Man ļoti, ļoti patīk šis sporta veids

Motosportists Matīss Karro mācās Apē un trenējas Igaunijā.

Motosportists Matīss Karro mācās Apē un trenējas Igaunijā
Motosportists Matīss Karro kļuvis par apenieti, viņš mācās Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas 10.klasē.
"Tagad man ir divas dzīvesvietas - Rīga un Ape. Tam, kāpēc atnācu mācīties uz Api, ir vairāki iemesli. Viens no tiem ir tas, ka šeit tomēr ir mazliet vieglāk mācīties, jo man ir grūti savienot mācības ar sacensībām. Man arī šeit dzīvo omīte, un netālu ir Somerpolu pilsēta Igaunijā, uz kuru es dodos trenēties pie sava trenera Avo Leoka," stāsta Matīss.
Kā kļuvi par motosportistu?
Viss sākās ar to, ka mans tētis nodarbojās ar motosportu. Sākumā viņš brauca ar mopēdiem, pēc tam ar šosejas motocikliem, līdz viņš guva traumas. Tad pēc kāda laika piedzimu es, un, kad man palika trīs gadi, tētis mani uzsēdināja uz motocikla. Man tas ļoti iepatikās, un kopš tā laika es sāku braukt.
Kādās nozīmīgākajās sacensībās esi piedalījies?
Nozīmīgākās sacensības ir Pasaules čempionāts MX2 lielajiem motocikliem. Pagājušajā gadā es divreiz kvalificējos no trīs reizēm un ieguvu vienu punktu, kas 15 gadu vecumā ir ļoti liels sasniegums. Bet vispār es piedalos Pasaules čempionātā junioriem.
Kādas nozīmīgākās uzvaras vai tituli tev bijuši?
2004.gadā Pasaules čempionātā junioriem Latvijā ieguvu sesto vietu. Šogad uzvarēju Eiropas čempionātā Beļģijā, Lierupē. Vēl esmu ieguvis kausu Pasaules kausa izcīņā.
Kādās valstīs esi bijis?
Esmu bijis Bulgārijā, Holandē, Itālijā, Beļģijā, Vācijā, Polijā, Francijā, Anglijā, Īrijā un daudzās citās. Diemžēl valstis parasti apskatu tikai caur mašīnas logu.
Kādu motosporta komandu pārstāvi?
Pirmo gadu esmu Latvijas motosporta komandā "Rodeo". Iepriekš biju motokluba "Ape" komandā. Pagājušajā gadā braucu savā personīgajā klubā "Karro MX". Parasti klubi izsaka savus piedāvājumus sportistiem un sportistiem pašiem jāizvērtē labākais piedāvājums. Daži motoklubi atbalsta ar naudu, daži palīdz ar rezerves daļām. Šogad motoklubs "Rodeo "mani atbalsta, dodot rezerves daļas motociklam un sponsorējot arī jauna motocikla iegādi.
Vai pirms starta ir liels satraukums?
Satraukums ir tikai boksos - pirms starta gaidīšanas zonā. Kad es izeju uz starta, man uztraukums pazūd.
Kā ar traumām?
Pagājušajā gadā sezonas beigās Ķeguma trasē "Zelta zirgs" guvu ļoti nopietnu traumu - salauzu mugurkaula piekto un sesto skriemeli. Lēcienā gaisā salūza motocikls, un es nokritu. Ir bijis ļoti daudz izmežģījumi, vienreiz bija rokai kaula plīsums un kājai lauzts pirksts.
Pastāsti par savu pēdējo uzvaru!
Pēdējā uzvara man bija čempionātā Gulbenē. Trase bija ļoti laba un man patika. Startā es biju otrais, un mans komandas biedrs bija priekšā. Mēs parasti savstarpēji sīvi cīnāmies, un komandas boss teica, ka galvenais, lai mēs nenokrītam. Es braucu mierīgi un redzēju, ka viņš dažās vietās kļūdās, un, izmantojot viņa kļūdas, apdzinu viņu un uzvarēju.
Kura trase tev patīk vislabāk?
Vismīļākā trase man ir Asti pilsētā, Itālijā. Trase ir ļoti kalnaina, sanāk lieli lēcieni, tāpēc tā mani ļoti aizrauj. Vienmēr, kad mēs pavasaros uz to pusi braucam, prasu tētim, lai uz turieni obligāti aizved. Vēl man ļoti patīk Apes, Ķeguma un Gulbenes trase. Apes trase ir viena no grūtākajām trasēm Latvijā, jo man šķiet, ka vairāk nekur nav tik augsti kalni.
Vai esi startējis "Vaidavas kausā"" Apē?
Jā, es vairākus gadus esmu startējis Apē un esmu arī ieguvis pirmās vietas. Pagājušajā gadā ieguvu trešo vietu. Šogad noteikti piedalīšos "Vaidavas kausā". Vieglāk startēt ir mājās - Latvijā. Šeit man ir savi atbalstītāji un fani, kas ļoti palīdz. Tas dod motivāciju braukt vēl ātrāk.
Kādi ir tavi nākotnes plāni?
Tiekties tikai uz augšu MX2 Pasaules čempionātā pieaugušajiem. Šogad es vēl neesmu kvalificējies Pasaules čempionāta pieaugušo klasē, tāpēc pirms Apes "Vaidavas kausa" braukšu uz Zviedriju, kur notiks Pasaules čempionāts, un tur es mēģināšu kvalificēties.
- Kas vēl tevi aizrauj bez motosporta?
Mani vēl aizrauj riteņbraukšana. Kādreiz es piedalījos riteņbraukšanas sacensībās Uzvaras parkā Rīgā, bet tas vairāk bija sava prieka pēc. Vienkārši patīk aizbraukt uz mežu ar riteni un palēkāt. Vēl man patīk spēlēt florbolu un volejbolu.
Ko novēlētu tiem, kas vēlas nodarboties ar motosportu?
Ir grūti tā uzreiz pateikt. Pirmkārt, ir jābūt ļoti lielam finansējumam un tikai tad var kaut ko iesākt, bet lai nepadodas nekādā gadījumā! Šis sporta veids ir ļoti dārgs, bet ir jātiek pāri visām grūtībām. Ja neizdodas piesaistīt sponsorus, tad viss ir jāpērk par savu naudu.
- Kā var piesaistīt sponsorus?
Pavisam jaunajiem sportistiem ir ļoti grūti piesaistīt sponsorus. Parasti jau sponsori vēro sportistus pēc sacensībās iegūtajām vietām, bet daudzus sponsorus var piesaistīt caur paziņām. Bet vispār, lai piesaistītu sponsorus, ir jāveido bukleti, jādod tie viņiem un jāgaida atbilde. Bieži ir tā ka daudzi no viņiem neatbild vispār.
Ko nepieciešams darīt, gatavojoties sacensībām?
Uz katrām sacensībām ir jāveic apkope motociklam, ko man dara tētis. Katrās sacensībās ir arī neliela dalības maksa.
Vai tu bieži trenējies?
Jā. Apmēram divas līdz trīs reizes nedēļā. Dažreiz braucu uz Igauniju, bet dažreiz tepat Apes trasē trenējos. Man ir vēl viens treneris Andris Bārbalis no Ādažiem. Man šķiet, ka bez viņa es nebūtu ticis tik augstā līmenī, jo kopš es sāku braukt ar motociklu, viņš mani ir trenējis.
Līdz cik gadiem motosportisti var startēt sacensībās?
-Tādas noteiktas robežas nav, bet apmēram līdz 30 līdz 33 gadiem. Kad sportists vairs nav īsti formā, es domāju, ka tad ir laiks aiziet, bet tas jau ir katra paša ziņā.
Kuri, tavuprāt, ir sīvākie konkurenti motosportā Latvijā?
Nevienu konkurentu nevar nenovērtēt. Stiprākie konkurenti dotajā brīdī ir Dāvis Ivanovs, Dāvis Līvs un Toms Macuks, bet citās valstīs konkurentu ir ļoti daudz. Latvijā ir tā, ka apmēram var sadalīt vietas, kurās tu būsi, bet ārzemēs par katru vietu cīnās. Piemēram, Pasaules čempionātā MX2 ir tā, ka cīnās par 48. un 47. vietu. Kopā ir apmēram 50 dalībnieki. Tur ir ļoti augsts līmenis.
Kāda ir tava panākumu atslēga - biežie treniņi vai talants?
Noteikti arī treniņi, bet es domāju, ka vairāk tomēr talants un tas, ka ļoti, ļoti patīk šis sporta veids. Viss ir atkarīgs no attieksmes - ja pieiet ar negatīvu attieksmi pret konkrēto lietu, nekas labs tur nesanāks. Šis sporta veids ir jāmīl, un es ar to esmu saistīts visu savu dzīvi, tāpēc to vienkārši nevaru nemīlēt!
***
Vizītkarte
Vārds Uzvārds: Matīss Karro
Dzimšanas dati: 1991.gada 21.oktobris
Dzīvesvieta: Rīga un Ape
Nodarbošanās: motosportists

Citu datumu laikraksti

 • Kad proklamēta Latvijas Republika?

  Turpinās no 26.maija. Ā. Šilde darbā “Pirmā republika” publicēja Neatkarības deklarāciju.Turpinās no 26.maija Ā. Šilde darbā "Pirmā republika"...

 • Copes dienas

  Jūnijā ir atļauta makšķerēšana un spiningošana no laivas. Ar 1.jūniju ir atļauta arī zandartu spiningošana un makšķerēšana.Jūnijā ir atļauta...

 • Īsziņas

  Alsviķi. 20.maijā no saimniecības „Aizupītes” ziņo, ka no pagalma nozagts velosipēds „GT Agresor”100 latu vērtībā.Alsviķi. 20.maijā no saimniecības...

 • Igaunijā tiesā, Gruzijā ievēl

  Jau vairākus mēnešus notikumu apskatus varētu sākt ar ziņām par jauniem «melnā zelta» vērtības rekordiem, un pagaidām grūti paredzēt, cik ilgi šāda...

 • Ar smaidu

  Pārkrāso ielu apzīmējumus Lai izvairītos no soda par nepārtrauktās līnijas šķērsošanu, kāds autovadītājs naktī pirms tiesas vienlaidu svītru...

 • Pussausais divritenis

  Mēdz sacīt, ka nekas uz šīs pasaules nav kaitīgs, ja vien nav pārmērīgs. Savukārt pārmērības ir tā joma, ko šajā valstī nesmādē pat taupības...

 • Dejotāja ar pilngadības stāžu

  Vaira Rudīte „Jandālā” dejo gandrīz kopš tā dibināšanas.Vaira Rudīte "Jandālā" dejo gandrīz kopš tā dibināšanas Iespējams, šie dziesmu un deju svētki...

 • Vienotība iedvesmo

  Šobrīd, kad skolēniem ir eksāmenu laiks, pavasaris ir sasniedzis kulmināciju un domas raisās vasaras krāsās.Šobrīd, kad skolēniem ir eksāmenu laiks,...

 • Mīlestības saldums

  Jāzeps, 34 gadus laulībā, ierēdnis valsts iestādē: Gremdējoties atmiņās par laiku un situāciju, kā dzima mūsu laimīgās laulības pamatu pamats –...