikeris Mārtiņš Orbidāns jeb Gliemezis jautāja, vai nevēlamies iemācīties breikot. Sākumā trenējāmies Trapenes sporta zālē, bet tur bija nepiemērots grīdas segums un auksta telpa, tādēļ pēc vienošanās ar skolas direktoru tagad trenējamies pamatskolas telpās. Mūsu elki ir Alūksnes breikeri Gliemezis un Ingus Skaistkalns, jo viņi patiesi jau daudz ir apguvuši," stāsta K.Logins.
Viņš uzsver, ka svarīgākais ir gribēt iemācīties breikot. Ja cilvēkam ir vēlme to iemācīties, tad ar laiku tas arī padosies. "Arī fizisko izturību ar gadiem var nostiprināt. Protams, pirmajā nedēļā nevar prast griezties uz galvas. Vispirms ir jāiemācās stāvēt uz galvas, trenējot kaklu, tikai tad varēs iemācīties griezienu. Pirms katra treniņa obligāti ir jāiesilda muskuļi. Tiesa, breikojot var gūt arī nopietnas traumas, jo breiks ir ekstrēms. Tomēr puišiem tas patīk, arī meitenēm. Viņām ļoti patīk skatīties, kā mēs breikojam," saka K.Logins.
Meitenes skatās skaistām acīm
Trīs gadu laikā Kaspars kopā ar draugiem ir vairākkārt uzstājušies dažādos pasākumos gan savā skolā, gan kaimiņpagastos. Nesen viņi uzstājās sadraudzības skolā Igaunijā spēkavīru sacensībās.
"Kur vien varam, tur iespraucamies, jo uzstāties mums patīk. Kad uzstājamies kādā pasākumā, sākumā tas patīk gan puišiem, gan meitenēm. Ja pasākumam seko diskotēka un arī tur rādām, ko mākam, tad zēniem mēs vairs nepatīkam, jo lielākā daļa meiteņu skaistām acīm skatās tikai uz mums! Daudzas reizes mums ir solīts "sadot", ja nebeigsim "nomakšķerēt" skaistākās meitenes. Tā ir skaudība no to jauniešu puses, kas vairāk neko nemāk, kā tikai cilāt alus pudeli un cigareti," vērtē K.Logins.
Kaspara prasme breikot ļoti patīk arī mājiniekiem. "Sākumā mammai īpaši nepatika mana aizraušanās, viņa uztraucās, ka sasitīšos un salauzīšu kaulus. Lai breikotu, vajag plašas telpas, bet reizēm arī mājās savā istabā sabīdu mēbeles un breikoju. Tad mamma ienāk un priecājas: "Vai, cik skaisti! Pa kuru laiku tu iemācījies tik labi breikot?" Tagad viņa par mani priecājas un pretenzijas vairs neizsaka," saka K.Logins.
Pēc 9.klases absolvēšanas K.Logins vēlas stāties Rīgas tehniskajā koledžā un mācīties par informācijas tehnoloģiju speciālistu. "Es nevēlos pamest novārtā breiku, jo tas man sirdij ir ļoti tuvs. Rīgā ir vairāk dažādu breika grupu, gan jau varēšu kādā iesaistīties. Iemācīties breikot nav viegli, jo vairāk tādēļ negribas to pamest. Ja varētu nopietni pelnīt naudu ar dejošanu, es labprāt pelnītu tikai ar breikošanu. Bet tā ir svārstīga nodarbe, tādēļ vēlos specializēties kā informācijas tehnoloģiju speciālists. Arī šī nozare mani interesē," norāda K.Logins.
Novērtē izaugsmes iespējas
Brīvajā laikā jaunietis labprāt klausās arī hip-hop stila mūziku un vēro televīzijas raidījumus. K.Logins apšauba, vai pēc profesijas apgūšanas atgriezīsies savā dzimtajā pagastā. Viņš pieļauj, ka varētu strādāt ārzemēs.
"Nevaru izskaidrot kāpēc, bet iekšēji to vēlos. Iespējams, ka palikšu strādāt Rīgā, bet tad gribētu pelnīt tādu algu, lai vismaz atpūsties varu aizbraukt uz ārzemēm. Īpaši mani saista Amerika. Ja Trapenē būtu labas darbavietas, es atgrieztos, bet te jau nav, ko darīt. Tādēļ strādāšu darbavietā, kur būs izaugsmes iespējas. Pēc tā tiecas gandrīz visi jaunieši, tādēļ arī laukos ir tāds tukšums un cilvēku paliek arvien mazāk," saka K.Logins.

Citu datumu laikraksti

  • Ir radīti, lai būtu viens otram blakus

    Kas cilvēka dzīvē kļūst par galveno prioritāti, kad darba mūžs ir aiz muguras, bērni izauguši un radījuši iespēju priecāties par mazbērniem.Kas...

  • Turpinās konkurss “Veselā miesā vesels gars”

    Turpinot konkursu “Veselā miesā vesels gars”, ko rīko Alūksnes rajona tūrisma darbinieki sadarbībā ar vietējiem laikrakstiem, šodien publicējam...

  • Daļu zāļu kompensēs

    Ar šā gada 1.janvāri Veselības ministrija nolēmusi daļu līdz šim centralizēti iepērkamo onkoloģisko un hematoloģisko medikamentu (tos slimnieki...