Man par tevi teica...

Ir tāda dziesmiņa, kura sākas ar vārdiem: “Man par tevi teica, man par tevi arī...” To es atcerējos, kad satiku savu paziņu. Aprunājāmies par laiku un pēdējo dienu notikumiem, tad viņa, kā saka, ķērās vērsim pie ragiem.

Ir tāda dziesmiņa, kura sākas ar vārdiem: "Man par tevi teica, man par tevi arī..." To es atcerējos, kad satiku savu paziņu. Aprunājāmies par laiku un pēdējo dienu notikumiem, tad viņa, kā saka, ķērās vērsim pie ragiem.
"Zini, ko man par tevi teica!? Nē, nekas tāds jau nebija, bet, zini, viņa teica, lai es ar tevi nerunājot." Es atbildēju ar jau minētās dziesmas vārdiem: "Man par tevi arī, ko tagad darīsim?" Paziņa nedaudz apmulsa un turpināja: "Pasaule tomēr ir ļauna, pilna divkosības un melu." Ar to mūsu saruna beidzās, viņa, lāgā pat neatvadījusies, aizgāja.
Man bija jādomā, kāpēc runājam to sliktāko? Lai sanaidotu, lai cilvēki kļūtu nervozāki, lai nesatiktos, trūktu vienotības? Iemesli ir dažādi.
Ir tādi cilvēki, kuri, varētu sacīt, ieprogrammēti uz konfliktu. Viņi vienmēr vēlas būt uzmanības centrā, turklāt radot ap sevi saspīlētas atmosfēru, tādā daudzi zaudē dzīvesspēku. Tādiem cilvēkiem draugu nav, vienīgi iztapoņas. Viņi cenšas darīt visu, lai citi dzīvotu nemitīgā stresā, aizdomās citam pret citu.
"Šādām runām ir savs nolūks, lai klausītāju saniknotu, lai noplūstu pozitīvā enerģija. Otrkārt, tāda enerģija vampīram ir radnieciska, jo šī ir zema dvēseles stāvokļa vilnis," rakstīts Joga Ramačarkas grāmatā "Dzīves kompass". Dzīvās ētikas mācībā par šādiem cilvēkiem rakstīts: "Neiesaistieties neauglīgā prātuļošanā, bet centieties novirzīt sarunu citā gultnē. Ja kāds vēlas jūsu bailes, nemieru, nedodiet viņam to prieku, centieties saglabāt mieru. Vienalga, kā arī būtu, palieciet laipns, bet atturīgs. Labākais līdzeklis, kā izsargāties no šādiem vampīriem, ir normāla humora vai ironijas deva, pret to vampīrs ir bezspēcīgs. Ja iespējams, vispār saraujiet saites ar jums nevēlamu cilvēku. Ja nu tomēr nākas satikties, tad vislabāk, atgriežoties mājās, ir nomazgāties."
Ja cilvēks ir kristietis, var noskaitīt tēvreizi. Piedodiet un nedomājiet par notikušo, lai vampīrs neuzturētu saikni ar jums. Tā vietā lai vairojas prieks un piepilda mūsu dzīvi ar labestību!

Citu datumu laikraksti

  • Bērniem un jauniešiem rīko estrādes konkursu

    Kultūras portāls SVLV (www.sv.lv) sadarbībā ar Ozolnieku tautas namu un Ozolnieku novada domi 14.maijā organizēs trešo bērnu un jauniešu estrādes...

  • Pašvaldībā ir jauna sekretāre

    No šodienas, 12.aprīļa, Zeltiņu pagasta padomē sekretāres pienākumus veiks Anita Gasperte.No šodienas, 12.aprīļa, Zeltiņu pagasta padomē sekretāres...

  • Aizdegas ventilācijas iekārta

    10.aprīlī pulksten 6.03 Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes brigāde saņēma izsaukumu uz SIA “Alta S” maizes kombinātu.10.aprīlī...