Mākslinieks gatavo grāmatu par keramiku

Arvīda Pīgožņas darbi: vienkārši un saulaini.

Arvīda Pīgožņas darbi: vienkārši un saulaini
Alsviķu pagastā pie Arvīda Pīgožņas mājas "Lejasmucenieki" ir pastāvīga keramikas darbu ekspozīcija. Saulē mirdz vāzes, krūzes un šķīvji ar glazūru sūnzaļos, brūnganos un pelēcīgos toņos, kas māksliniekam raksturīgi. Uz dažiem šķīvjiem redzamas ainavas, kas ir šīs vasaras eksperiments.
"Viss ir izdomāts iepriekš, kā darbs izskatīsies gatavs. Tiesa, iespējamas atšķirības toņu niansēs. Cilvēkiem patīk, jo tas ir kaut kas jauns un īpatnējs. Tas ir apmēram tāpat kā gleznot uz traukiem. Pamazām krājas darbi personālizstādei, kas būs nākamgad. Tajā būs dārza keramika, gleznas un grafika, lai parādītu visu, ko varu paveikt," stāsta A.Pīgožņa.
Mākslinieks atzīst, ka viņa darbi atšķiras no citiem. Tie ir vienkārši un saulaini. Amatnieku dienā Brīvdabas muzejā varēja salīdzināt savu un citu veikumu.
"Kamēr ir amatniecība, tikmēr pūralādē ir idejas. Tās var rosināt profesionālus māksliniekus, bet viņiem iznāks kaut kas cits. Jaunajiem var redzēt kļūdas, sevišķi pamanāma klasiskas formas nesaderība ar krāsu raibumu," vērtē keramiķis. Viņš savu padomu, atziņas un prasmi neliedz, ja kādam ir vēlme apgūt keramiķa iemaņas. A.Pīgožņa ir mājturības skolotājs Strautiņu pamatskolā, bet mācību un pāraudzināšanas iestādē "Strautiņi" māca vizuālo mākslu. Viņš ievērojis, ka pēdējos gados palielinās bērnu interese par šiem mācību priekšmetiem. Ilgākā laika periodā A.Pīgožņa ir savācis materiālus un paraugdemonstrējumu darbu attēlus, ko apkopos grāmatā par keramiku. Tā būs arī maģistra darbs Mākslas akadēmijā.
"Kļūstu vecs, man jau ir 55 gadi. Grāmatu varēs izmantot tie, kas mācīs skolā vai vadīs pulciņu nodarbības. Mana pieredze liecina, ka keramika kļūst saprotamāka, ja var praktiski parādīt. Aprakstīt pirkstu kustības ir daudz grūtāk, tomēr grāmatā tas ir vajadzīgs," secina keramiķis.

Citu datumu laikraksti

  • Spēj pierādīt, ka dzīvība ir stiprāka par nāvi

    Alūksnietei Edītei Baltiņai visa dzīve ir liels un smags pārbaudījums. Patiesībā tas veidojas no nepārtrauktiem sāpīgiem pārdzīvojumiem, kas palaikam...

  • Viesosies vācu tūristu grupa

    Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzejs saņēmis vēstuli par 20 vācu tūristu grupas ierašanos 21.jūnijā.Alūksnes Novadpētniecības un mākslas...

  • Rajona skolotājus nesveiks

    Starp pedagogiem, kurus par radošu, ilgstošu un veiksmīgu darbu ar Goda rakstiem un naudas balvām suminās Izglītības un zinātnes ministrija, diemžēl...