Makšķernieki sacenšas uz pēdējā ledus

Neviens: nepalika bez zivīm. Nekur citur Latvijā vairs nav tāda ledus, lai uz tā droši varētu kāpt zemledus makšķernieki.

Neviens: nepalika bez zivīm.
Nekur citur Latvijā vairs nav tāda ledus, lai uz tā droši varētu kāpt zemledus makšķernieki. Tāda iespēja sestdien bija tikai uz Alūksnes ezera, kur pulcējās 56 šā sporta veida entuziasti.
"Pēdējās divas nedēļās ledus strauji kusa, tāpēc vietām ezera malas bija vaļā. Lai nebūtu nepatīkamu starpgadījumu, uziešanai bija sagatavotas laipas. Ledus biezums vēl arvien ir apmēram 40 centimetri, tāpēc uz tā var justies droši. To uzskatāmi apliecina glābšanas dienesta izgrieztie ledus kluči," stāsta sacensību galvenais tiesnesis Igors Zvejnieks.
Kāds ejot nokrita uz ledus un tā pārliecināja citus, ka to nevar ielauzt.
I.Zvejnieks informē, ka uz sacensībām bija ieradušies daudzi pērnā gada sacensību dalībnieki. Vienīgi jauniešu bija mazāk. Nebija viena otra vietējā alūksnieša, bet no viesiem nebija rēzekniešu. Toties divas komandas bija no Kokneses, madonieši ieradās kuplākā pulkā, nemainīgā sastāvā bija cēsnieki, valmierieši un ogrēnieši.
Tāpat kā iepriekšējās, arī šajās sacensībās individuāli pirmo trīs vietu ieguvēji ir alūksnieši: Andris Mičulis (1,220 kg), Aivars Egle (1,050 kg) un Aivars Rikveilis (0, 795 kg). Bet komandu vērtējumā labākie ir viesi: Ogres (4,930 kg), Cēsu (2,600 kg) un Allažu (2,200 kg) zemledus makšķernieki.
"Apmierināti ir visi. Tas ir patīkami, ka katram tika kāds gandarījums," secina I.Zvejnieks.
Cēsniekiem Lailai Grīnbergai, Edgaram Bresim un Aināram Bauģim neveicās. Bet varbūt pārāk labi veicās ogrēnietim Andrejam Živuļinam, kas savai komandai izvilka 2,190 kilogramus zivju.
Viņam bija dienas lielākais loms. Labākie un arī neveiksmīgākie saņēma pašvaldību apvienības "ALJA", individuālā uzņēmuma "Pie Zvejnieka", firmas "Verners un draugi" un Jaunalūksnes pagasta padomes balvas.
"Lomi nav lieli, jo sacensības rīkojām iekšezerā. Tur prāvākas zivis ir pavasara nārsta laikā, toties ledus ir drošāks. Bet bez zivs tomēr neviens nepalika," vērtē galvenais tiesnesis. Viņš uzsver, ka vērtējums bija korekts. Atsevišķi bija ierādītas vietas individuāliem un komandu makšķerniekiem. Nākamgad atkal visus aicinās sacensības uz pēdējā ledus.

Citu datumu laikraksti