Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Māksliniecisku izdomu ieliek katrā kūkā

Alūksniete Anita Šteinerte uzskata, ka konditora profesijā var strādāt tikai tad, ja šo darbu dara ar mīlestību.

Alūksniete Anita Šteinerte uzskata, ka konditora profesijā var strādāt tikai tad, ja šo darbu dara ar mīlestību. Tāpēc ne velti alūksnieši slavē viņas gatavotās kūkas. Viņas ikdiena ar konditoreju saistīta kopš 1976. gada. Viņai tas esot sirdsdarbs.
"Ir jābūt ķērienam un apdāvinātam. Lai izdotos laba torte, nevar iztikt bez mākslinieciskas izdomas," laikrakstam stāsta individuālā uzņēmuma "Bērtiņš 2" konditorejas ceha vadītāja Anita Šteinerte.
Īstenībā Anita nemaz nav sapņojusi par konditores darbu, jo interesējusi vēsture. Lielā konkursa dēļ vēsturniekos iestājusies neklātienē, tāpēc līdztekus uzsākusi darba gaitas. "Dzīve iegrozījās tā, ka mamma strādāja vakara maiņā, bet es ņēmu rokās pavārgrāmatu un eksperimentēju virtuvē," atceras Anita. Arī vecmamma bijusi laba saimniece, tāpēc Anita uzskata, ka zināmā mērā turpina ģimenes tradīcijas. Vēstures zinību apguvi viņa pametusi un devusies mācīties uz Rīgu par konditori.
"Nemaz nezināju, kā konditorejas cehā izskatās. Toreiz par konditoriem varēja mācīties tikai ar vidusskolas izglītību. Prakse man bija labā firmā "Luna" pie veciem meistariem, par ko jāsaka viņiem paldies. Skolu absolvēju ar sarkano diplomu un ieguvu piekto kategoriju," stāsta sieviete. Pirmā darbavieta bijusi Apē, konditorejas cehā.
"Darbs ir grūts, jāstrādā arī maiņās naktīs. Varbūt tāpēc šodien jaunieši to neizvēlas," apstiprina viņa. Anitai vislabāk patīkot veidot rauga mīklu, veltnēt un allaž izdomāt ko jaunu. "Standarta tortes man nepatīk, tāpēc katrreiz tās izdodas citādākas," atklāj viņa. Anitai saldumi negaršojot, tā konditoriem ir raksturīgi.
Anita savulaik daudzos godos par saimnieci gājusi un atceras arī, kā pēc vidusskolas pirmo reizi patstāvīgi ar draudzeni cepusi torti. "Torti garnējām, un tā iznāca garšīga," saka Anita. Arī uz savām kāzām pati cepusi piecus kilogramus smagu torti, apliecinādama, kādas ir jaunās sievas prasmes.
"Iemācīties cept kūkas var katra sieviete, bet vai tās sanāks tik labas? Uzskatu, ka svarīgi arī tas, vai ir laba krāsns, taču riskēt noteikti vajag. Ja nesanāks vienreiz, tad citreiz sanāks," spriež Anita.
Anita uzskata, ka ir dzīvespriecīgs cilvēks. "Kā cilvēks sirdī jūtas, tik jauns viņš arī ir. Un ja vēl jauni cilvēki strādā apkārt, tad citādāk nevar," secina viņa.
Brīvajā laikā Anita relaksējas makšķerējot un dodas uz mežu. Bērni ir izauguši - dēlam Laurim ir 23 gadi, meitai Baibai būs16. "Baiba ir biatloniste, ziemā viņai braucu līdzi uz sacensībām kā līdzjutēja," stāsta sieviete.

Citu datumu laikraksti

 • Neliksim šķēršļus attīstībai

  20. septembrī mūs visus gaida vēsturiska izšķiršanās, kuras sekas jau tuvākajā desmitgadē jutīsim katrs.20. septembrī mūs visus gaida vēsturiska...

 • Starp Rietumiem un Austrumiem

  Iespējams, nākamo gadsimtu vēstures grāmatās 20. septembris tiks minēts kā īpaša diena, kurā Latvijas tauta pieņēma izšķirīgo lēmumu, izvēloties...

 • Netic zaudējumiem, tic ieguvumiem

  Tā ir demagoģija, ka Latvija, iestājoties ES, zaudēs suverenitāti un pašnoteikšanos.Tā ir demagoģija, ka Latvija, iestājoties ES, zaudēs suverenitāti...

 • Glezna

  Varbūt starp paziņām atrodas kāda, kas labprāt gleznas paņemtu?3. Varbūt starp paziņām atrodas kāda, kas labprāt gleznas paņemtu? * * * Terēzei...

 • Konferencē runā par situāciju invaliditātes profilaksē

  Nacionālajā rehabilitācijas centrā "Vaivari" notika konference "Ģimenes ārstu un pašvaldību sadarbība invaliditātes profilaksē".Nacionālajā...

 • Nevis sapnis, bet nepieciešamība

  Gan plašā sabiedrībā, gan finansistu un uzņēmēju vidū pēdējā laikā risinās kaislīgas diskusijas un cīņas par jautājumu - vai Latvijai jābūt vienotā...