Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mākslas dienās gleznu izstādei atvēlēs namu skatlogus pilsētas ielās

Alūksnē Mākslas dienās būs vairākas izstādes, starp tām Lielā Ezera ielā iestāžu un uzņēmumu skatlogos nedēļu būs skatāmas vietējo amatiermākslinieku gleznas.

Alūksnē Mākslas dienās būs vairākas izstādes, starp tām Lielā Ezera ielā iestāžu un uzņēmumu skatlogos nedēļu būs skatāmas vietējo amatiermākslinieku gleznas.
Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzeja vecākā speciāliste izstāžu organizatore Natālija Pomerance pastāstīja, ka apzināti vēlas iznest gleznas "uz ielas", jo viena daļa alūksniešu nenāk uz muzeju, taču arī mākslai jāuzrunā viņu sirdis.
Paredzams, ka gleznu izstāde Lielā Ezera ielā būs skatāma no 28.aprīļa līdz 10.maijam. Spožajā saulē ilgāk gleznas stāvēt nedrīkst, ir jārēķinās ar laika apstākļiem, citādi darbi izbalēs. Paredzams, ka pēc tam izstāde ceļos uz Gulbeni un Balviem, jo Alūksnes amatiermākslinieki ar kolēģiem vēlas veidot "radošas sadarbības aliansi".
Savukārt Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzejā Mākslas dienās skatītājiem piedāvā novada mākslinieka Jāņa Selgas gleznu izstādi un Leo Svempa memoriālo ekspozīciju.
N.Pomerance, gatavojot amatiermākslinieku darbu izstādi Lielā Ezera ielā, uzrunājusi vietējos māksliniekus, mudinot piedalīties.
"Līdz 20.aprīlim muzejā gaidām gleznas. Daži jau ir atnesuši," sacīja N.Pomerance. Viņa pastāstīja, ka Alūksnē ir radošais mākslinieku klubs "Ritenis", kas Alūksnē apzinājis 45 māksliniekus. Taču reāli aktīvi kluba darbībā iesaistoties mazāk cilvēku.
"Šai izstādei nebūs noteiktas tēmas. Rādīsim darbus, ko mākslinieki mums atnesīs. Jūlijā Alūksnes rajonā esam iecerējuši organizēt vietējo un viesmākslinieku radošo plenēru. Tā būs divpusēja sadarbība un "cīņa" starp amatiermāksliniekiem un profesionāļiem. Radītos darbus rādīsim ekspresizstādē Alūksnes pilsētas svētkos," sacīja N.Pomerance.

Citu datumu laikraksti

 • Jādzied, kad ir priecīgi, skumji vai bailes

  Pēc vairāk nekā pusotru stundu ilguša koncerta mazpilsētas kultūras centrā Marija joprojām ir moža.Pēc vairāk nekā pusotru stundu ilguša koncerta...

 • Gudrs kā Podnieka suns

  Alūksnes un Gulbenes fotocentra īpašnieks Jānis Podnieks apgalvo, ka sešdesmito gadu vidū Liepnas pusē šis teiciens bija daudzu mutēs, "pielipa"...

 • Pāreja uz D vitamīnu un... ozonu

  Vasaras laiku, pabīdot pulksteņa rādītājus stundu uz priekšu, pirmoreiz – Pirmā pasaules kara sākumā – noteica Vācija, Lielbritānija, Īrija un...

 • Atcerēties, atgādināt, pieminēt

  1949.gada 25.marts ir viens no traģiskākajiem datumiem Latvijas valsts un tautas vēsturē, jo tika izpostītas tūkstošiem cilvēku dzīves, sagrautas...

 • 10 iemesli, kāpēc viņš nezvana

  Žurnāla "Sieviete" marta numurā lasiet: Ģirts Ķesteris - atklāti par sevi.Žurnāla "Sieviete" marta numurā lasiet: Ģirts Ķesteris - atklāti par sevi;...

 • Palīdz izvēlēties

  Žurnāls "Deko" martā: stāsta par priekšnamu - kas liecina par saimnieka kārtības un stila izjūtu, kā arī par tā finansiālajām iespējām.Žurnāls "Deko"...